Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

77. Ketting, Afrika

Tribale Afrikaanse ketting met handbeschilderde stenen kralen. West Afrika, 20e eeuw.

78. Voorraadpotten, Herr Fayence

Drie retro keramieken handbeschilderde voorraadpotten voor koffie, thee en suiker. Aan de onderzijde gemerkt Herr Fayence, Handmalerei. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

79. Kettingen, Italië

Glazen Venetiaanse kralen kettingen met zwart-wit streep effect, Italië, 20e eeuw.

80. Schilderij, Sjouke Heins

Schilderij in gemengde techniek op papier van Sjouke Heins (1943-2020), getiteld “Agrarisch luchtdoosje”. Verso vermelding data, jaren 90.

81. Confituurpotten

Drie keramieken confituurpotten bestaande uit een fruitmand, mand met citrusvruchten en een floraal gedecoreerd potje met bijbehorende schotel. Onder andere Marutomoware, Made in Japan, jaren 50/60.

82. Wandplaquette, Plateelbakkerij Zenith

Wandplaquette met boeier in polychroom beschilderd keramiek van Plateelbakkerij Zenith, Gouda. Aan de achterzijde gemerkt en voorzien van modelnummer. Vermelding Souvenir Dedemsvaart, jaren 50-60.

83. Vaas, Plateelbakkerij Flora Gouda

Keramieken witte vaas met craquelé glazuur van Plateelbakkerij Flora uit Gouda. Aan de onderzijde gemerkt met Flora Gouda, modelnummer 1828 en porcelina. Jaren 60.

84. Cache-pot, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Lichtgroene keramieken cache-pot van Plateelbakkerij Zuid-Holland uit Gouda. Aan de onderzijde gemerkt met N.V. Koninklijke Plateelbakkerij Zuid Holland. Derde kwart 20e eeuw.

85. Borduurwerk, India

Indiaas borduurwerk met reliëf op groot formaat, dierenriem weergave met de twaalf sterrenbeelden. 20e eeuw.

86. Peper-, zout- en mosterdstel

Porseleinen peper-, zout- en mosterdstel met mosterdlepel in Lustreware techniek met metaalkleurige paars aangebrachte glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 1538 en Germany. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

87. Beeld, Goebel

Porseleinen beeld van een blonde d'Aquitaine rund voor slagerij gebruik, ontwerp Gerhard Wittmann voor Goebel. Aan de onderzijde gemerkt met Goebel en modelnummer 32 056 36. Duitsland, gefabriceerd in 1981.

88. Borduurwerk

Borduurwerk in kruisteek met afbeelding van meisje en boek lezende jongen, geheel voorzien van floraal geborduurde rand. Circa 1900.

89. Sierschotels

Vier porseleinen sierschotels met oriëntaalse decoratie. Aan de achterzijde gemerkt met Arabisch schrift en China. Vierde kwart 20e eeuw.

90. Vaas

Murano stijl mond geblazen tulpenvaas in de kleuren geel en blauw met spatter glas effect. Omstreeks 2000.

91. Dekselpot

Porseleinen dekselpot in romantische sfeer met twee musicerende putti op het deksel omringd door florale elementen. Gemerkt aan de onderzijde met drie cirkels, derde kwart 20e eeuw.

92. Apothekerspot

Aardewerken apothekerspot met gele en blauwe decoratie en vermelding van het jaartal 1714.

93. Lot Delfts aardewerk

Handbeschilderd Delfts aardewerk met florale decoratie bestaande uit drie vazen en een dekselpot, aan onderzijde gemerkt met kroon (Goedewaagen's Koninklijke Hollandsche Pijpen- en Aardewerkfabrieken) en een wandbord van de Porceleyne Fles, gemerkt aan de onderzijde CR (1972). Tweede helft 20ste eeuw.

94. Schilderij Port Said

Schilderij met Egyptisch straattafereel getiteld “Loven en bieden Port Said”. Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd P. van Mierop. Verso vermelding titel en datering 1950.

95. Beeld, Marlies Noordkamp

Donker gepatineerd massief bronzen beeld van een tegelzetter op marmeren basement, door Marlies Noordkamp-Drummen Een relatiegeschenk uit 1996 van bouwbedrijven Jongen BV.

96. Zeefdruk, Kor Hendriks

Zeefdruk van Kor Hendriks met afbeelding van bebouwing met boom en boerenkar. Oplagenummer 3/135, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1990.

97. Waterkaraf met glas, A.D. Copier

Groen glazen waterkaraf met bijbehorend drinkglas. Ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam, jaren 30.

98. Beelden mopshonden

Een paar geglazuurde porseleinen mopshonden met in de bek gedragen mand met jongen. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

99. Sigarendoos, Wümak

Messing Jugendstil sigarendoos met geometrische decoratie. Aan de onderzijde in het gehamerde vlak gemerkt Wümak, Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

100. Snuisterijendoos

Porseleinen oranje snuisterijendoos gevat in bronskleurig metalen deksel ornament en omranding voorzien van klassieke acanthusbladeren. Op het deksel een ivoorkleurig knopje, aan de binnenzijde gedecoreerd met een bloemenboeket. Omgeving Oostenrijk, eerste kwart 20e eeuw.

101. Murano schaal

Murano dubbellaags meerkleurige glazen serveerschaal met spetter effect, Italië, jaren 60.

9725 CT Groningen