Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023

678. Beelden, Hollohaza

Drie porseleinen ganzen beeldjes door porseleinfabriek Hollohaza. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding modelnummers en handpainted. Hongarije, vierde kwart 20e eeuw.

679. Speelgoed paard

Houten speelgoed paard op wieltjes. Midden 20e eeuw.

680. Vaas, Keramiekfabriek Eiwa

Keramieken Eiwa West Germany vaas, aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 154 40. Duitsland, jaren 50.

681. Murano vaas

Murano vaas in Sommerso techniek in blauw-gele kleurschakering. Italië, jaren 60.

682. Piëdestal

Albasten piëdestal in classicistische stijl. Italië, derde kwart 20e eeuw.

683. Vaas, Bay Keramiek

West Germany keramieken vintage grijze vaas met verticale decoratie met stippen van Bay. Duitsland, jaren 60/70.

684. Schaal, China, Kangxi periode

Chinees porseleinen famille verte schaal, gedecoreerd met botanische afbeeldingen en dieren. Gemerkt met artemisia blad in dubbele cirkel. Kangxi periode, omstreeks 1700.

685. Object, Benno Werth

Bronzen brutalistische object door Benno Werth (Duitsland 1929), object gemerkt Werth. Eind 20e eeuw.

686. Boek - Shakespere

Gebonden boek met deels lederen kaft “The Complete Words of Shakespere” Volume 1, Imperial Edition. Editie by Charles Knight, uitgeverij Virtue & Co London. Eind 19e eeuw.

687. Schilderij

Schilderij van een herdersjongen naar Franz von Lenbach, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd n F. Lenbach en Conradt. 20e eeuw.

688. Aquarel, Mieke Brante-Bloemen

Aquarel met landschappelijke voorstelling door Mieke Brante-Bloemen (1909-1976). Rechtsonder gesigneerd MBranteBloemen, midden 20e eeuw. Provenance; Collectie familie van de kunstenaar. In 1948 werden Mieke Brante-Bloemen en haar echtgenoot Bert lid van de Groninger kunstkring De Ploeg

689. Schilderij, Jan Bijster

Schilderij getiteld “Weerspiegeling van een boom” door Jan Bijster (1946), acrylverfschilderij op paneel. Linksonder gesigneerd en gedateerd november 1973.

690. Ontbijtservies, A.D. Copier

Ontbijtservies bestaande uit zes persglazen groene ontbijtborden, een botervloot en een kaasstolp uit de serie Neerlandia naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Ontwerp stamt uit 1939 en is uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam.

691. Schilderingen op textiel

Drie schilderingen op textiel van symbolische aard, geheel gevat in plexiglazen omlijsting. Rechtsonder gesigneerd, eind 20e eeuw.

692. Glasobject, Cees van Olst

Kristallen glasobject met ingesloten luchtbel en kleurpatroon door Cees van Olst (1947-2014). In opdracht van Ten Stege B.V, genummerd 40 en gedateerd februari 1996.

693. Ets Raambrug Rotterdam

Kleurenets van de Raambrug te Rotterdam, getiteld linksonder in de plaat en rechtsonder gesigneerd met potlood. Tweede kwart 20e eeuw.

694. Schilderij

Schilderij van een straatscene met flanerende mensen in de stijl van Breitner, linksonder gesigneerd GHB. 20e eeuw.

695. Zilveren miniatuur

Zilveren miniatuur van een gaslantaarnopsteker op trap. Gemerkt meesterkeurmerk J*W, lopende leeuw II, minervakop met een A (Amsterdam) en jaarletter s (1978).

696. Schaal

Lichtgroene keramieken schaal met bruine ring en vlakpatroon. Aan de onderzijde gemonogrammeerd, jaren 60/70.

697. Doofpot

Koperen doofpot met messing deksel en hengsel. Eerste helft 20e eeuw.

698. Schaaltjes, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Zes floraal gedecoreerde plateel schaaltjes door Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gemerkt en monogram van de plateelschilders. Gouda, tweede kwart 20e eeuw.

699. Parfumflesjes

Twee glazen parfumflesjes met zilveren dop, gemerkt met zwaardjes. 19e/20e eeuw.

700. Lot zakmessen

Veertien zakmessen waaronder Laguiole- en Zwitserse stijl zakmessen en zakmessen met been. Eind jaren 90 en 21e eeuw.

701. Zilveren ringen

Zeven zilveren ringen met verschillende stenen. Gemerkt zilver, 20e eeuw.

702. Zilveren miniatuur

Zilveren miniatuur van een bakkerskar met knecht. Keuren aan de onderzijde met jaarletter S (2002).

9725 CT Groningen