Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

902. Microscoop, F.W. Schieck Duitsland

Messing microscoop van de firma F.W. Schieck uit Berlijn, modelnummer 2050. Duitsland, laatste kwart 19e eeuw.

903. Pijpenkoppen en kom, Afrika

Vier aardewerken objecten waaronder verschillende pijpkoppen en kommetje. Afrika, 20e eeuw.

904. Wolhouder, Amsterdamse School

Amsterdamse School houten wolhouder in de vorm van een paddenstoel, eerste helft 20e eeuw.

905. Manilla's, Afrika

Drie bronzen etnografische Manilla's, dienden als betaalmiddel. West-Afrika, 20e eeuw.

906. Karaf, Cristal Peninsula Portugal

Kristallen karaf, Peninsula JDF Design met gegraveerde afbeelding van zeilklipper. Portugal 1998.

907. Beeld olifant

Keramieken beeld van een geabstraheerde olifant uitgevoerd in grijstonen. Aan de zijkant voorzien van een monogram, vierde kwart 20e eeuw.

908. Beelden, Afrika

Twee Afrikaanse hardhouten gestoken beelden van twee mannen met staf. 20e eeuw.

909. Gouden zakhorloge

9 karaats gouden dames zakhorloge met vergulde ketting, gemerkt 375 (375/1000). Midden 20e eeuw.

910. Vazen, K.P.C. de Bazel en Floris Meydam

Helder persglazen vaas "S", ontwerp K.P.C. de Bazel 1919, uitvoering Glasfabriek Leerdam, niet gemerkt. Alsook een helder glazen vaas van Floris Meydam, modelnaam Apollo. Glasfabriek Leerdam, ontwerp jaar 1972.

911. Hertenschedel met gewei

Hertenschedel met gewei, gedateerd 1915 en geografisch thuis te brengen in Gortel (Gelderland).

912. Glaswerk, K.P.C. de Bazel en A.D. Copier

Lot glaswerk van Glasfabriek Leerdam met zes glazen schotels, ontwerp van Andries Dirk Copier en gesigneerd met etsmerk CL. Een helderglazen wijnkaraf van het servies "B"-geringd, ontwerp K.P.C. de Bazel uit 1917 en aan de onderzijde gemerkt met etsmerk de Bazel. Alsook een licht grijs glazen vaasje door Andries Dirk Copier en gemerkt met etsmerk CL.

913. Dekselpotten, China

Vijf Chinese dekselpotten waaronder een cloisonné dekselpot met Foo Dog en vier dekselpotten met ajour metalen montuur uitgevoerd in hardsteen waaronder onyx. Derde kwart 20e eeuw.

914. Schilderijen

Twee olieverfschilderijen op paneel, een stilleven met fruit, anoniem en een schilderij met schaapskooi in winterse sfeer, gesigneerd J. de Herder. Tweede helft 20e eeuw.

915. Lot pleet

Lot pleet met een dienblad gedecoreerd met druiventrossen, koekjesschaal met hengsel met glasinleg, geslepen karaf met golfspeler op de stop, twaalf verzilverde Gero messenleggers, een ajour schaal op verhoogde poot en een wijnfles onderzetter. 20e eeuw.

916. Skeleton zakhorloge

Skeleton heren zakhorloge, verzilverd met een wijzerplaat op de 12 uur positie. Achterzijde gedecoreerd met een floraal motief. Eerste kwart 20e eeuw.

917. Lot aziatica

Lot aziatica met twee jade amuletten, een reukwaterhouder, een armband en een jade object. 20e eeuw.

918. Affiches Koningshuis

Drie Koningshuis affiches betreffende het overlijden van Koningin - Moeder Emma, woorden van Wilhelmina, aankondiging verloving Juliana en Bernhard en een algemeen affiche Belijdenis. Jaren 30.

919. Analytische balans, Becker's sons Rotterdam

Een analytische balans op eikenhouten basis door Becker's sons Rotterdam. Hersteld door de firma Bos, Amsterdam in 1951, voor het laatst goed gekeurd door het ijkwezen in 1980. Nederland, eerste kwart 20e eeuw.

920. Microscopen

Twee industriële microscopen, een van Euromex Holland met lichtbron en een Phywe type microscope P1. Jaren 80/90.

921. Fauteuils, Engeland

Twee olijfkleurige fauteuils met kunstlederen bekleding en een velours zitvlak met Queen Anne poten. Engeland, tweede kwart 20e eeuw.

922. Serveerblad en asbak, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Serveerblad en een asbak van Gouda Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers en monogram plateelschilders, tweede kwart 20e eeuw.

923. Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit een oosterse wijsgeer, een muis, een hond met aap op de rug en een aap onder blad met noot. 20e eeuw.

924. Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit een varken, een aap, een kikker en een Japans meisje. 20e eeuw.

925. Kom, Uwe Lerch

Porseleinen kom met horizontale kleurbanen. Aan de onderzijde gemerkt met monogram, verde kwart 20e eeuw.

926. Wijnglazen, Rusland

Vier kristallen geslepen wijnglazen, in twee formaten, gedecoreerd met dubbelkoppige adelaar van de Romanov dynastie en voorzien van onder andere het monogram van Alexander II. Rusland, einde 20ste eeuw.

9725 CT Groningen