Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

1102. Bestekcassette, Wilkens

Bestekcassette met drie laden gevuld met twaalf persoons Wilkens bestek, 90 verzilverd, modelnaam Diamant en gefabriceerd in 1986. Inclusief vier opscheplepels, soeplepel, trancheer set, taartschep van Wilkens en enige aanvulling uit andere bestekken van onder meer Gero en twee kaasduimen van Gero Zilmeta. Met prijslijst uit 1986.

1103. Lot pleet bestek en curiosa

Lot verzilverd bestek met twaalf messen, zestien vorken, zestien lepels, vijf opscheplepels, een poederdoos met geborduurd deksel, wekker van het merk Swiza, zes botermessen, verzilverd vaasje, zes stalen gebaksvorken en een mes in lederen etui. 20e eeuw.

1104. Autokaarten Java & Madoera

Autokaarten Indonesië van oost, midden en west Java getiteld “Der Automobielkaart van Java en Madoera”. Uitgegeven door de Java Motor Club, lithografische druk door G. Kolff & Co. Batavia. Eerste helft 20ste eeuw.

1105. Damhertengewei

Damhertengewei op een houten wandplaat in de vorm van een hertenschedel, 20e eeuw.

1106. Lot keramiek

Lot keramiek met drie vazen, waarvan de bruine vaas in flesvorm en aan de onderzijde gesigneerd en een beker. Vierde kwart 20e eeuw.

1107. Pubklok

Engelse mahoniehouten pubklok. eind 19e eeuw.

1108. Paardenhaam

Houten paardenhaam met leder overtrokken, eind 19e eeuw.

1109. Lijstwerk

Lot met drie werken waaronder een ansichtkaart naar een lithografie van H. de Graaf, een aquarel van een kunstlandschap, rechtsonder gesigneerd C.S. Groves en gedateerd 1935. Daarnaast een schildering van de Heilige maagd Maria. 20e eeuw.

1110. Lijstwerk en lectuurbak

Lot lijstwerk, twaalf stuks waaronder een prent van Australische fauna, vier modeprenten met dames in kleding uit de 19e eeuw, kerfsnede lijst met portretten en overig lijstwerk. Tevens een eikenhouten lectuurbak. 20e eeuw.

1111. Vloerlamp

Art Deco stijl vloerlamp met melkglazen schaalkap met golvend patroon en verchroomde lampenvoet. 20e eeuw.

1112. Prent Gradus Academici 1871

Prent van de loopbaan van een Leidse student, Gradus Academici, groot formaat. Uitgave P. Somerwit, Leiden uit 1871.

1113. Telefoon, Telefonica

Spaanse Telefonica munttelefoon, eind 20e eeuw.

1114. Balgcamera’s

Vier balgcamera’s van de merken Agfa, Soho Myna, Ihagee en Coronet. Daarbij twee lederen etuis voor balgcamera’s. Eerste helft 20e eeuw.

1115. Rookgerei

Lot rookgerei met een kerfsnede pijpenrek, houten tabakspot, Schwarzwalder pijpenstandaard met beer en zeven pijpen. 20e eeuw.

1116. Lijstwerk

Vier ingelijste werken bestaande uit twee etsen van zoetwaterslakken en viooltjes uit 1984, rechtsonder gesigneerd. Een landschappelijke ets uit 1974, rechtsonder gesigneerd en een ingelijste spreuk met visser. 20e eeuw.

1117. Hertenschedel met gewei

Hertenschedel met gewei op houten wandplaat, 20e eeuw.

1118. Schilderij

Schilderij van een stadsgezicht in gemengde techniek, aquarel en potlood. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1953.

1119. Singles

Circa honderdvijftig singles, popgenre uit de jaren 60/70/80.

1120. Lakwerk, China/Japan

Lot Chinees en Japans lakwerk bestaande uit kluwenhouders, een brillenkoker, onderzetters en doosjes. Voornamelijk botanisch gedecoreerd met vogels, 20e eeuw.

1121. Messenleggers

Twaalf Art Deco geslepen glazen visvorm messenleggers in originele etui, omstreeks 1920. Daarbij een etui met acht kristallen en zeven messing messenleggers. Eerste helft 20ste eeuw.

1122. Bestekcassette, Gero

Bestekcassette in kast met twee laden van Gero, in 100 verzilverde kwaliteit. Zes persoon pleet set met messen, vorken, lepels, vier opscheplepels, soeplepel, juslepel en roomlepel. Tevens een Gero trancheer set. Nederland, jaren 50.

1123. Karaffen en schaal

Lot met zes karaffen met stop en een kristallen schaal op voet, 20e eeuw.

1124. Bedlampjes, Massive

Vier vintage metalen bedlampjes gemerkt Massive, allen werkend met snoer en schakelaar. Jaren 70/80.

1125. Lijstwerk

Lot lijstwerk met een hand ingekleurde kopergravure, gegraveerd door J.C. Sepp voor de Flora Batava, gedateerd omstreeks 1835. Een litho met de titel “Landschap” door Metten Koornstra en een prent van Leonardo da Vinci, 20e eeuw.

1126. Alcoholische versnaperingen

Lot met zeven alcoholische versnaperingen met een likeur, drie flessen rode wijn, fles witte wijn, een fles bier en twee flessen rood/wit. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen