Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023
929. Loper
Loper met geometrische medaillons in rode kleurstelling, mechanisch geweven. Tweede helft 20e eeuw.
930. Loper
Loper met geometrische patronen in rode kleurstelling, mechanisch geweven. Tweede helft 20e eeuw.
931. Tapijt
Handgeknoopt wollen Oosters tapijt. Midden 20e eeuw.
932. Wolwinder
Houten wolwinder met twee verstelbare cilinders, omstreeks 1900.
933. Beelden, Japan
Een paar Japans Satsuma porselein huwelijksbeelden van een ouderlijk echtpaar. Eerste helft 20e eeuw.
934. Netsukes
Vijf houtgesneden netsukes in de vorm van een konijn, slang, vissen, specht en een aap. 20e eeuw.
935. Boeddha’s, Thailand
Twee bruin gepatineerde Boeddha’s uitgevoerd in een metaallegering op basis van koper. Thailand, 20e eeuw.
936. Spiegel, Gründerzeit
Eikenhouten spiegel uit de Duitse Gründerzeit periode met pilaren aan weerszijden, spiegelglas voorzien van geslepen kader. Omstreeks 1900.
937. Spiegel
Ovalen spiegel met omlijsting van gips op een houten frame met florale motieven. Eerste helft 20ste eeuw.
938. Lot naturalia
Lot naturalia met onder meer hoornen van runderen, elandgewei, versteende zee-egel, een zee-egel en vogelschedels.
939. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer een koperen ketel, drie karaffen, twee glazen apothekerspotten met opschrift en een koperen distileer attribuut. 20e eeuw.
940. Lot tin
Lot tin met onder meer een theepot, drie schenkkannen, een kandelaar, een kruik, twee borden, dekseldoos en drinkbeker. 20e eeuw.
941. Lot curiosa
Lot curiosa met drie blikken, fotolijst, lepeldoos, bureauklokje, glazen dolfijn, verzilverd blik met theelepels, rammelaar, deurklopper, Chinees porseleinen dekselpotje en sieraden. 20e eeuw.
942. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer twee houten vogels, houten klem, twee steun ornamenten en een deegroller.
943. Lot tin
Lot tin met een koffie- en theekan, suikerpot, lepelvaasje, melkkan en komfoor met inzet gemerkt Deka Tiel. 20e eeuw.
945. Bamileke kruk, Kameroen
Afrikaanse houten gestoken Bamileke kruk gedecoreerd met spinnen. Kameroen, midden 20e eeuw
946. Voorraadblik
Groot formaat rood voorraadblik met een decor van alpenlandschap in cartouche. Begin 20e eeuw.
947. Lot curiosa
Lot curiosa met twee Boheemse koudgeschilderde glazen plooivazen, miniatuur kaststel, tinnen schenkkannetje en vaasje, Chinees handbeschilderd bord, verzilverd mand met hengsel en suikertang. 20e eeuw.
948. Lot glaswerk met zilver
Lot glaswerk bestaande uit een geslepen kristallen vaas op zilveren voet, geslepen borrelglaasjes op zilveren voet, twee identieke vaasje op zilveren voet en een kristallen bowl met zilveren poot. Hierbij een serveerschaaltje met zilveren handvat. Meerdere voorwerpen gemerkt met zwaardjes, 20e eeuw.
949. Wandbord en serveerschaaltjes
Drie glazen serveerschaaltjes in de vorm van bladeren en gedecoreerd met goudaccenten, een porseleinen wandbord van Bing & Grondahl, Denemarken en twee roze porseleinen Sint Jacobschelpen serveerschalen. 20e eeuw.
950. Sieraden
Collectie goudkleurige kostuum juwelen, deels met sierstenen en drie dameshorloges, circa 85 stuks. Tweede helft 20ste eeuw en 21e eeuw.
951. Amfora, Plateelbakkerij Zuid-Holland
Platelen amfora van plateelbakkerij Zuid-Holland te Gouda. Aan de onderzijde gemerkt met het Lazaruspoortje, decornaam Lotus, modelnummer en initialen van de plateelschilder. Tweede kwart 20e eeuw.
952. Wandbord, Nymphenburg
Porseleinen handbeschilderd wandbord met landschappelijke voorstelling van de stad München omstreeks 1880 door porseleinfabriek Nymphenburg. Aan de achterzijde gemerkt en vermelding modelnummer. Duitsland, datering 1980.
953. Hanglamp
Messing zes-lichts hanglamp in Empire stijl en gedecoreerd met zwanen. Tweede helft 20e eeuw.
9725 CT Groningen