Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023
728. Tuimelaars
Twee metalen tuimelaars; een postduif en een ruiter te paard. Eind 20e eeuw.
729. Geweven textiel
Geweven textiel met afgebeeld een moeder met kind omringd door een vogel. Linksonder gesigneerd, jaren 60/70.
731. Wandkleed
Spage Age geweven wandkleed, linksonder gesigneerd. Jaren 60/70.
732. Vaas, Carstens Tönnieshof
Brutalistische keramieken vaas door Carstens Tönnieshof. West-Germany, jaren 70
733. Tilt-top, Engeland
Mahoniehouten tilt-top tafel op bronskleurige wieltjes. Engeland, eerste helft 20e eeuw.
734. Tekening Appingedam
Tekening van huizen te Appingedam, linksonder gesigneerd en gedateerd 1937.
735. Boekenplank, Art Deco
Eikenhouten Art Deco boekenplank, jaren 30.
736. Wandborden, Hutschenreuther
Drie porseleinen wandborden gedecoreerd met vogelmotief naar ontwerp van de Deense kunstenaar Ole Winther en uitgevoerd door Hutschenreuther. Duitsland, eind jaren 80.
737. Stoel Les Arcs, Dal Vera
Tuiglederen Italiaanse buisframestoel van het Italiaanse Dal Vera, door Charlotte Perriand uitgezocht voor het ski resort Les Arcs. Jaren 70.
738. Wandborden
Drie aardewerken Delftsblauwe borden met vogel, floraal- en landschappelijk decor, 19e eeuw.
739. Gouache
Gouache en gemengde techniek op papier, een abstracte voorstelling van een vrouwfiguur. Anoniem, derde kwart 20e eeuw.
740. Globe, Fekhl & Sohn
Globe op houten staander door Jan Fekhl & Sohn, Rostock bei Prag. Omstreeks 1890.
741. Hanglamp
Vintage Scandinavisch design hanglamp met rode metalen schotel en melkglazen binnenwerk. Jaren 50/60.
742. Spiegel
Goudkleurige spiegel met florale guirlande en gefacetteerde geslepen rand. Vierde kwart 20e eeuw.
743. Hanglamp
Plexiglazen vintage hanglamp toegeschreven aan Yki Nummi voor Innolux. Jaren 70.
744. Ets, Ruurd van den Berg
Ets van de “Oude veerpont aan de Spaarne bij Haarlem” door Ruurd van den Berg (1895-1980). Rechtsonder in de plaat getiteld, linksonder met potlood gesigneerd en datering 1968.
745. Houtsnede
Houtsnede van twee Belgische trekpaarden in havengebied. Linksonder in de plaat gemonogrammeerd, eerste helft 20e eeuw.
746. Hanglamp
Metalen hanglamp in hoogte verstelbaar, model heksenhoed, deels geperforeerd. Jaren 50.
747. Zilveren fotolijstjes
Vier zilveren fotolijstjes. Gekeurd, midden 20e eeuw.
748. Bloempot en hangbloempot, Plazuid en Fayencefabriek Arnhem
Een plateel polychroom handbeschilderde bloempot door Plateelbakkerij Zuid-Holland Gouda, gemerkt aan de onderzijde, decornaam Tiny en monogram van de plateelschilder. Hangbloempot met kettingen door de Fayencefabriek Arnhem aan de binnenzijde gemerkt Arnhem, decornaam Kella en modelnummer. Jaren 30.
749. Hanglamp met engelen
Bronskleurige kroonluchter gedecoreerd met engelen en voorzien van roze ambachtelijk gemaakte glazen lampenkapjes. Midden 20e eeuw.
750. Beelden, China
Drie beelden uit wilde zwijnentanden gesneden van Chinese wijzen waaronder Shou Lao, China, eerste helft 20e eeuw
751. Hanglamp, Jan Pauwel
Bronskleurige hanglamp in bolvorm, modelnaam Orkje. Ontwerper Jan Pauwel en gefabriceerd door Quasar. Eind 20e eeuw.
752. Wedgwood Jasperware
Lot Wedgwood Jasperware bestaande uit een groene miniatuur Portland vaas, twee asbakken, pintray en twee dekseldoosjes. Aan de onderzijde gemerkt. Engeland, jaren 70/80.
9725 CT Groningen