Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023

Plafondlamp, Doria Leuchten

Space Age plafondlamp met negen lichtpunten van Doria Leuchten, opgebouwd uit glazen dubbele bollen en chromen plafondbevestiging. Duitsland, eind jaren 60/70.

Tafelventilator, Art Deco

General Electric bronskleurige Art Deco tafelventilator op gietijzeren voet. Jaren 20/30.

Atlassen

Drie atlassen; een Grote Historische Schoolatlas uit 1955, een De Bezige Bij Wereldatlas uit 1951 en een platenatlas Nederlandsch Indië uit 1926.

Zilveren servies

Zilveren Empire stijl koffie-en theeservies bestaande uit een koffie- en theekan met celluloid grepen, suiker- en roomstel en dienblad. Gemerkt 800, kroon en meesterteken BS. Omstreeks 1900.

Zilveren doosje, 1924

Zilveren dekseldoosje met oud-Hollandse sfeerbeelden. Gemerkt meesterkeur BWE, lopende leeuw 2 en jaarletter O (1924).

Wit gouden ring met diamant

14 karaat witgouden ring met een diamant van 0,095 karaat, aan de binnenzijde ring gemerkt 585 en 0,095 ct. Vierde kwart 20e eeuw.

Vaas, Chris Lanooy

Helderglazen vaas met iriserend oppervlak naar ontwerp van Chris Lanooy (1881-1948). Uitvoering Glasfabriek Leerdam, omstreeks 1920.

Potloodtekening

Potloodtekening van een strand tafereel met ruiter te paard en hond. Rechtsonder gemonogrammeerd, eerste helft 20e eeuw.

Kaststel, Boch & Frères

Delftsblauw vijfdelig kaststel door Boch & Frères, bestaande uit twee vazen en drie dekselpotten gedecoreerd met handbeschilderde Hollandse landschappen. Aan de onderzijde gemerkt B 93/NP. België, jaren 20/30.

Kolompendule, Frankrijk

Albasten Louis Philippe kolompendule met vergulde wijzerplaat en slinger, florale fries en in de basis florale guirlandes. Frankrijk, 1830-1848.

Thermoskan, Georg Jensen

Bruine thermoskan, modelnaam Quack, ontwerp Maria Berendsen en uitvoering Georg Jensen. 21e eeuw.

Mantelklok, Art Deco

Marmeren Art Deco mantelklok, gemerkt UCRA. Frankrijk, jaren 30.

Murano karaf

Wijnrode Murano glazen karaf met cognackleurige voet en handvat. Jaren 60/70.

Gouden halsketting

14 karaat gouden “Cleopatra” schakel halsketting, gemerkt 14 K en 0,585 in de sluiting. Vierde kwart 20e eeuw.

Grafische druk, H.N. Werkman

Grafische druk van H.N. Werkman uit het kunsttijdschrift "The Next Call", uitgave nummer 9 uit november 1926. Op de andere zijde het gedicht Streiten ist ziellos.

Medailles

Lot medailles waaronder Franse-, Belgische-, Joegoslavische- en Nederlandse medailles, 19e/20e eeuw.

Kaststel, Plateelbakkerij De Witte Ster

Vierdelig Hollands Delftsblauw aardewerken kaststel van Plateelbakkerij De Witte Ster met landschappelijk decor met dame. Aan de onderzijde gemerkt met ster en nummer. Delft, 18e eeuw

Hangkastje met medailles

Houten hangkastje met diverse medailles waaronder Franse- en Belgische medailles. 20e eeuw.

Geldkistje met munten

Groene ijzeren geldkist met sleutel gevuld met nationale- en internationale munten. 20e eeuw.

Vulpennen, ballpoints en potlood

Twee Parker vulpennen, een ballpoint en een set Papermate ballpoint en vulpotlood, 20e eeuw.

Vulpennen

Drie vulpennen, en penpunt vermelding Dauer Feder. Duitsland, jaren 60.

Vulpennen, Pelikan

Twee Pelikan 140 vulpennen met 14 karaat vergulde penpunten. Gemerkt Pelikan 14C/585 en op de dop Pelikan 140 Germany. Duitsland, jaren 40/50.

9725 CT Groningen