Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

827. Fotolijstjes, Art Nouveau

Vijf Art Nouveau messing miniatuur fotolijstjes met portretten. Circa 1900.

828. Lot zilver

Lot zilver met een theezeef, twee kandijsuiker tangen, twee lepels (lopende leeuw 2), een 925 zilver knop en twee dekseldoosjes. Diverse keuren en getest, 20e eeuw.

829. Reistas

Reistas met lederen hengsels en banden met gevlochten celluloid sierbanden in tortoise uitstraling. Omstreeks 1900.

830. Beeld, Frankrijk

Bronskleurig gepatineerd beeld, uitgevoerd in zinklegering, van een man met steigerend paard op houten basement. Naar een beeld van Guillaume Coustou the Younger. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

831. Kutani schaal, Japan

Japanse porseleinen Kutani schaal, handbeschilderde decoratie van een man te paard en dienaar in een landschappelijke voorstelling. Aan de achterzijde gemerkt met zes Japanse karakters, eind 19e eeuw.

832. Lot zilver

Lot zilver met een natfruitschep, tweede gehalte zilver, gemerkt lopende leeuw 2, jaarletter W (1856), twee zilveren lepels en een zilveren theezeef met houten steel. 19e/20e eeuw.

833. Beeld, Jean Boucher

Keramisch beeld voorzien van ivoorkleurige glazuur van een tempelier door Jean Boucher (1870-1939). Gesigneerd op het basement. Frankrijk, eerste kwart 20e eeuw.

834. Lot zilver

Lot zilver met een boerenjongens lepel (lopende leeuw 2), twee suikerlepels (830s), zes theelepels (zwaardjes), twee serveerlepels (830s) en een lange serveervork (830s). 20e eeuw.

835. Kroningsbeker 1902

Kroningsbeker, in geëmailleerd metaal uitgevoerd, ter ere van de kroning van Edward VII & koningin Alexandra in 1902.

836. Lot zilver

Lot zilver met een theezeef (lopende leeuw 2), een kommetje op poten (Z II), twee kandijsuiker tangen en een lodereindoosje. Objecten voorzien van keuren en getest. Kleine vierkante doosje pleet. 20e eeuw.

837. Zilveren theelepeltjes, Jugendstil

Twaalf zilveren Jugendstil theelepels, gemerkt met zwaardje en meesterteken. Eerste kwart 20e eeuw.

838. Zilveren pepermuntdoosje 1852

Een zilveren pepermuntdoosje met geciseleerde bewerking, tweede gehalte zilver. Gemerkt lopende leeuw 2, onduidelijk meesterteken en minervakop en jaarletter S (1852).

839. Lot keramiek

Lot keramieken objecten met een dekselpot van Han Boerrigter, twee ronde bollen en een brutalistische kom. 20e eeuw.

840. Kunstboeken - Henk Helmantel

Drie kunstboeken over de Groninger schilder Henk Helmantel. Uitgave “ Met Helmantel door de Middeleeuwen", "Henk Helmantel - 40 jaar kunstschilder" en "Henk Helmantel". Twee uitgaven met persoonlijke annotatie door de kunstenaar. 21e eeuw.

841. Schaal, Han Boerrigter

Aardewerken schaal door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in grijs-blauwe glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met het signatuur van J. Boerrigter, vermelding "War is bad for children, animals and other living things" en is gedateerd 1975.

842. Beeld, Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda

Aardewerk beeld van de Algemene Bedrijfsbond Textiel en Kleding, ABTK De Eendracht. Gemerkt N.V Koninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda. Midden 20e eeuw.

843. Schilderij, Marieken Bischoff

Schilderij van keramieken object op poten; een paalwoning door Marieken Bischoff. Olieverf op papier, rechtsonder gemonogrammeerd MB en gedateerd 2008.

844. Plastiek, Marieken Bischoff

Keramieken plastiek met de titel “Paalwoning” van Marieken Bischoff, 21e eeuw.

845. Murano flesvaas

Mondgeblazen Murano flesvaas met oranjerood accent in het centrale gedeelte. Italië, Venetië, jaren 80.

846. Zilveren kandelaar

Zilveren driepits kandelaar in rococostijl, gemerkt 835. Duitsland, jaren 60.

847. Dolk

Ottomaanse dolk met smeedijzeren lemmet en hoornen heft, geheel in een koperen rijkelijk bewerkte schede. Eerste kwart 20e eeuw.

848. Zilveren ketting en hanger

Etnische Native American Navajo Bear ketting in sterling zilver. Vierde kwart 20e eeuw.

849. Wandkleed

Geweven wandkleed met voorstelling van Egyptisch Bedoeïenen volk voor de piramides van Gizeh. Jaren 30.

850. Luidspreker "Meesterzanger", Philips

Philips luidspreker "Meesterzanger", type 2113. Een zevenkantige, zwart metalen behuizing met gevlamd bakelieten front op een zwart aluminium frame, aan de achterzijde typeplaatje. Geproduceerd omstreeks 1929.

851. Bajonet, Toledo Arms Factory

Spaanse bajonet van Toledo Arms Factory. De M 1941 was de standaard bajonet uitgegeven met het 8mm Mauser M 1943 korte geweer. Datering jaren 40.

9725 CT Groningen