Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023
1027. Miniatuur bakfiets
Model bakfiets opgebouwd uit metaal en hout, polychroom beschilderd en voorzien van schild "Medicine Man Remembrance from a Friend". Einde 20e eeuw.
1028. Lot curiosa
Lot curiosa bestaande uit een benzineaansteker met Nachtwacht reliëf, Bevrijdingsdag schaaltje, Becker schaar, maliënkolderbeursje, hoornen brilmontuur, vingerhoed, kralenbeurs, brillenkoker met benen naaifournituren, postzegeldoosje, brillenkoker met ingelegd parelmoer en twee pinz-nez brillen. 20e eeuw.
1029. Lot zilver
Lot zilver met een zilveren breipenhouder gemerkt met zwaardje, een gemerkte zilveren maggiefleshouder, twee zilveren vaasjes en een Duits gemerkte sigarettenetui uitgevoerd in 800 zilvergehalte, gemerkt met halve maan, kroon en meesterkeur.
1030. Merklap 1792
Merklap op stramien van katoen gedecoreerd met oud-Hollandse afbeeldingen en gedateerd 1792. Ingelijst in moderne lijst.
1031. Theebus met zilveren montering
Gesatineerde glazen theebus met zilveren montering. Nederlands gemerkt zilver, zwaardje, tweede gehalte zilver (835). Omstreeks 1920.
1032. Beeld
Gebronsd beeld van meisje op hond uitgevoerd in zamak legering. Geen signatuur, omstreeks 1920.
1033. Beelden
Vijf porseleinen beelden met romantische voorstelling. Diverse merktekens aan de onderzijde aangebracht, waaronder Dresden/Wallendorf. Duitsland omstreeks 1920.
1034. Poppen, Masai Afrika
Twee poppen, moeder met kind, gemaakt door de Masai. De poppen zijn samengesteld uit hout, kralen, leer en vlas. Afrika, omstreeks de jaren 70.
1035. Schilderij, W. Borger
Schilderij van jachthonden en paard in een stal door W. Borger. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd. Tweede helft 20e eeuw.
1036. Portwijnen
Vier flessen portwijn bestaande uit twee flessen Kopke port, een Vintage uit 1998 en een Colhieta uit 1988. Een Taylor’s Tawny port en een Daw’s Vintage portwijn uit 1998. Portugal, derde kwart 20e eeuw.
1037. Tafelstuk
Een terracotta geglazuurd tafelstuk met een man, luciferdooshouder en twee reservoirs voor sigaretten en sigaren. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer en signatuur, vermoedelijk Duitsland omstreeks 1920.
1038. Dienbladen en onderzetters, Jugendstil
Twee keramieken Jugendstil dienbladen en veertien Jugendstil onderzetters met geometrische decoratie. Verchroomd metalen montering om de aardewerken tegels. Duitsland, omstreeks 1900.
1039. Beeld, Afrika
Afrikaans gestoken hardhouten beeld van vader en zoon, 20e eeuw.
1040. Geschiedenis- en kunstboeken
Drie boeken waaronder een geschiedenisboek over Schutters in Holland, een kunstboek "Het galante tijdperk", uitgave Rijksmuseum en een kunstboek Ottocento/Novecento, betreffende Italiaanse kunst 1870-1910. Vierde kwart 20e eeuw.
1041. Takelwagen, Berkenkamp & Schleut
Metalen takelwagen gefabriceerd door Berkenkamp & Schleut, aan de onderzijde gemerkt met DBP ANG. Made in Western Germany, jaren 50.
1042. Wandlamp, Duitsland
Modernistische Duitse keramieken oranjekleurige wandlamp met originele bedrading. Duitsland, jaren 70.
1043. Aquarellen, Zweden
Vier aquarellen met damesportretten uit het begin van de vorige eeuw. Alle vier zijn gesigneerd en gedateerd 1913-1915. Een van de aquarellen vermeld Butiksflickan en de aquarellen zijn daardoor thuis te brengen in Zweden.
1044. Schildpad
Aardewerken beeld van een schildpad met een donker geglazuurde buitenzijde. Anoniem, 20e eeuw.
1045. Penningen Vindicat Groningen
Twee bronzen gelegenheidspenningen van Studentensociëteit Mutua Fides, Vindicat uit Groningen. Ter gelegenheid van het 72e lustrum van de studentenvereniging, 1970. Met extra vermelding van het jaartal 1998, het honderd jarig lustrum van de Groninger Sociëteit.
1046. Wandlamp, Art Deco
Meerkleurig gesatineerd glazen Art Deco wandlamp met bakelieten montuur. Circa 1920.
1047. Lot curiosa
Lot curiosa met een Egyptische aardewerken sarcofaag, aardewerken vruchtbaarheidsbeeld, twee houten dekseldoosjes in ton - en peervorm en twee houten naaldenkokers. Begin 20e eeuw.
1048. Kledingkast, Art Deco
Engelse houten Art Deco kledingkast met notenhouten fineer inleg met hang- en leggedeelte. Jaren 30/40.
1049. Wijnen
Vier flessen wijn met een magnum fles Castello de Roncande uit 2001,
1050. Kunstboeken
Twee kunstboeken aangaande Jozef Israëls 1824-1911 en schilderkunst in de bourgondische Nederlanden, Vierde kwart 20e eeuw.
1051. Bijzettafel met lamp
Bijzettafel met getordeerde poten en lampenpilaar met Tiffany stijl kunststoffen lampenkap met floraal motief. Midden 20e eeuw.
9725 CT Groningen