Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

Camera, Rolleicord

Rolleicord camera door Franke & Heidecke, Braunschweich. Duitsland, jaren 50.

Memorabilia Koningshuis

Lot Koningshuis memorabilia jaren 30-60, met onder andere gedenkboeken huwelijk Juliana en Bernhard, geboorte Beatrix en beker huwelijk Beatrix en Claus.

Schildering, Li Fang China

Chinese scroll van papier met houten roleinden door kalligraaf Li Fang. 20e eeuw.

Golok kapmes, Indonesië

Kapmes uit Sumatra, een zogenaamde Golok met houtgestoken papegaaienkop. Indonesië, midden 20e eeuw.

Poppen

Vier poppen waarvan twee Wildebras poppen, gemaakt in Steenwijk en een van PML pop, gemerkt Made in South Africa, Johannesburg. Grote kinderpop is ongemerkt. Jaren 60

Beelden, Indonesië

Vier houtgestoken beelden. Indonesië, Bali, midden 20e eeuw,

Imari kom, China, Kangxi periode

Grote Imari kom met decor van bloemen en fazant. China, Kangxi periode, circa 1720.

Theeservies

Porseleinen Biedermeier servies bestaande uit theepot, suikerpot, melkkan, melkkan en tien kop-en-schotels en een extra kop. Handbeschilderd met alledaagse taferelen, Duitsland, einde 19e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met vier klassieke pijpen van pijpaarde, drie glazen platen voor een toverlantaarn en drie glazen inzetstukken van vermoedelijk een theelicht gemerkt D.R.G.M. “Deutsches Reichsgebrauchsmuster”. Begin 1900.

Plaatjesalbums

Twaalf verschillende plaatjesalbums met twee uitgaven Ons Nationaal Park, De Hoge Veluwe, Zomerland uitgave met illustraties van Rie Cramer, een Vlaggenalbum, Hans de Torenkraai, Dierenleven in Artis en overige. 20e eeuw.

Lot elpees

Lot elpees, voornamelijk klassiek en pop jaren 70/80.

Lot Meccano

Houten kist gevuld met metalen Meccano onderdelen. 20e eeuw.

Zaanse klok

Zaanse klok, tweede helft 20ste eeuw.

Wandborden

Twee wandborden, een messing jubileum wandbord aangaande Wilhelmina 25 jarig koningschap en een koperen Duits wandbord met de spreuk “Ein guter trunk macht Alte Jung". Eerste helft 20e eeuw.

Klok

Schwarzwalder schilderij klok, eind 19e eind.

Lot speelgoed

Lot met rails voor blikken trein, een wagon, attributen voor een stoommachine. 20e eeuw.

Regulateur

Notenhouten regulateur, omstreeks 1900.

Regulateur

Pauselijke onderscheiding

Bronzen onderscheiding voor speciale verdiensten uitgegeven door Paus Paulus VI. In originele doos, jaren 70.

Apothekerspotten

Negen amberkleurige apothekerspotten met stop en twee apothekers flesjes. Tevens een metalen blik met loden hagelkorrels. 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa bestaande uit zes Chinese porseleinen theekopjes met schotel, metalen lamp in lantaarn vormgeving, porseleinen kommen, koperen Art Nouveau lijst met het oude Groninger Museum, keramieken kat en een landschappelijke pastelkrijttekening. 20e eeuw.

Lot curiosa

Lot curiosa met twee aardewerken polychrome wandconsoles, twee koudgeschilderde wandborden Colijnsplaat 1973, een icoon, keramieken asbak in schelpvorm, metalen dekselpot, en een servettenhouder. 20e eeuw.

Lot pleet

Lot pleet bestaande uit verzilverde rookartikelen zoals sigarendoos en asbak, een metalen theedoos, verzilverde kam met houder een een groot bestek met lepels, messen, vorken en meer. 20e eeuw.

Lot fotocamera’s

Lot met negen fotocamera’s waaronder een Lubitel, Two Twin camera, Yashica Minister III, Canon Canonet Junior, Agfa Prontor 125, Fuije HD-M camera en twee digitale camera’s van Sony en Minolta. 20e eeuw.

Qum tapijt

Zijden handgeknoopt Perzisch qum tapijt met voornamelijk florale motieven, 20e eeuw.

9725 CT Groningen