Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023
52. Botervloot, Fris Edam
Gele aardewerken botervloot van N.V. Keramische Industrie Fris uit Edam. Aan de onderzijde gemerkt Made in Holland en Fris Edam. Midden 20e eeuw.
53. Lampen, ontwerp Luciano Pagani en Angelo Perversi voor Fontana Arte
Twee Candle 2000 buggy lampen, ontwerp door Luciano Pagani en Angelo Perversi voor Fontana Arte Italia. Uitgevoerd in metaal met kunststof. Made in Italy, omstreeks 2000.
54. Kaarsenhouder, Koste Boda
Donker paarsblauwe glazen kaarsenhouder van Kosta Boda naar ontwerp van Anna Ehrner, modelnaam Atoll. Zweden, eind jaren 90.
55. Beeld, Lomonosov
Porseleinen beeldje van Yakut kind met hond van Lomonosov, Leningrad. Aan de onderzijde gemerkt Lomonosov, modelnummer en Made in de USSR, jaren zestig.
56. Kettingen
Twee glazen kettingen waarvan een ketting met gestreepte rood-blauw-witte kralen en een tweede ketting met blauwkleurige glazen kralen met kleurmotief. Vermoedelijk Venetiaans, 20e eeuw.
57. Schaal
Glazen design schaal met ijsachtige uitstraling met een geribbeld middenstuk voorzien van bladgoud. Vierde kwart 20e eeuw.
58. Aquarel, Ben van Londen
Aquarel met een landschappelijke voorstelling, Ben van Londen (1907-1987) Linksonder gesigneerd en gedateerd 1964.
59. Vazen, Art Deco
Twee Art Deco vazen van Plateelbakkerij Zuid-Holland, gedecoreerd met abstract decor. Ontwerp Gerda van der Velde, aan de onderzijde gemerkt met G. v.d V., Plazuid symbool, modelnummer 858, decornummer HV1 en initialen schilder. Eerste helft 20ste eeuw.
60. Zeefdruk
Zeefdruk op papier met abstracte voorstelling in vier kleuren. Oplagenummer 4/30, rechtsonder gesigneerd met Ron en jaartal 1990.
61. Theekommen en schotels, China, Kangxi revival
Vijf Chinese porseleinen theekommen met bijbehorende schotels, handbeschilderd met florale en landschappelijke decoraties. Aan de onderzijde gemerkt met vier Chinese karakters. China Kangxi revival 19e eeuw.
62. Bord, China, Yongzheng periode
Porseleinen famille rose handbeschilderd bord met florale decoratie en centraal gepositioneerde haan. China, Yongzheng periode, eerste helft 18e eeuw.
63. Schilderij
Schilderij van een bloemstilleven met narcissen in blauwe omgeving. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Verso vermelding titel “Le bouquet de jonquille” en op spieraam Maison Franco, Paris en persoonlijke annotatie. Gedateerd 1994.
64. Vaas, Deruta
Aardewerken vaas met botanisch decor. Fabrikant Deruta, Italië, vierde kwart 20e eeuw.
65. Ketting, Italië
Ketting met glazen Venetiaanse ambachtelijk gevormde kralen, waaronder Millefiori in vele kleurschakeringen. Italië, 20e eeuw.
66. Vaas
Smaragdgroen glazen Sommerso bolvaasje met helderglazen overlay. Jaren 70/80.
67. Uil
Glazen veelkleurige ambachtelijk gevormde uil in Murano stijl, 21e eeuw.
68. Eierstel
Keramieken oranje-crèmekleurige eierstel bestaande uit zes eierdopjes, zoutschaaltje en een onderzetter. Midden 20e eeuw.
69. Vaas, K.P.C. de Bazel
Kobaltblauwe persglazen vaas, ontwerp K.P.C. de Bazel. Aan de onderzijde gemerkt met geëtste monogram van ontwerper. Gefabriceerd bij Glasfabriek Leerdam tussen 1917-1920.
70. Lot zilver plate
Verzilverd bestekdoosje met negen verzilverde Sola theelepels, twaalf gebaksvorken, suikerlepel en twee Art Deco theelepels. Tweede helft 20ste eeuw.
71. Kettingen, Afrika
Twee Afrikaanse tribale kettingen met kralen, een ketting is samengesteld uit bruine houten kralen en de tweede kleurrijke ketting is opgebouwd uit Venetiaanse glaskralen in verschillende vormen. 20e eeuw.
72. Beelden Staffordshire
Een paar polychroom handbeschilderde Staffordshire porseleinen beelden van dames in amazonezit op geit. Begin 20e eeuw.
73. Kandelaar, Krosno
Glazen ambachtelijk gevormde meerkleurige kandelaar, Krosno Polen, vierde kwart 20e eeuw.
74. Vaas, Jaap Ravelli
Aardewerken vaas met geometrisch patroon in donkerbruin en wit, gefabriceerd door Jaap Ravelli te Valkenburg. Aan de onderzijde gemerkt Ravelli en modelnummer 4. Nederland, omstreeks 1955.
75. Inktstel, Indonesië
Messing inktstel gedecoreerd met wajangpoppen en florale elementen, voorzien van twee inktpotten en opberggedeelte. Indonesië, eerste helft 20ste eeuw.
76. Vaas, Gerard Thomassen
Blank glazen serica vaas van Royal Leerdam met zwarte spiraal en donkergeel glas, ontwerp Gerard Thomassen en jaar van ontwerp 2002. Aan de onderzijde gegraveerd Royal Leerdam, oplagenummer 250-26, G.T. en 2002.
9725 CT Groningen