Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023
854. Beeldjes, China
Twee ivorine beeldjes, een Boeddha beeldje en Chinese man met oester. Tevens een netsuke van een man op een os. China, 20e eeuw.
855. Borden, China, Kangxi/Chienlung periode
Lot met vijf verschillende Chinees porselein blauwe-witte borden. Periode Kangxi en Chienlung, 18e eeuw.
856. Bord, China, Qianlong periode
Chinees porseleinen bord met blauw-wit decor van bamboe en pioenrozen. Qianlong periode, 18e eeuw.
857. Baardmankruiken, Sint Paulusabdij
Twee aardewerken baardmankruiken uitgevoerd door de keramisten van de Sint Paulusabdij. Aan de onderzijde gesigneerd. Oosterhout, jaren 70.
858. Bouillotte tafellamp
Franse bouillotte messing tafellamp met metalen lampenkap, voorzien van drie lichtpunten. Derde kwart 20e eeuw.
859. Lot keramiek
Lot keramiek bestaande uit twee handbeschilderde Makkumer aardewerken dekselpotten, een plateelvaas door de Arnhemsche Fayencefabriek decornaam Roza en een Delftsblauwe 18e-eeuwse onderzetter voor een kraantjeskan.
860. Lot textiel
Lot textiel met borduurwerk, twee merklappen uit 1811 en 1862, haakwerk, kantkloswerk en kralenbeursje. 19e/20e eeuw.
861. Grammofoonspeler, Victor
Grammofoonspeler Victor onder licentie van His Masters Voice. Type VV-VI, gefabriceerd in de U.S.A tussen 1922-1924.
862. Snuff bottle en vaasje, China
Glazen snuff bottle van binnen beschilderd en een benen miniatuur vaasje op houten sokkel. Eind 20e eeuw.
863. Beeldjes, China
Twee keramieken beeldjes van man met os en twee monniken en een spekstenen beeldje van man met mand. China, eind 20e eeuw.
864. Typemachine, Everest
Typemachine Everest, modeltype 90. Italië, jaren 50.
865. Typemachine, Remmington
Typemachine Remmington, typenummer 2000. Jaren 60.
866. Bestekcassette, Keltum
Bestekcassette met een compleet twaalf persoons verzilverd Keltum bestek met opscheplepels en serveervork. Derde kwart 20e eeuw.
867. Weegschalen en gewichten
Gietijzeren weegschaal met gewichten, messing gewichten in houtenblok en een messing balans hangweegschaal. Begin 20e eeuw.
868. Bestekcassette
Bestekcassette met verschillende merken bestek, merendeel Sola bestek. Opscheplepels onderste lade van Keltum. Tweede helft 20e eeuw.
869. Broodtrommel
Emaille witte broodtrommel, midden 20e eeuw.
870. Kaarsenstandaards, WMF
Twee verzilverde WMF Ikora kaarsenstandaards, ontwerp Kurt Radke. Aan de onderzijde gemerkt WMF Ikora E.P.Brass. Duitsland, jaren 60.
871. Barbecue, Bill Wiggens
Oranje vintage Space Age barbecue met een afsluitklep van aluminium op metalen voet met houten bedieningsknoppen. Ontwerp van Bill Wiggins, U.S.A., ontwerp jaren 60.
872. Lot curiosa
Lot curiosa bestaande uit een koperen ketel, gietijzeren pot met hengsel en een blikken pot. Eind 19e eeuw.
873. Bridgedoos
Houten bridgedoos met fiches, de Erve Wijsmuller te Amsterdam. Jaren 50/60.
874. Beelden
Vijf beelden in brons en witmetaal waaronder Corry Ammerlaan-van Niekerk. Omstreeks 2000.
875. Locomotief, Lehmann
Modeltrein locomotief L.G.B. modelnummer 2774, geschikt voor elektrische spoorbaan en gefabriceerd door Lehmann. Aan de onderzijde gemerkt, Made in West Germany, jaren 80.
876. Kist met inhoud
Houten kist gevuld met Aziatische beeldjes, twee poppen en twee porseleinen paarden, 20e eeuw.
877. Vazen, Holmegaard
Twee glazen gulvazen, een donkergroene vaas en een zwart gekleurde vaas. Holmegaard, Denemarken, tweede helft 20e eeuw.
878. Kist met alcoholische versnaperingen
Houten kist gevuld met diverse distillaten, alsook een fles Absint en Diplomatico Rum. Begin 21e eeuw.
9725 CT Groningen