Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

Jardinière, kaarsenstandaard en cache-pot, Art Nouveau

Drie keramieken polychroom geglazuurde Art Nouveau objecten, een jardinière, een kaarsenstandaard en een cache-pot. Jardinière en kaarsenstandaard aan de onderzijde gemerkt met modelnummers en cache-pot met Eichwald. Duitsland, jaren 20/30.

Affiches

Twee affiches een met tekst fragment van de proclamatie in de Nieuwe Amsterdamssche Courant van 10 mei 1940 van H.M. Koningin Wilhelmina en een affiche met een regel uit het Wilhelmus. Midden 20e eeuw.

Lot keramiek

Vijf keramieken objecten met twee kommen, een blauw geglazuurde schaal door J.H. Van Riessen, een vaas en een lichtblauw geglazuurde dekselpot van Ed Meissenberg. Vierde kwart 20e eeuw.

Tafellamp

Zeskantige aardewerken gecraqueleerde tafellamp met roomwitte kap. Eind 20e eeuw.

Geweien

Vijf ree geweien op houten wandplaat. Alle vijf geweien gedateerd tussen 1921-1925 en geografisch herleidbaar. Eerste kwart 20e eeuw.

1e Dag-enveloppen

Twee albums gevuld met 1e Dag-enveloppen, een album van 1964-1994 en het tweede album van 1983-1993 en enkele bladen met internationale zegels met enveloppen.

Kerkbijbel 1643

Kerkbijbel met messing beslag, uitgegeven door Ian Marcuzs te Amsterdam in 1643. De rug is gereconstrueerd in 1955.

Titel “ Biblia, dat is: De gantsche H. Schrifture, vervattende alle de canonijcke boecken des Ouden en des Nieuwen Testaments: nu eerst door last der Hoogh-Mog. Heeren Staten Generael vande Vereenighde Nederlanden, en volgens het besluyt van de Synode Nationael, gehouden tot Dordrecht, inde jaeren 1618 ende 1619”.

Kom, Han Boerrigter

Keramieken kom door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in tweekleurige glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met monogram van Boerrigter, omstreeks 2000.

Wandborden, Lilien Porzellan Austria

Vijf porseleinen wandborden uit de serie “Die Meisterwerke des Franz von Defregger” vervaardigd door Lilien Porzellan Austria. Alle borden met certificaat en genummerd. Oostenrijk, 1988.

Kunstboeken

Drie kunstboeken betreffende de kunstenaars Dick Ket, Barend Cornelis Koekkoek en Paul Joseph Constantin Gabriël. Vierde kwart 20e eeuw.

Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit een kip met kuiken, liggend varken, een konijn en een aap. 20e eeuw.

Doeken, Afrika

Twee Afrikaanse handbeschilderde doeken met afbeeldingen van etende hoefdieren en drie Afrikaanse personen voor hutten. Doek met dieren gesigneerd ADE, 20e eeuw.

Schilderij, M. Vogel

Schilderij, olieverf op doek, van een landschap in de avondzon. Linksonder gesigneerd M. Vogel, eind 20e eeuw.

View-Master en diaprojector, Pouva Magica

Een rode View-Master met stereofoto schijven uit de jaren 70 en een bakelieten diaprojector met bijbehorende dia films van het merk Pouva Magica, Dresden. Gefabriceerd vanaf 1949.

Beeld Esculapio, Gino Rugerri Italië

Klassiek beeld van Esculapio uitgevoerd in polystone op marmeren basement. Fabrikant G. Rugerri, aan de onderzijde gemerkt met sticker. Made in Italy, vierde kwart 20e eeuw.

Beelden, Ashanti Akan Ghana

Vier Afrikaanse goud gewichten Ashanti Akan, Ghana. Midden 20e eeuw.

Wandplaquette, The Wild Goose Studio

The Wild Goose Studio steencomposiet wandplaquette getiteld "Ineskeel or Swan Cross", Donegal, Ireland. 20e eeuw.

Munt Napoleon III 1854

Munt van Napoleon III uit 1854, de Franse keizer van 1852-1870.

Bladmuziek

Bladmuziek, twintig uitgaven van muziekstukken met uitleg betreffende vrouwenrechten, rijwielmarsen, gewetenswroeging van een dronkaard en vele andere. Begin 1900.

Boekensteun

Zwarte Woud boekensteun met verschuifbare en opvouwbare zijkanten, met de hand gesneden gemzen en bladeren. Duitsland, omstreeks 1900.

Beeld, Louise Hederström

Keramieken beeld van een gestileerd vrouwen corpus door de Zweedse ontwerper Louise Hederström voor Ikea. Origineel label, eind jaren 90.

Kalligrafie letters

Verschillende vellen van voorbeelden kalligrafie letters. 20e eeuw.

Netsukes

Lot met vier houtgestoken netsukes bestaande uit een aap, een tijger, een slak met kikker en een konijn. 20e eeuw.

Spiegel

Facet geslepen spiegel in houten lijst met schildering van engelen. Midden 20e eeuw.

Beeld

Bronzen beeld van persoon met slaapmuts en bizarre buikpartij. Anoniem, einde 20e eeuw.

9725 CT Groningen