Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

Vaas

Keramieken blauw-groen geglazuurde vaas. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

Lampen

Lot met twee verschillende lampen, een zwarte met chroom Hala bureaulamp en een witte metalen Anvia schaarlamp. Tweede helft 20e eeuw.

Sierborden

Vier porseleinen sierborden waarvan twee wandborden met voorstellingen van katten door Porseleinfabriek Seltmann, Weiden. Een Mosa porseleinen bord met een stilleven en een Amerikaans themabord Toetachmon. Alle vier borden met certificaten, eind jaren 90.

Koningshuis parafernalia

Koningshuis parafernalia met onder andere Staatscourant publicatie, Troonrede, krantenknipsels, huwelijksaankondiging en meer. Tweede kwart 20e eeuw.

Beelden, Makonde Tanzania

Twee hardhouten Afrikaanse Makonde beelden van een vrouw en een kruik dragende man. Tanzania, 20e eeuw.

Schilderij, OKpoKa

Schilderij met een voorstelling van een zittende vrouw met trommel. Olieverfschilderij op papier, rechtsonder gesigneerd OKpoKa en gedateerd 1995.

Zeefdruk, Kwint

Zeefdruk van moeder met kind. Linksonder gesigneerd Kwint, derde kwart 20e eeuw.

Lampenvoet, China

Chinees porseleinen gemberpot met florale decoratie vermaakt tot lampenvoet, midden 20e eeuw.

Schilderij

Schilderij. olieverf op doek, van een boerderij met schuur. Rechtsonder gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

Lot pleet bestek

Lot pleet bestek voornamelijk Gero Zilvium in 100 verzilvering, negen originele dozen met kaasschaaf, botermessen, vleesvorken, taartschep, theelepels en taartvorken. Tevens een set messen, een set met een mes, vork en lepel van onder andere Rosenthal. Al het bestek is gemerkt, tweede helft 20e eeuw.

Kunstboeken

Drie Engelstalige kunstboeken betreffende de romantisch realistisch schilder John Constable, de Franse schilder Félix Valloton en een algemeen kunstboek met de titel "The Chapel of Magic"over fresco’s in de kapel van de Medici in Florence. Kunstboeken vierde kwart 20e eeuw.

Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit padden, een kat, een aap en dieren in mand. 20e eeuw.

Prenten, Shinkichi Tajiri

Twee grafische prenten van Shinkichi Tajiri (1923-2009), "The explosive forces of nature" en "Granny's Knot". Beide prenten voorzien van oplagenummers en rechts met potlood gesigneerd door Tajiri en gedateerd 1974.

Cache-pot

Aardewerken polychroom geglazuurde cache-pot voorzien van familiewapens de Wit en Caspari. Begin 20e eeuw.

Vazen, Groninger Steenfabriek ADCO

Twee zwarte keramieken ADCO vazen waarvan een met ribbelstructuur. Aan de onderzijde gemerkt Adco en voorzien van modelnummers 1013 en 1025. Groningen, derde kwart 20e eeuw.

Schilderij, D. Meeles

Schilderij van een stilleven met vissen. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd D. Meeles. Jaren 20/30.

Pendule, Kienzle Duitsland

Pendule in houten behuizing met ornamenten van de firma Kienzle. Duitsland, jaren 20/30.

Etsen, Tjitske Elisabeth Tiele-Modderman

Vier aquareltechniek ingekleurde etsen met florale afbeeldingen van veldbloemen door Tjitske Elisabeth Tiele-Modderman (1901-1990). Rechtsonder gesigneerd en in de plaat gemonogrammeerd. Derde kwart 20e eeuw.

Aandelen en obligaties

Lot bestaande uit aandelen en obligaties met coupons van onder meer de Nederlandse Onderwijsvereniging, Bouw en Steunfonds, Rotterdams Effectenbureau en Gemeente Amsterdam. Jaren 30-50.

Vaas en bowl, F. Meydam en A.D. Copier

Helder glazen flesvaas, ontwerp Floris Meydam uit 1962 en kristallen bowl, ontwerp Andries Dirk Copier. Gefabriceerd door glasfabriek Leerdam, tweede helft 20e eeuw.

Zeemeeuw, Vilca Italië

Kristallen beeld van een zeemeeuw. Gemerkt aan de zijkant door gravering en middels sticker, aan de onderzijde een gravering Claudio. Uitvoering Vilca, Made in Italy, eind jaren 90.

Schilderij, Gijs van der Wiel

Schilderij van een bloemstilleven met begonia’s van Gijs van der Wiel. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd. Vierde kwart 20ste eeuw.

Cruet set, Biedermeier

Hollandse Biedermeier kristallen cruet set met amandelslijpsel. Set bestaande uit drie karaffen en twee bowls en de standaard. 19e eeuw.

Bijbelse prenten

Twee Engelse prenten naar kopergravures van Adam en Eva in het paradijs, de originele prenten kwamen uit de Mourentorf bijbel uit 1599. 19e eeuw.

Papierwerk

Lot papierwerk met Franse portretten, sigaren parafernalia, Cubaanse informatie en een Duitse spotprent. 20e eeuw.

9725 CT Groningen