Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

Receiver en cd-speler, Yamaha

Receiver en cd-speler van Yamaha, receiver R-840 en cd-speler CD-640. 21e eeuw.

Snijwerk, China

Uit een tand van een wild zwijn gesneden landschap met pagodes, mensen en dieren, op bijpassend gesneden houten voet. Originele verpakking met glazen deksel. China, omstreeks 1980.

Dienblad, Chris van der Hoef

Art Deco keramieken dienblad met geometrische motieven en voorzien van een nikkelen montering. Ontwerp Chris van der Hoef voor Gebruder Mehner, omstreeks 1920.

Wekker, Polaris

Chinese wekker gemerkt Polaris en gemaakt in China tijdens de culturele revolutie, jaren 60.

Pop, Wildebras

Kunststoffen polyethyleen pop met gemodelleerd haar en vaste bruine ogen, aankleding zelf gebreide jurk en sokken. Gemerkt op de rug Wildebras, Steenwijk. Gefabriceerd omstreeks 1958.

Champagnekoeler, Art Deco

Verzilverde Art Deco champagne-en wijnkoeler. Aan de onderzijde gemerkt middels drie aangebrachte stempels. Frankrijk, tweede kwart 20e eeuw.

Olielampen

Twee olielampen, een wandlamp met messing wandarmatuur en groene glazen vloeistofhouder, gemerkt Kosmosbrenner en een tweede olielamp met handvat. Eerste kwart 20e eeuw.

“Apache” weefgetouw

Apache weefgetouw voor het maken van halssieraden, armbanden en overige. Met uitgewerkt kralenketting en tien losse strengen met kralen. Compleet met boekwerk “Apache Loom Bead Work”, gedrukt door Bardbury, Agnew & Co in London uit 1913.

Glaswerk

Lot met vijf karaffen met stop, een kristallen gemberpot met deksel en een glazen schaal met gekartelde rand. 20e eeuw.

Radio, Erres

Radio AM/FM van Erres., typenummer KY 858 met extra knoppen voor jazz, dirigent en spraak. Made in Holland, derde kwart 20e eeuw.

Haardrogers, Philips

Twee vintage draagbare Philips haardrogers, modeltype HP 4625 inclusief draagband. Incompleet. Made in Holland, jaren 70.

Kluiskist met inhoud

IJzeren kluiskist van fabrikant Beaumont gevuld met vijf flesbodems van de ziel, salamander op sterk water, gedroogde kever en insecten, potscherven, glazen schaal met ijzeren nagels. 19e/20e eeuw.

Lot naturalia

Lot naturalia met wervels, gewrichten en een versteend artefact.

Lot curiosa

Lot curiosa met een petroleumstel, telraam, bijbel, leest, tinnen lepels, oud-Hollandse tegel, koffiemolen, vuurtesten en een Makkumer kom. 19e/20e eeuw.

Lot slangenhuiden

Lot met zes verschillende slangenlederen huiden waaronder python en boa constrictor. Tevens een varaan met kop en poten. 20e eeuw.

Lot tandarts attributen

Lot tandarts attributen waaronder een gebit, verzameling tanden, boortjes, medicijn flesjes, spuiten en meer. 20e eeuw.

Mand met schaatsen

Gevlochten wilgenhouten mand gevuld met acht paar houten schaatsen in verschillende modellen. 20e eeuw.

Lot kinderboeken

Lot kinderboeken met Walt Disney's Bambi, Pinoccio en Sneeuwwitje. Alsook dertien boeken waaronder Pinkeltje, Dik Trom en maandboeken. Hierbij twee Betuwe film albums van Flipje en zijn vriendjes. 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met boekjes "Nog bij mijn moeder" door Jan Lighthart, groene Duitse porseleinen Jasperware vaas, sieradendoos jaren 70, Tijl Uilenspiegel boek, bakelieten dienblad, toneelkijker Rodenstock München, popje, pasteltekening en meer. 20e eeuw.

Trolley, Bremshey

Vintage serveerwagen op wieltjes van de firma Bremshey, modelnaam Dinett. De trolley is uitgevoerd in Gerunol kunststof met houtuitstraling en chroom. Inklapbaar en gefabriceerd in de jaren 60 in Duitsland.

Barbecue, Bill Wiggens

Oranje vintage Space Age barbecue met een afsluitklep van aluminium op metalen voet met houten bedieningsknoppen. Ontwerp van Bill Wiggins, U.S.A., ontwerp jaren 60.

Zilveren sigarenpijpje

Antiek zilveren sigarenpijpje met benen mondstuk gemerkt met Nederlands zilverkeur zwaardje en onduidelijk meesterkeur. Circa 1870.

Zilveren theelicht

Zilveren theelicht met persglazen bijpassend bakje en los boven plaatje. Zilverkeuren lopende leeuw II, meesterkeur, minervakop F (Leeuwarden) en jaarletter b (1961), alle delen zijn gemerkt.

Borduurwerk, Indonesië

Indonesisch borduurwerk met gouddraad en symbolische voorstellingen. Gemaakt omstreeks 1930.

Gemberpotten, China, Guangxu periode

Twee Chinese gemberpotten, een Nanking pot en een famille rose pot. Beide gemberpotten gemaakt in Canton. Guangxu periode, begin 20e eeuw.

9725 CT Groningen