Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

Beeld

Beeld van een eend uitgevoerd in een groene granietsoort. Anoniem, begin 21e eeuw.

Goedewaagen pijpen

Twaalf klassieke witte klei pijpen door Goedewaagen Gouda Holland. Voorzien van origineel papierlabel. Jaren 60.

Radio’s

Twee radio’s, een Philips draagbare transistor radio Philips L3X14T uit 1961/1962 en een Sailor S.P. type R108 radio voor maritiem gebruik uit 1975.

Wijnglazen, Rusland

Vier kristallen geslepen wijnglazen gedecoreerd met dubbelkoppige adelaar van de Romanov dynastie en voorzien van het monogram van Alexander II. Rusland, einde 20ste eeuw.

Tafellamp, ontwerp Marcel Wanders voor Flos

Tafellamp, modelnaam B.L.O, ontwerp Marcel Wanders uit 2001 en uitgevoerd door lampenfabrikant Flos. Uitgevoerd in kunststof en metaal. Italië, eerste decennium 21e eeuw.

Raamhangers, ontwerp Bertil Vallien voor Kosta Boda

Vier glazen Kosta Boda raamhangers, ontwerp Bertil Vallien. Zweden, jaren 70.

Affiches Koningshuis

Acht affiches betreffende het Koninghuis met onder andere een gedenkplaat en huwelijksaankondiging Wilhelmina, gedichten, liederen en een Engelse prent met Queen Victoria en Prince Albert. 19e/20e eeuw.

Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit een varken, kat met hoed, aap en een vis met schildpad. 20e eeuw.

Vaas en dekselbokaal

Boheemse halfkristallen vaas en dekselbokaal met geëtst druivenpatroon. Tsjechië, tweede helft 20e eeuw.

Snijwerk

Lot van vier Japans houten snijwerkjes bestaande uit een bok, vogel, kikker en muis, kikker en hond. 20e eeuw.

Kroonluchter

Zware Franse smeedijzeren kaarsenkroonluchter, groot formaat. Eerste helft 20 eeuw.

Beelden staartklok

Set houtgestoken beelden; Atlas en twee engelen met bazuin voor een staartklok. 20e eeuw.

Van Nelle thee

Vier verpakkingen van elk 100 gram met afternoon thee van Van Nelle. Datering 1946-1956.

Wajangpoppen, riksja en ossenkar

Twee verzilverde wajangpoppen beeldjes, een messing riksja en een messing ossenkar. Indonesië, tweede helft 20e eeuw.

Lot keramiek

Vijf keramiek objecten met een kom door Johan Broekema, blauw geglazuurde dekselpot gesigneerd Jet en drie vazen, waaronder een Johan Broekema. Vierde kwart 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met een pince-nez; knijpbril met vergulde brug, een vergrootglas, Waterman Ideal, Canada vulpen met metalen kliphouder, ronde metalen bril met celluloid tortoise rand en briletui en een goudkleurige Texaco grafiet potlood houder. Tweede/derde kwart 20e eeuw.

Tekening, Marten Molema

Tekening van een stilleven met kalebassen door Marten Molema. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1984.

Teddybeer

Teddybeer op groot formaat met glazen ogen. Derde kwart 20e eeuw.

Tegel, Westraven Utrecht

Keramieken bevrijdingstegel met opschrift 6 mei 1945, gefabriceerd door Westraven te Utrecht. Aan de achterzijde gemerkt, stamt uit 1945.

Wandlamp

Verschillende kleuren Murano glazen hangend fruit wandlamp. Derde kwart 20e eeuw.

Microscoop

Zwart metalen microscoop, midden 20e eeuw.

Prenten

Tien prenten met portretten van het Koningshuis en andere internationale hoogwaardigheidsbekleders. 19e/20e eeuw.

Lot zilver en pleet

Lot met drie zilveren gemerkte voorwerpen; een beugel voor tasje met minervakop, een cakevork model 210 van Gerritsen & Van Kempen gemerkt lopende leeuw 2, jaarletter j, meesterkeur en minervakop en een geslepen glas met zilveren voet, gekeurd zwaardje en meesterkeur. Daarnaast pleet ajour bakje en borrelglas. 20e eeuw.

Lot curiosa en sieraden

Lot curiosa met een sterling zilveren hanger gemerkt 925s Norway, een brutalistische verzilverde hanger met ingelegde sierstenen met ketting van de firma Wiggers, Handmade in Denmark, jaren 70. Drie dameshorloges waaronder Vitomatic, een benzineaansteker van fabrikant Field. Tevens een houtgesneden flessenopener. 20e eeuw.

Lot sieraden

Zilveren dameszakhorloge met een bijpassende alpaca horlogeband, twee broches en een fotomedaillon. 20e eeuw.

9725 CT Groningen