Veiling: Veiling 42 sessie 1, maandag 13 maart 2023

52. Botervloot, Fris Edam

Gele aardewerken botervloot van N.V. Keramische Industrie Fris uit Edam. Aan de onderzijde gemerkt Made in Holland en Fris Edam. Midden 20e eeuw.

53. Lampen, ontwerp Luciano Pagani en Angelo Perversi voor Fontana Arte

Twee Candle 2000 buggy lampen, ontwerp door Luciano Pagani en Angelo Perversi voor Fontana Arte Italia. Uitgevoerd in metaal met kunststof. Made in Italy, omstreeks 2000.

54. Kaarsenhouder, Koste Boda

Donker paarsblauwe glazen kaarsenhouder van Kosta Boda naar ontwerp van Anna Ehrner, modelnaam Atoll. Zweden, eind jaren 90.

55. Beeld, Lomonosov

Porseleinen beeldje van Yakut kind met hond van Lomonosov, Leningrad. Aan de onderzijde gemerkt Lomonosov, modelnummer en Made in de USSR, jaren zestig.

56. Kettingen

Twee glazen kettingen waarvan een ketting met gestreepte rood-blauw-witte kralen en een tweede ketting met blauwkleurige glazen kralen met kleurmotief. Vermoedelijk Venetiaans, 20e eeuw.

57. Schaal

Glazen design schaal met ijsachtige uitstraling met een geribbeld middenstuk voorzien van bladgoud. Vierde kwart 20e eeuw.

58. Aquarel, Ben van Londen

Aquarel met een landschappelijke voorstelling, Ben van Londen (1907-1987) Linksonder gesigneerd en gedateerd 1964.

59. Vazen, Art Deco

Twee Art Deco vazen van Plateelbakkerij Zuid-Holland, gedecoreerd met abstract decor. Ontwerp Gerda van der Velde, aan de onderzijde gemerkt met G. v.d V., Plazuid symbool, modelnummer 858, decornummer HV1 en initialen schilder. Eerste helft 20ste eeuw.

60. Zeefdruk

Zeefdruk op papier met abstracte voorstelling in vier kleuren. Oplagenummer 4/30, rechtsonder gesigneerd met Ron en jaartal 1990.

61. Theekommen en schotels, China, Kangxi revival

Vijf Chinese porseleinen theekommen met bijbehorende schotels, handbeschilderd met florale en landschappelijke decoraties. Aan de onderzijde gemerkt met vier Chinese karakters. China Kangxi revival 19e eeuw.

62. Bord, China, Yongzheng periode

Porseleinen famille rose handbeschilderd bord met florale decoratie en centraal gepositioneerde haan. China, Yongzheng periode, eerste helft 18e eeuw.

63. Schilderij

Schilderij van een bloemstilleven met narcissen in blauwe omgeving. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Verso vermelding titel “Le bouquet de jonquille” en op spieraam Maison Franco, Paris en persoonlijke annotatie. Gedateerd 1994.

64. Vaas, Deruta

Aardewerken vaas met botanisch decor. Fabrikant Deruta, Italië, vierde kwart 20e eeuw.

65. Ketting, Italië

Ketting met glazen Venetiaanse ambachtelijk gevormde kralen, waaronder Millefiori in vele kleurschakeringen. Italië, 20e eeuw.

66. Vaas

Smaragdgroen glazen Sommerso bolvaasje met helderglazen overlay. Jaren 70/80.

67. Uil

Glazen veelkleurige ambachtelijk gevormde uil in Murano stijl, 21e eeuw.

68. Eierstel

Keramieken oranje-crèmekleurige eierstel bestaande uit zes eierdopjes, zoutschaaltje en een onderzetter. Midden 20e eeuw.

69. Vaas, K.P.C. de Bazel

Kobaltblauwe persglazen vaas, ontwerp K.P.C. de Bazel. Aan de onderzijde gemerkt met geëtste monogram van ontwerper. Gefabriceerd bij Glasfabriek Leerdam tussen 1917-1920.

70. Lot zilver plate

Verzilverd bestekdoosje met negen verzilverde Sola theelepels, twaalf gebaksvorken, suikerlepel en twee Art Deco theelepels. Tweede helft 20ste eeuw.

71. Kettingen, Afrika

Twee Afrikaanse tribale kettingen met kralen, een ketting is samengesteld uit bruine houten kralen en de tweede kleurrijke ketting is opgebouwd uit Venetiaanse glaskralen in verschillende vormen. 20e eeuw.

72. Beelden Staffordshire

Een paar polychroom handbeschilderde Staffordshire porseleinen beelden van dames in amazonezit op geit. Begin 20e eeuw.

73. Kandelaar, Krosno

Glazen ambachtelijk gevormde meerkleurige kandelaar, Krosno Polen, vierde kwart 20e eeuw.

74. Vaas, Jaap Ravelli

Aardewerken vaas met geometrisch patroon in donkerbruin en wit, gefabriceerd door Jaap Ravelli te Valkenburg. Aan de onderzijde gemerkt Ravelli en modelnummer 4. Nederland, jaren 60.

75. Inktstel, Indonesië

Messing inktstel gedecoreerd met wajangpoppen en florale elementen, voorzien van twee inktpotten en opberggedeelte. Indonesië, eerste helft 20ste eeuw.

76. Vaas, Gerard Thomassen

Blank glazen serica vaas van Royal Leerdam met zwarte spiraal en donkergeel glas, ontwerp Gerard Thomassen en jaar van ontwerp 2002. Aan de onderzijde gegraveerd Royal Leerdam, oplagenummer 250-26, G.T. en 2002.

9725 CT Groningen