Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

Maatbekers en weegschaal

Lot met twee tinnen maatbekers, tinnen strooier, drie ijzeren maatbekers en een messing weegschaal, gemerkt S. Mordan & Co London en Partridge & Cooper 192 Fleetstreet (in Londen) met zes gewichten. Begin 20e eeuw.

Medailles

Lot met zesentwintig medailles betreffende paardensport en schaatsen. Tweede helft 20ste eeuw.

Droppelmina

Antieke tinnen droppelmina met geschilderde landschappelijke voorstelling en druivenranken. Messing onderstel met origineel bakje, spiritusbrander van latere datum. Eerste helft 19e eeuw.

Militaire emblemen, Oost-Duitsland

Militaire emblemen, voornamelijk uit het voormalig Oost-Duitsland (DDR), totaal 33 stuks militaire versierselen waaronder kraagspiegels en kinkoorden. Enkele stukken van Nederlandse herkomst, gestempeld M.v.O. Tweede helft 20e eeuw.

Beursbeugel en suikerlepels

Beurs met kralen en zilveren beursbeugel, gemerkt lopende leeuw 2 en minervakop. Tevens twee zilveren suikerlepels, gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken, minervakop en jaarletter. Begin 1900.

Zeefdruk, Tineke Mulder

Zeefdruk van Tineke Mulder met de titel “Umbrië”. Rechtsonder gesigneerd en linksonder getiteld met vermelding van het oplagenummer 3/10.

Lot curiosa

Lot curiosa met een lederen dokterstas, een pitrieten reismand en houten opbergdoos. 20e eeuw.

Bokor kommen, Indonesië

Twee messing Bokor waskommen, aan de buitenzijde gedecoreerd door ciseleren. Indonesië, eind 19e eeuw.

Speelgoed trommels

Twee Coopexim blikken trommels met originele stokken, gelithografeerde voorstellingen. Jaren 60.

Keukenklok, Mauthe Electric

Elektrische keramieken keukenklok van het merk Mauthe Electric. Gemerkt met W en modelnummer 2227 aan de achterzijde. Mogelijk fabricage Wallendorf, Duitsland, jaren 60.

Aquarel

Aquarel in gemengde techniek van een Zuid-Frans kustlandschap met de titel “Nice to Monaco”. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1941. Betreft een groot formaat aquarel.

Lot curiosa

Lot curiosa met een keramieken Chinoiserie serveerbord gemerkt Stone Warf, een wit geglazuurde aardewerken schaal, keramieken vogel en een glazen polychrome vogel. 20e eeuw.

Modelboten, Indonesië

Twee houten modelboten, een Janggolan en een Golekan. Indonesië, eerste helft 20ste eeuw.

Theepot, ontwerp Michael Sieger voor Arzberg

Porseleinen theepot en theelicht, ontwerp van Michael Sieger en uitgevoerd door Arzberg Porzellan uit de serie Tric Sieger Design. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met een antieke leren dokterstas, zes oude brillen in doosjes en twee portefeuilles. Begin 1900.

Beeldjes

Moderne bronzen beeldjes. Anoniem, 21e eeuw.

Klokstel, Art Deco

Art deco keramieken klok met pendanten van Société Céramique uit Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt, circa 1935.

Lot koper en messing

Lot bestaande uit twee messing blakers met dover, een religieus messing handwierookvat, koperen kwispedoor, een bronskleurig strijkijzer en messing kaarsensnuiter. 20e eeuw.

Voorraadblikken

Twee nautisch gedecoreerde voorraadblikken met deksel. Eerste helft 20ste eeuw.

Schilderij

Schilderij van een Indonesisch landschap met bergen, sawahs en bebouwing. Linksonder gemonogrammeerd, Indonesië, jaren 50.

Kist gereedschap

Houten kist met divers oud gereedschap, 20e eeuw.

Gebaksstel, Société Céramique Maestricht

Compleet gebaksstel van Société Céramique uit Maastricht, decor Teadrinker. Groot gebaksbord en twaalf kleine bordjes. Omstreeks 1900.

Wandelstok, Ierland

Antieke Blackthorne Shillelagh wandelstok, koperen uiteinde voor bescherming wandelstok. Ierland, 19e eeuw

Lot treinen, wagons en locomotieven

Lot treinen met vijf elektrische locomotieven waaronder twee Made in Germany, een Fleischman locomotief en een Made in Austria locomotief. Hierbij zeven wagons, enige spoordelen en een metalen model van het stoomschip Queen Mary, Made in England. Tweede helft 20ste eeuw.

Stopwatch, Hanhart Duitsland

Vintage stopwatch in originele verpakking van het Duitse merk Hanhart, modelnaam Troika. Schokbestendig en anti magnetisch, jaren 70.

9725 CT Groningen