Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

852. Vaas, Miroslav Klinger

Alexandriet glazen vaas, ontwerp Miroslav Klinger en uitgevoerd door glasfabriek Zelezny Brod. Vaas heeft een geslepen florale decoratie. Tsjechië Bohemen, jaren 60.

853. Zilveren kandelaar, Reed & Barton

Driearmige Engelse sterling zilveren kandelaar van Reed & Barton. Aan de onderzijde gemerkt, vierde kwart 20e eeuw.

854. Beeld dame met mand, China

Bronskleurig beeld van een Chinese dame met mand op een vis, uitgevoerd in een verbronsde metaallegering. China, 21e eeuw.

855. Oost-Indische inkttekening, Michaël de Wilde

Oost-Indische tekening met de titel “Egmond aan zee 2” door Michaël D. de Wilde uit Groningen. Linksonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

856. Oost-Indische inkttekening, Michaël de Wilde

Oost-Indische tekening met de titel “Egmond aan zee 1” door Michaël D. de Wilde uit Groningen. Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

857. Oost-Indische inkttekening, Michaël de Wilde

Oost-Indische tekening met de titel “Egmond aan zee 4” door Michaël D. de Wilde uit Groningen. Linksonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

858. Kapstok

Vintage eikenhouten kapstok met vijf haken en leggedeelte, jaren 70.

859. Beeld

Gestileerd aardewerken beeld van beschermende moeder met kind, uitgevoerd in witte kleisoort. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

860. Schenkkan, Han Boerrigter

Schenkkan met polychroom glazuur door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Aan de onderzijde gemerkt met het signatuur van J. Boerrigter, vierde kwart 20e eeuw..

861. Sigarendoos met zilveren plaquette

Houten sigarendoos met eerste gehalte zilveren plaquette door Gerritsen & Van Kempen uit Zeist. Zilver is gekeurd met een staande leeuw, meesterteken GVK en jaarletter M (1947).

862. Dekselpotten

Twee aardewerken dekselpotten met matzwart glazuur. Aan de onderzijde gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

863. Beeld Ganesha

Bronzen Ganesha beeld, gepatineerd in zwart en goudkleur. Einde 20e eeuw.

864. Zilveren gebaksvorkjes

Twaalf zilveren gebaksvorkjes met getordeerde steel en een dierenhoef als uiteinde. Gemerkt met een zwaardje en meesterteken. In originele doos, tweede kwart 20e eeuw.

865. Druppels, Floris Meydam

Twee glazen druppels met ingesloten luchtbel van verschillende hoogte en grootte. Commerciële series door Floris Meydam (1975-1986) voor Glasfabriek Leerdam. 20e eeuw.

866. Schaal, Han Boerrigter

Aardewerken schaal door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in grijs, beige en lichtrode glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met het signatuur J. Boerrigter en gedateerd 1983.

867. Schilderij, Willem van der Burch

Schilderij van een havengezicht door Willem van der Burch. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.

868. Vazen, Hans van Riessen

Drie keramieken vazen uitgevoerd door J.H. (Hans) van Riessen (Haarlem 1946), alle drie de vazen aan de onderzijde gesigneerd. Eind 20e eeuw.

869. Boeken, Mr. J. v. Lennep

Drie gebonden uitgaven door Jacob van Lennep met twee maal "De lotgevallen van Klaasje Zevenster" en "Vertellingen van vroeger en later tijd". Jaar van uitgave 1889

870. Russische lakwerkdozen, Palekh

Drie Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van ridders te paard, moeder met kind en hond en zittende jongeman. Alle drie lakwerkdozen zijn gesigneerd op de deksel. Rusland, tweede helft 20e eeuw.

871. Kunstboeken

Vier kunstboeken waaronder een boek over de beeldhouwer Rodin, de schilders Christian Shad, Matisse en Franz Radziwill. Uitgaven omstreeks 2000.

872. Beeld dame met lotusbloem, China

Bronskleurig beeld van een Chinese dame met lotusbloem op een eend uitgevoerd in een verbronsde metaallegering. China, 21e eeuw.

873. Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit vissen, een muis, een kind met hond en een krab. 20e eeuw.

874. Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit een aap op rug van een varken, een vogel, een vogel op een ton, en een hond op appel. 20e eeuw.

875. Kerkuil

Geprepareerde kerkuil op houten sokkel, 20e eeuw.

876. Dienblad, ontwerp Robert Venturi voor Alessi

Roestvrijstalen dienblad gedecoreerd met stermotief en vergulde geometrische vlakken, modelnaam
“The Campidoglio Tray”. Ontwerp door de architect Robert Venturi en uitgevoerd door Alessi. Italië, jaar van ontwerp 1985.

9725 CT Groningen