Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023
1077. Beker, Amsterdamse School
Amsterdamse School koperen beker, uit een plaat gehamerd. Ongesigneerd, Nederland, omstreeks 1920.
1078. Lijstwerk
Een hand ingekleurde ets met vier afgebeelde sprinkhanen met aanduiding in het Latijn, omstreeks 1930. Tevens een kleurenlithografie uit Tsjechië met potlood gesigneerd Wenceslaus, omstreeks 2000.
1079. Lot etnografica
Afrikaanse gebruiksvoorwerpen met een rijkelijke gestoken kam met afbeelding van een jongen met trom, een asbak met ingelegde elementen en Zoeloe hoorn met handvat voorzien van kralenband. 20e eeuw.
1080. Lijstwerk
Ingelijste Griekse lithografie van Madonna met kind achter glas en een olieverf schilderijtje in impressionistische stijl met twee dames in het park, gesigneerd J. Schaerer. Einde 20e eeuw.
1081. Teddyberen
Twee teddyberen met glazen ogen, grote beer heeft inwendig geluid. Midden 20e eeuw.
1082. Beelden, Afrika
Twee Afrikaanse tribale houtgesneden vrouwenhoofden, 20e eeuw.
1083. Lot Hindeloopen
Lot Hindelooper schilderwerk bestaande uit twee krukken, een kandelaar, een tabakspot en snijplank. Vierde kwart 20e eeuw.
1084. Beeld, Angola
Hardstenen gehouwen beeld van een Afrikaanse man. Angola, 20e eeuw
1085. Champagne, Charles Heidsieck 1996
Fles champagne van Charles Heidsieck, Mis en Cave 1996. Betreft een Brut Reserve, tree years of aging en gedistribueerd vanaf 1999. Relatiegeschenk namens Bristol Myers Squibb in het jaar 2000. Aan de bovenzijde voorzien van een metalen afsluiten met slot; tantaluskwelling. Frankrijk, Reims 1996.
1086. Aanstekers, Royal Musical Japan
Twee Japanse butaangas aanstekers met muzikale melodie, onder en bovenzijde verguld. Japan, begin jaren 80.
1087. Lijstwerk
Lijstwerk met een ingekleurde ets van het Voorhout (Noordzijde) te ‘s-Gravenhage, een spotprent lithografie van Dr. Eisenbart omstreeks 1850 en een Chinese zijdeschildering met bamboe, Japanse kers en vogel. 20e eeuw.
1088. Wandmasker, ontwerp A. Strunz voor Cortendorf
Polychroom keramieken wandmasker naar ontwerp van Albert Strunz voor aardewerkfabriek Cortendorf. Duitsland, eind jaren 50.
1089. Gouache, Tom Beijl
Gouache op papier van een bosgezicht met de titel “Kwekersbos Nes” door Tom Beijl (1945). Rechtsonder gesigneerd T. Beijl. Ameland, 21e eeuw.
1090. Pasteltekening, Frans Hazewinkel
Pastelkrijttekening met abstracte polychrome voorstelling. Gesigneerd Frans Hazewinkel en gedateerd 12 maart 1998.
1091. Stoeltjesklok
Stoeltjesklok met beschilderde wijzerplaat en verguld metalen ornamenten met vogels en leeuwen. 20ste eeuw.
1092. Schilderij, Henk Boer
Schilderij van paarden in de branding door Henk Boer. Acrylverf op papier, linksonder monogram HB. Begin 21e eeuw.
1093. Damesbureau, Meubelfabriek J.A. Huizinga
Damesbureau in Chippendale stijl, eikenhouten uitvoering staand op bolklauw poten en voorzien van bronskleurig beslag, gefabriceerd bij Meubelfabriek J.A. Huizinga, Westersingel te Groningen. Eerste kwart 20e eeuw.
1094. Muurlampen, Massive
Vier Massive Design muurlampen in een minimalistische vormgeving, circa 1985.
1095. Lithografie, Martin Engelman
Lithografie met surrealistische compositie van Martin Engelman (1924-1992). Litho op arches papier, met potlood rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1973, oplagenummer 154/190.
1096. Aquarel, J. Hanssen
Aquarel van een stadsgezicht met een brug door J. Hanssen. Rechtsonder gesigneerd, 20e eeuw.
1097. Gouache, Tom Beijl
Gouache op papier van een duinlandschap met zeegezicht door Tom Beijl (1945). Linksonder gesigneerd T. Beijl. Ameland, 21e eeuw.
1098. Schilderij Amsterdam
Schilderij van de Nieuwmarkt te Amsterdam met marktkramen. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. 20e eeuw.
1099. Stoelen, Hindeloopen
Zes Hindelooper beschilderde houten stoelen met een zitting van scheepstouw. Midden 20e eeuw.
1100. Vaas, Pols Potten
Cilindrische glazen vaas van de firma Pols Potten in een paars-melkkleurige kleurschakering. Aan de onderzijde voorzien van sticker. Betreft een groot formaat vaas, begin 21e eeuw.
1101. Vloerlamp
Vintage vloerlamp met aluminium voet en palissanderhouten steel. Lamp voorzien van drie lichtpunten, metalen lichtafscherming en originele lampenkap. Jaren 60.
9725 CT Groningen