Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

27. Wandpaneel, China

Chinees zwart gelakt wandpaneel gedecoreerd met botanische voorstelling in sierstenen en vogels van ingelegd parelmoer. China, eerste helft 20ste eeuw.

28. Kettingen, Afrika

Twee tribale Afrikaanse kettingen waarvan een ketting voorzien van Venetiaanse glazen export kralen en houten masker en tweede ketting met handbeschilderde stenen kralen. Omgeving Ghana, 20e eeuw.

29. Beeld, Maria Wojtiuk

Beeld van geabstraheerde mens, samengesteld uit brons en hardsteen. Gemaakt door Maria Wojtiuk (1953), achterzijde beeld gesigneerd met monogram MW95. Gdańsk, Polen 1995.

30. Beeld

Gestileerde pinguïn met ingelegde ogen, beeld is van walrustand en staat op een ebbenhouten basement. Eerste helft 20ste eeuw.

31. Vaas, A.D. Copier

Flessengroene unica vaas, ontwerp Andries Dirk Copier en gemaakt door glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde op de kenmerkende wijze gegraveerd met “Leerdam-Unica” en genummerd W 1682, A.D. Copier. Deze unica vaas is gefabriceerd in 1944.

32. Kutani theekommen, Japan

Vijf Kutani porseleinen theekommen met deksel voorzien van florale beschildering met vlinders. Japan, begin 20e eeuw

33. Hollandse huisjes

Negen miniatuur Amsterdamse grachtenpanden met bijbehorend grachtenaanzicht, basis in polystone. 21e eeuw.

34. Dekselpot, Groninger Steenfabriek, ADCO

Aardewerken ADCO dekselpot met teakhouten deksel, aan de onderzijde gemerkt met ADCO en modelnummer 192. Groningen, jaren 60/70.

35. Ijscoupe met inhoud

Saphira oranje ijscoupe met blauwe voet, daarbij drie Murano stijl wikkelsnoepjes en zes polychrome glazen tolletjes. Gemerkt Saphira met sticker, Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

36. Karaf, ontwerp Jacob. E. Bang voor Holmegaard

Danish Royal blue glazen Holmegaard karaf met heldere stop. Modelnaam Kluk Kluk, ontwerp Jacob E. Bang. Denemarken, jaren 50.

37. Ketting, Afrika

Tribale Afrikaanse ketting bestaande uit Venetiaanse glazen export kralen en handbeschilderde stenen kralen. Omgeving Ghana, 20e eeuw.

38. Schaal, Vallauris

Vallauris keramieken schaal op groot formaat met polychroom geglazuurd oppervlak. Frankrijk, jaren 50.

39. Waterkan

Koperen gepatineerde Perzische waterkan met handvat voorzien van duimrust, 19e eeuw.

40. Borden, China, 18e eeuw

Zes handbeschilderde Chinese porseleinen borden met griffioen en botanische decoratie. China, 18e eeuw.

41. Schilderij, Marie Henri Mackenzie

Schilderij van Marie Henri Mackenzie (1878-1961) van een aangelijnd paard in havengebied met op de voorgrond twee havenarbeiders. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd. Jaren 40-50.

42. Beelden, Potterie Oud Delft

Twee keramieken Delftse polychroom beschilderde koeien met florale decoratie van Potterie Oud Delft, Nijmegen. Aan de onderzijde gemerkt met de dubbele draaischijf en initialen van de keramiekschilder WR, Wim Rietbergen. Midden 20e eeuw.

43. Theepotten, China

Twee Chinese famille rose porseleinen theepotten, waarvan de grote theepot met florale decoratie en vogels. Een tweede theepot met aan een zijde Chinese figuren en andere zijde floraal gedecoreerd met vlinders en vogels. China, 19e eeuw en begin 20e eeuw.

44. Glasobject, Stefan Sadowski

Kristallen object met figuratieve voorstelling van een menselijke gezicht door Stefan Sadowski (1941). Met een donker roodbruine kleursliert en gedeeltelijk gematteerd. Op de basis gesigneerd, Polen en gedateerd 1993.

45. Masker, Mexico

Handgemaakt Mayakrijger begrafenismasker van geometrisch geassembleerde halfedelstenen, Chihuahua Mexico. Circa 1960.

46. Cache-pot, Japan

Bronzen cloisonné cache-pot met florale decoratie. Japan, Meiji periode, circa 1900.

47. Likeurset, Bohemen

Kristallen robijnrode handgeslepen likeurset bestaande uit zes glazen en een karaf. Bohemen, midden 20e eeuw.

48. Vaas

Helder glazen geslepen kristallen vaas met floraal slijppatroon en aangebrachte Alexandrite glazen applicaties van bloemen. Derde kwart 20e eeuw.

49. Vaas, Mdina

Turquoise kleurige Mdina bolvaas met zeegroene taps toelopende en weer uitlopende bovenzijde. Malta, derde kwart 20e eeuw.

50. Presse-papier, Caithness Glass

Presse-papier "Millennium Fantasy", design Colin Terris voor Caithness Glass Limited Inveralmond Scotland. Gelimiteerde oplage nummer 360 van de 500.

51. Jambiya

Jambiya dolk met benen heft en schede met Damascus stalen lemmet. Eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen