Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023
703. Zilveren miniatuur
Zilveren miniatuur van een kanon onderstel. Gemerkt meesterteken maan, lopende leeuw II, minervakop en jaarletter U (1979).
704. Zilveren gebaksvorkjes
Tien zilveren gebaksvorkjes, gemerkt met een onduidelijk meesterteken en zwaardje. Midden 20e eeuw.
705. Waskom, China, Chienlung periode
Chinees handbeschilderd porseleinen waskom en gedecoreerd florale afbeeldingen en vogels. Chienlung periode, midden 18e eeuw.
706. Soepkommen, Petrus Regout
Vijf keramieken soepkommen in pastelkleuren door Petrus Regout. Maastricht, jaren 50/60.
707. Likeurflessen en whisky display
Twee keramieken Irish Mist likeur flessen en een decoratieve display van King Georg IV whisky. Tweede helft 20e eeuw.
708. Wandbord, Japan
Metalen Japans lakwerk sierbord met ingelegde parelmoer fragmenten door Matuni. Aan de achterzijde gesigneerd en vermelding Metal Base en Made in Japan. Jaren 50/60.
709. Koffieservies, Céramique de Vallauris
Keramieken koffieservies door Céramique de Vallauris. Frankrijk, jaren 70.
710. Diorama, China
Chinees diorama opgebouwd uit kurk met pagodes, bomen en brug. Tweede helft 20e eeuw.
711. Vaas
Gele ambachtelijk gefabriceerde gele vaas met oranje kleurelementen. 20e eeuw.
712. Tafelstukken
Twee verzilverde tafelstukken in de vorm van goudfazanten, 20e eeuw.
713. Tafellamp
Melkglazen conische tafellamp in de stijl Sergio Asti. Jaren 80/90.
714. Theekommen en schotels, Japan
Vier Japanse eierschaal porseleinen theekommen met deksel en schotel. Aan de onderzijde gemerkt met zes Japanse karakters, 19e eeuw.
715. Lijstwerk
Aquarel van een distel gesigneerd Eko en een schildering met uilen gesigneerd Meinte en gedateerd 1974.
716. Koffie-en theeservies, Rosenthal
Rosenthal porseleinen koffie-en theeservies met zes kop-en-schotels, modelnaam Maria Weiss. Oorspronkelijk ontwerp stamt uit 1916. Duitsland, 20e eeuw.
717. Spreukenbord
Koperen spreukenbord met de tekst “Om de wille van de smeer. Likt de kat de kandeleer”. Jaren 30/40.
718. Zilveren miniatuur
Zilveren miniatuur van een terrastafel en parasol met filigraan zilverwerk. Onduidelijke gemerkt, tweede helft 20e eeuw.
719. Blokken dozen
Vier houten blokken dozen; twee Bengel dozen, een Schwarzwald doos en een merkloze doos. Derde kwart 20e eeuw.
720. Borden, mok en eierdop, Corneille
Twee porseleinen borden, een mok en eierdop naar ontwerp van Corneille (Cornelis Guillaume van Beverloo, 1922-2010). Aan de onderzijde gemerkt, eind 20e eeuw.
721. Dienblad Yoruba, Nigeria
Afrikaans Yoruba waarzeggerij dienblad Onigunmerin bedoeld voor Ifa, een systeem van waarzeggerij dat de leringen van de orisha Orunmila van wijsheid vertegenwoordigt. Nigeria midden 20e eeuw.
722. Murano vaas
Groene Murano solifleur vaas in Sommerso techniek. Italië, jaren 60/70.
723. Fauteuil, Gispen
Fauteuil in de stijl van de Kembo reeks door Willem Hendrik Gispen. Jaren 60.
724. Bureaulamp, Glashütte Limburg
Melkglazen Mushroom bureaulamp uitgevoerd door Glashütte Limburg. Duitsland, jaren 70.
725. Beeld, Wilhelmsfeld
Porseleinen beeld van lezende dame op sofa met windhond door Wilhelmsfeld. Aan de onderzijde gesigneerd, buitenzijde rand vermelding modelnummer G.F. 811 en gesigneerd onder de sofa Lund. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
726. Waxinelichthouders, Iittala
Zeven glazen waxinelichthouders, ontwerp Kai Blomquist en uitgevoerd door Iittala, modelnaam Silmu. Gemerkt met sticker. Finland, ontwerp stamt uit 1991.
727. Klapstoelen, Niko Kralj
Twee zwart gebeitste opvouwbare multiplex beuken stoelen, modelnaam Rex. Ontwerp van Niko Kralj en uitgevoerd door Stol. Ontwerp stamt uit de jaren 50.
9725 CT Groningen