Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023
603. Lot snijwerk
Zeven uit tagua noot gesneden figuren waaronder vogels, paddenstoel en schildpad. Tweede helft 20e eeuw.
604. Lot snijwerk
Zeven uit tagua noot gesneden figuren waaronder vogels en schildpadden. Tweede helft 20e eeuw.
605. Netsukes
Zes houten gestoken netsukes waaronder dolfijn, apen en konijn. Tweede helft 20e eeuw.
606. Grootboek 1894-1896
Boekhoudkundig grootboek van een internationaal opererend bedrijf, datering 1894-1896.
607. Keteltrom
Afrikaanse keteltrom van kalebas met dierenhuid. Tweede helft 20e eeuw.
608. Dekseldoosje en kommetje, Eva Scherer
Geëmailleerd koperen dekseldoosje en kommetje door Eva Scherer. Kommetje aan de onderzijde gesigneerd. Wenen, Oostenrijk, eerste helft 20e eeuw.
609. Borden, China, Chienlung periode
Twee blauw-witte Chinese porseleinen borden met decor van twee lange lijzen in een siertuin. Chienlung periode, midden 18e eeuw.
610. Beeld Ibeji Yoruba, Nigeria
Afrikaans houten Ibeji tweelingbeeld versiert met drie kralenkettingen om de hals en het kenmerkende punt hoofd. Yoruba Nigeria, midden 20e eeuw.
611. Dressoir, Meubelfabriek Schuitema
Dressoir met vijf laden uit de Jugendstil reeks, gefabriceerd door Meubelfabriek Schuitema te Stadskanaal. Eind jaren 90, begin 2000.
613. Schilderij, Jan Bijster
Schilderij getiteld “Dag en Nacht compositie” door Jan Bijster (1946), acrylverf op paneel. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd mei 1973.
614. Vaas, Arthur Percy
Paarse bolvaas met langgerekte steel naar ontwerp van Arthur Percy en uitgevoerd door Gullaskufs Glasbruk. Groter formaat vaas. Zweden, jaren 60.
615. Guro Gu-masker, Ivoorkust
Houten Guro Gu-masker beschilderd met de kleuren rood, wit en blauw. Ivoorkust midden 20e eeuw.
616. Kris, Indonesië
Javaanse kris met damast ijzeren lemmet en rijkelijk versierd houtsnijwerk op handvat en wranka. Indonesië, tweede helft 20e eeuw.
617. Ets, Cor van Woerd
Ets getiteld “De scheve torens van Kampen” door Cor van der Woerd (1901-1994). Rechtsonder gesigneerd met potlood C.M van Woerd, een vermelding van originele ets en het oplagenummer 16/100. Derde kwart 20e eeuw.
618. Aquarel, Gerrit Neven
Aquarel met landschap in de nevel met boerderij door Gerrit Neven (1939). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd 1982.
619. Beeld Twaba, Democratische Republiek Congo
Afrikaans houten vrouwenfiguur, Twaba volk, Democratische Republiek Congo. Midden 20e eeuw.
621. Kist, Engeland
Houten kist met houtgestoken gedecoreerde klepdeksel op poten. Gemerkt met een uil op een stok en P S. Engeland, eerste helft 20e eeuw.
622. Bijzettafel, Richard Clack
Beukenhouten bijzettafel, modelnaam Kantra, naar ontwerp van Richard Clack en uitgevoerd door IKEA vanaf 1999.
623. Zilveren ringen
Acht zilveren ringen met verschillende stenen. Gemerkt zilver, 20e eeuw.
624. Beugeltas 1920
Fluwelen beugeltas met zilveren beugel, gemerkt meesterteken JR, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter K (1920).
625. Melk- en suikerstel, A.D. Copier
Lepelvaasje en een melk- en suikerstel uitgevoerd in marmorite glas. Ontwerp Andries Dirk Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Ontwerp stamt uit 1931/32.
626. Lawha schrijfplank, Nigeria
Houten lawha schrijfplank dat voornamelijk door studenten op de traditionele West-Afrikaanse scholen wordt gebruikt, vooral voor het memoriseren van de Koran. West-Afrika, Nigeria, Hausa Peoples, begin 20e eeuw.
627. Gewichten
Set messing gewichten in houten blok met extra een groot gewicht van 5 kg, omstreeks 1900.
9725 CT Groningen