Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

877. Vaas en schalen

Twee aardwerken schalen met glasglazuur en een vaas. Alle drie gemerkt, waaronder een door J.H. (Hans) Van Riessen. Vierde kwart 20e eeuw.

878. Russische lakwerkdozen, Palekh

Vier Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met twee lakwerkdozen voorzien van afbeeldingen van mannen te paard, een lakwerkdoos met een winterlandschap met arrenslee en een lakwerkdoos met een jongen en vis met kroon. Gesigneerd op de deksel, tweede helft 20e eeuw.

879. Schaal, Siem van Marel

Blauwe kristallen schaal, ontwerp van Siem van Marel en uitgevoerd door glasfabriek Leerdam. Vierde kwart 20e eeuw.

880. Vaas, Alvar Aalto

Uberfang glas vaas met wit opaak buitenzijde door Alvar Aalto (1898-1976), modelnaam Savoy, ontwerp stamt uit 1936. Gesigneerd aan de onderzijde met etsmerk, tweede helft 20e eeuw.

881. Uil, Hannie Mein

Unica aardewerken uil van Hannie Mein (Utrecht 1933-2003 Vinkega). Aan de onderzijde gesigneerd, omstreeks 1960.

882. Kom, China

Chinese porseleinen kom gedecoreerd met een lotus spiraal decor. Gemerkt aan de onderzijde met een Chinees karakter, 19e eeuw.

883. Vaas, ontwerp Per Lütken voor Holmegaard

Groengrijze glazen vaas naar ontwerp van Per Lütken, uitgevoerd door glasfabriek Holmegaard. Ongemerkt, Denemarken, jaren 60.

884. Zilveren zakhorloges

Twee zilveren zakhorloges, een zilveren zakhorloge voor de Engelse markt van Henry E Peck London. Swiss Made, in een 935 Zwitsers zilvergehalte, gemerkt met drie keer staande beer. Een kleiner zakhorloge tevens gemerkt 935, Zwitsers zilver en drie keer staande beer. Beide horloges met sleutel opwinding. Einde 19e eeuw.

885. Koektrommel

Teakhouten koektrommel met deksel, deksel zo gemaakt dat deze alleen met de houtnerf mee past op de doos. Onduidelijke signatuur aan onderzijde. Scandinavisch design, circa 1970.

886. Lot speelgoed

Een Kenner’s Fortuna kinderdiaprojector met een doosje dia's, Hongkong/United Kingdom. Bijgevoegd een blikken bromtol gemerkt mFz (Martin Fuchs Zirndorf) en Us Zone, Germany. Jaren 50/60.

887. Servies, A.D. Copier

Persglazen saffierkleurige Leerdam servies, model Primula, bestaande uit kaasstolp, schaaltjes, meerdere serveerschalen, suikerdoos, schaal en borden. Ontwerp van Adries Dirk Copier stamt uit 1947.

888. Lot keramiek, Jackson Pottery en Kiltrea Pottery

Drie geglazuurde aardwerken keukenattributen van Stoneware Jackson Pottery, Kilkenny en Kiltrea Pottery uit Ierland. Aan de onderzijde gemerkt, vierde kwart 20e eeuw.

889. Zilveren bestek

Lot zilver met drie theelepels, twee suikerlepels, zes mokkalepeltjes, een cakeprikker, vleesvork, zilveren mergboor met benen handvat Engels gemerkt en een zilveren eierlepel voor gekookte eieren, Nederlands gekeurd, lopende leeuw, jaarletter S, minervakop en een onduidelijk meesterkeur.

890. Kunstboeken

Vier Duitstalige kunstboeken betreffende de fotograaf Helmut Newton, kunstenaars Matisse en Paul Klee en Edward Hopper. Uitgaven uit de vierde kwart 20e eeuw.

891. Zilveren bonbonmandje

Zilveren ajour bewerkte bonbonmandje met parelrand. Gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken SL*, minervakop met een m voor Schoonhoven en jaarletter J (1944).

892. Lot aardewerk Han Boerrigter

Lot met zes aardewerken polychroom geglazuurde bekers en twee aardewerken polychroom geglazuurde mokken. Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023).vierde kwart 20e eeuw.

893. Kunstboeken - Van Gogh en De Haagse School

Twee kunstboeken betreffende de schilder Vincent van Gogh getiteld “De wereld van” en een algemeen boek over de schildersbeweging De Haagse School. Vierde kwart 20e eeuw.

894. Vaas, Poul Pava

Keramieken vaas gedecoreerd in naïeve stijl door Poul Pava, uitvoering Aida. Aan de onderzijde gemerkt Poul Pava Be friends garden by Aida. Denemarken, jaren 90.

895. Boeddha hoofd

Palissanderhouten gestoken Boeddha hoofd, 20e eeuw.

896. Wandplaquette, ontwerp Heinz Erret voor Gustavsberg

Aardewerken wandplaquette met kobaltblauwe achtergrond en zilveren korenbloemen van Heinz Erret. Aan de achterzijde vermelding Östergötland Blåklint en gefabriceerd door Gustavsberg, Zweden in 1972.

897. Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit een insect op een blad, neushoorn, aap en konijn. 20e eeuw.

898. Beeld Maria

Maria met kind beeld uitgevoerd in gepatineerd polystone, eind 20e eeuw.

899. Reekop

Geprepareerde reekop op houten wandplaat, midden 20e eeuw.

900. Eetkamertafel

Teakhouten eetkamertafel, vierde kwart 20e eeuw.

901. Glaswerk, ontwerp Ulrica Hydman-Vallien voor Kosta Boda

Twee kristallen kommetjes door Ulrica Hydman-Vallien, beide schaaltjes gesigneerd met modelnaam en serienummer. Gefabriceerd door glasfabriek Kosta Boda, Zweden, begin jaren 80.

9725 CT Groningen