Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

1227. Glas-in-lood raamhanger

Glas-in-lood raamhanger met voorstelling van een korhoen haan. Derde kwart 20e eeuw.

1228. Cache-pot, Plateelbakkerij Arnhem

Keramieken Art Deco cache-pot, floraal gedecoreerd van plateelbakkerij Arnhem. Aan de onderzijde gemerkt, voorzien van modelnummer en vermelding decor Gouda. Jaren 30.

1229. Vaas, China

Chinese messing balustervormige vaas met draken en gravering. Midden 20e eeuw.

1230. Cache-pot, Art Deco

Grote Art Deco cache-pot met decor van gestileerde chrysanten. Onderzijde alleen productienummer en decornaam Zeeland, circa 1925.

1231. Lot tijdschriften Arts of Asia

Een lot met vijfentwintig stuks Arts of Asia uit de jaren 70 tot de jaren 90. Losse nummers en een complete jaargang 1985, inclusief losse inlegvellen.

1232. Spiegel, Frankrijk

Antieke Franse bronzen spiegel met een embleem met gekruiste pijlen aan de onderzijde. Geheel voorzien van origineel spiegelglas met gefacetteerde rand. Eind 19e eeuw.

1233. Postweegschaal, Perry & Co London

Antieke messing postweegschaal met originele gewichten, gemerkt Perry & Co, London. Engeland, eind 19e eeuw.

1234. Beugeltas 1892

Geborduurde beugeltas met een sluiting en ketting van Hollands zilver. Zilverkeur lopende leeuw II en jaarletter H (1892).

1235. Asbak

Asbak uit metaallegering met een ondeugende voorstelling van man met vrouw. Gefabriceerd omstreeks de jaren 30.

1236. Maskers, Indonesië

Lot met dertien Indonesische houten polychroom beschilderde maskers. Bali, 20e eeuw.

1237. Vloerlamp, ontwerp Frank Ligtelijn voor Raak Amsterdam

Vloerlamp met rookglazen bol op verchroomde stander met gietijzeren voet ontwerp Frank Ligtelijn voor Raak Amsterdam. Jaren 60.

1238. Vloerlampen, Starlux

Twee vintage vloerlampen van de Duitse lampenfabrikant Starlux, plexiglazen crèmekleurige lampenkappen op een chromen voet. Beide lampen afzonderlijk in hoogte verstelbaar. Duitsland, jaren 70.

1239. Verstelbare lampen

Twee verstelbare lampen, een messing Jugendstil plafondlamp met contragewicht van Duitse herkomst van begin 1900 en een groene industriële metalen bureaulamp, derde kwart 20e eeuw.

1240. Bolkroonluchter

Messing bolkroonluchter voor kaars gebruik, 20e eeuw.

1241. Lot medische curiosa

Lot medische curiosa met een cadiophone, heamometer en overige. 20e eeuw.

1242. Lot servies

Lot keramiek met Wedgwood theekopjes, Wedgwood Edme theepot en koffiepot. Hierbij Thomas porselein, pleet theelepels en peperstrooier in insectenvorm. 20e eeuw.

1243. Glaswerk

Lot glaswerk met geslepen messenleggers in originele doos, glazen bord met fusion techniek met blauwe glasbanen, glas-in-lood raamhanger met de Heilige Maagd Maria met Kind, een glazen geslepen karaf met stop, glazen vis, glas met ster, glazen hangers voor glazen en een grote gematteerde deels doorschijnende kristallen moderne schaal. 20e eeuw.

1244. Lot glaswerk en kristal

Lot glaswerk met zes Biedermeier stijl knoopglazen, kristallen flûte, kristallen schenkkan, kristallen fruittest met schotel en een kristallen stolp met schotel. Eerste helft 20ste eeuw.

1245. Lot curiosa

Lot curiosa met Chinees porseleinen theekopjes en schotels, porseleinen pijpen, porseleinen theepot en kopje, vier beeldjes Rosenthal, Chinese vaasje, twee glazen kandelaars, lepels en mes met delfts blauw handvat en een glazen drinkglas. 20e eeuw.

1246. Lot koper, tin en messing

Lot met een tinnen nachtspiegel, een tinnen bord met verdieping (18e eeuw), koperen kwispedoor, tinnen Empire schenkkan aan de onderzijde gemerkt begin 19e eeuw, droppelmina met koperen kooltjeskomfoor begin 19 eeuw, messing cache-pot en twee Duitse tinnen bekers, vierde kwart 20e eeuw.

1247. Lot curiosa

Lot met drie zilveren vaasjes, een zilveren servetring, pleet luciferhouder, pleet dekseldoos, kandelaar, twee sets messenleggers, maggihouder, vorken en een chromen wildschaar.

1248. Lot tegels

Lot aardewerken tegels met vier mangaankleurige oud-Hollandse tegels op wandplaat 19e eeuw, een asbak met mangaankleurige tegel, aardewerken tegels gedecoreerd met paard en hond 18e eeuw, een Perzische tegel 19e eeuw, een Franse aardewerken tegel met Fleur de Lis en drie Nederlandse tegels met leeuw, vaas met gezicht en een distel 19e eeuw.

1249. Lot Samson porselein

Lot Samson porselein bestaande uit vijf vazen en acht borden met voorstellingen van een haan en bloeiende pioenrozen. Frankrijk, circa 1900.

1250. Lot curiosa

Lor curiosa met een bronskleurige crucifix, vier houtgestoken beeldjes, een hoornen beeldje, bronskleurige zonnewijzer, kaarsenstandaards, messing gewichten, asbak, Audio Sonic walkman, speculaasplank vis, bronzen vijzeltje en Hindelooper lepelrek. 20e eeuw.

9725 CT Groningen