Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023

829. Wandlampen, Mart van Schijndel

Twee metalen wandlampen, modelnaam Schofloat, ontwerp Mart van Schijndel en gefabriceerd door Martech. Nederland, jaren 80.

830. Beeld, Corry Ammerlaan-van Niekerk

Bronskleurig gepatineerd tinnen beeldje van clown met hoed door Corry Ammerlaan-van Niekerk voor CliniClowns 2002.

831. Draak, Claire Poutsma

Keramieken draak door Claire Poutsma. Aan de onderzijde gemerkt en gedateerd 2001.

832. Frenologiehoofd

Porseleinen frenologiehoofd met florale- en vogel afbeeldingen en karakter eigenschappen, 21e eeuw.

833. Kunstboeken

Twee Nederlandstalige kunstboeken over Imperium Romanum en Romaanse stijl. Alsook drie Duitstalige boeken over Carl Spitzweg, Albrecht Dürer en over grafiek van de impressionisten. 20e eeuw.

834. Dekseldoosjes, flacons en poederdoos

Lot met vijftien metalen dekseldoosjes met geëmailleerde, geborduurde en parelmoer bovenzijde. Alsook twee flacons en een poederdoos van het cruiseschip M.V. Willem Ruys, gemerkt Stratton, made in England. 20e eeuw.

835. Wandplaquette, Dirk Staf

Keramieken wandplaquette met afgebeeld paard door Dirk Staf (1921-1971), verso informatie. Havelte, gedateerd 1968.

836. Doofpot en ketel

Koperen ketel en koperen rokmodel doofpot met messing deksel. Eind 19e eeuw.

837. Tegeltableau

Tegeltableau met vier polychroom gedecoreerde aardewerken kwadraattegels met de voorstelling van bloempotten met bloemen. 17e eeuw.

838. Boot in fles

Driemaster “Anna” klipper in fles, geplaatst op houten ondersteuning, 20e eeuw.

839. Tafellamp

Modernistische vintage tafellamp op gietijzeren basis en voorzien van twee lichtpunten. Jaren 60.

840. Vrachtwagen en hijskraan, Tri-ang

Metalen hijskraan en vrachtauto gefabriceerd door Tri-Ang. Engeland, jaren 60.

841. Lot postzegels

Lot postzegels met eerste dag enveloppen, postzegelmapjes en postzegelboekjes, 20e eeuw.

842. Beeldjes, China

Drie porseleinen polychroom beschilderde beeldjes van een Chinese wijze, een man en een vrouw. China, tweede helft 20e eeuw.

843. Thermometer, Levensverzekeringsmaatschappij R.V.S. te Rotterdam

Emaille thermometer gefabriceerd bij firma Langcat in Bussum, met opschrift Levensverz.mij R.V.S. te Rotterdam. Midden 20e eeuw.

844. Tafelventilator, Indola Holland

Gietijzeren geëmailleerde tafelventilator door Indola, typenummer TF-11. Aan de onderzijde gemerkt, made in Holland, jaren 60/70.

845. Snuff bottles, China

Twee cinnaber snuff bottles en een crèmekleurige gestoken snuff bottle. China, 20e eeuw.

846. Kledinghangers, Hermeta

Tien Hermeta Gardelux aluminium kledinghangers. Asperen, vierde kwart 20e eeuw.

847. Trein met wagons

Houten trein met drie wagons en blokken, midden 20e eeuw.

848. Kruiken en schenkkannen

Twee Keulse aardewerken schenkkannen, twee Keulse kruiken en een porseleinen fornuis kan met Saksisch blauwe florale beschildering. Duitsland, 19e eeuw.

849. Beelden, China

Twee spekstenen beeldjes van een Oosterse wijze en apen op een rots. China, tweede helft 20e eeuw.

850. Droppelmina’s

Drie tinnen handbeschilderde kraantjeskannen met messing onderstel en kolenkomfoor. Rode kraantjeskan aan de binnenzijde gemerkt, eind 19e eeuw.

851. Kaarsenstandaards, WMF

Drie verzilverde WMF Ikora kaarsenstandaards, ontwerp Kurt Radke. Aan de onderzijde gemerkt WMF Ikora E.P.Brass. Duitsland, jaren 60.

852. Servies, Villeroy & Boch

Porseleinen dinerservies van Villeroy & Boch met serveerschalen, kommen, eetborden, piece du table en kleine terrine. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummers, begin 20e eeuw.

853. Vaas, Japan

Porseleinen Sumida Gawa vaas gedecoreerd met apen. Japan, tweede kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen