Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

Bowlset

Messing bowlset voorzien van gehamerde structuur effect en florale banddecoratie met bijbehorende bowl glasinzet en zes bowlglazenhouders, waarvan vier met origineel glas. Duitsland, derde kwart 20e eeuw.

Vaas

Helderglazen langgerekte vaas uitlopend in de basis met vier punten, 21e eeuw.

Espresso set, Tracazan

Espresso set met percolator, suikerpot, melkkan en een extra espresso pot uitgevoerd in roestvrijstaal door Tracanzan Aan de onderzijde gemerkt Inox 18/10, Made in Italy. Tevens een Alfra Alessi suikerpot en melkkan, gemerkt. Jaren 60-80.

Eierdopjes, ontwerp Michael Graves voor Leonardo

Twee kristallen eierdopjes, modelnaam Angel. Ontwerp van Michael Graves en gefabriceerd door Leonardo. In originele verpakking, Duitsland, jaren 90.

Bollen

Decoratieve hoornen bollen in geometrische zwart-wit kleurvlakjes. India, laatste kwart 20e eeuw.

Kunstboeken

Drie kunstboeken betreffende de kunstenaars Georg Hendrik Breitner en Johannes Vermeer en een algemeen boek over Vlaamse miniaturen voor vorsten en burgers 1475-1550. Vierde kwart 20e eeuw.

Vazen en theelicht

Een groen geglazuurde aardewerken theelicht van de Groninger Steenfabrieken, aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer 1400. Alsook twee keramieken vazen, de blauwe vaas gemerkt Mobach Utrecht. 20e eeuw.

Microscoop, Reichert Wien Oostenrijk

Microscoop uitgevoerd in staal en gematteerd messing op een gietijzeren voet van de firma Reichert Wien. Met meerdere objectieven in houten schuifbare houder, geheel in originele houten bekisting. Oostenrijk, derde kwart 20e eeuw.

Etsen

Twee ingelijste etsen bestaande uit een ets met grachtgezicht met Kooltuinbrug, Alkmaar door Willem Hopman (1939), rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1987. En een ets met afbeelding van muur met lantaarnpaal, gemonogrammeerd in de plaat. 20e eeuw.

Hoge hoed, J.H. Pinaud

Hoge hoed met bijbehorende opbergdoos van J.H. Pinaud voor de van de firma Witteveen te Sneek, Heerenveen en Apeldoorn. Aan de binnenzijde gemerkt, maatindicatie 56/57, jaren 20/30.

Vazen, Groninger Steenfabriek ADCO

Twee keramieken ADCO vazen met horizontale ribbelstructuur. Aan de onderzijde gemerkt Adco en voorzien van modelnummers 1016. Groningen, derde kwart 20e eeuw.

Handtassen

Zeven handtassen van reptielen leder en een beurs of documenten houder van krokodillenleder. Verschillende reptielen ledersoorten waaronder krokodil, boa constrictor, python, slangenhuid met varaan. Derde kwart 20e eeuw.

Schilderij

Schilderij van een winterlandschap met molen. Olieverfschilderij, marouflé op paneel. Anoniem, 20e eeuw.

Schoolplaten, J.B. Wolters' Uitgeversmaatschappij Groningen

Twee schoolplaten met de titels “Het werk van de expeditieafdeling van het postkantoor” en “Wachtkamer van het postkantoor”. Uitgave Staatsbedrijf der PTT, vormgegeven door Ootje Oxenaar (Den Haag 1929 - Massachusetts 2017) in 1956 en uitgegeven door J.B. Wolters' Uitgeversmaatschappij N.V. in Groningen.

Beugelbeursjes

Twee beugelbeursjes waarvan een grote met kralen voorzien van een zilveren sluiting gemerkt lopende leeuw, IK 80, minervakop en jaarletter. Kleinere maliënkolder portemonnee uitgevoerd in alpaca. Eerste helft 20ste eeuw.

Servies, A.D. Copier

Persglazen saffierkleurige Leerdam servies, model Primula, bestaande uit zes kop-en-schotels, zes eierdopjes, twee serveerschalen, botervloot, suikerdoos en melkkannetje. Ontwerp van Adries Dirk Copier stamt uit 1947.

Lot keramiek

Vier aardewerken geglazuurde kommen en een dekselpot van onder andere Horst Göbbels, Duitsland en Lighthouse Pottery, Port Patrick U.K. Vierde kwart 20e eeuw.

Huisaltaar, Gebroeders van Paridon Amsterdam

Gipsen neogotische huisaltaar van de Heilige Maria met Jezus gefabriceerd door de Gebroeders van Paridon, Amsterdam. Aan de zijkant gesigneerd GEBRvP en modelnummer 59. Eerste kwart 20e eeuw.

Hoorn platenspeler

Blikken geluidsversterkende hoorn voor een platenspeler. Omstreeks 1900.

Schilderij, Van Dijk

Schilderij, olieverf op doek, van een landschap met boerderij. Rechtsonder gesigneerd v. Dijk, midden 20e eeuw.

Dolkjes, Indonesië

Vier Indonesische vrouwen krisjes met houten schede, hoornen grip en ijzeren lemmet werden gedragen in de wrong van het haar. Eerste helft 20ste eeuw.

Bureaulamp, Herda

Bureaulamp met buigbare arm, chromen kap en lampenvoet van lampenfabrikant Herda. Aan de binnenzijde op fitting gemerkt met originele papieren plakker. Nederland, jaren 70.

Lot curiosa

Lot bestaande uit verschillende Japanse lakwerk gebruiksvoorwerpen waaronder dienbladen, onderzetters en doosjes. Midden 20e eeuw.

Reebokkop

Geprepareerde reebokkop op een houten wandplaat. Tweede helft 20ste eeuw.

Murano vaas en vaas Glasfabriek Nanninga

Twee glazen vazen, een glasfabriek Nanninga, Nieuw-Buinen met wijnrood sliertpatroon en een Murano solifleur vaas. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen