Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023

Stoel, Gispen

Skai lederen zwarte stoel met armleuningen door Gispen, modelnummer 1265. Ontwerper André Cordemeyer, jaar van ontwerp 1963.

Murano vaas

Dikwandige Murano vaas met meerdere ronde kleurvlakken en glasstrepen. Italië, vierde kwart 20e eeuw.

Vazen, K.P.C. de Bazel

Twee helder persglazen vazen, model "S", naar ontwerp van K.P.C. de Bazel en uitvoering Glasfabriek Leerdam. Ontwerp stamt uit 1919, niet gemerkt.

Schenkkan, Groninger Steenfabriek ADCO

Keramieken groen geglazuurde schenkkan door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 1512. Jaren 50.

Klok, Amsterdamse School

Eikenhouten Amsterdamse School klok met bronzen wijzerplaat. Jaren 30/40.

Wandbordjes Jasperware

Vijf Duitse groene Jasperware wandbordjes. Deels gemarkeerd met modelnummers, eerste helft 20e eeuw.

Art Nouveau vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Art Nouveau Gouda plateel vaas met hengsels gedecoreerd met floraal motief door Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gemerkt en monogram RvK.

Kammen Ashanti, Ghana

Twee uit hout gesneden Afrikaanse kammen van de Ashanti, Ghana, tweede helft 20e eeuw.

Vijzel

Bronzen vijzel met stamper, gemarkeerd "Aus Grosser Zeit’", Champagne 1914-17.

Aquarel, Arie van Geest

Aquarel tekening van geabstraheerd figuur door Arie van Geest (1948). Onder met potlood gesigneerd en gedateerd 1984.

Vulpennen, Waterman en Akkerman

Twee vulpennen; een groen gemarmerde Waterman IDeal vulpen met 14 karaat vergulde penpunt. Alsook een botanisch gedecoreerde bruine vulpen met 14 karaat vergulde penpunt, herkomst vermelding penpunt Akkerman Den Haag, Osmiridium. Eerste helft 20e eeuw.

Murano vaas

Blauwe horizontaal geribbelde Murano vaas met amberkleurige voet. Aan de onderzijde voorzien van geëtst merk Ca’dai Vetrai Murano. Venetië, vierde kwart 20e eeuw.

Zeilboot

Helderglazen Murano stijl glazen zeilboot met bruin kleurige fok, 21e eeuw.

Karaffen, Frankrijk

Drie floraal gedecoreerde Franse karaffen, eerste helft 20e eeuw.

Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Matzwarte keramieken vaas met geribbelde structuur door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 1012. Derde kwart 20e eeuw.

Beeld hond

Bronzen beeldje van Ierse setter, eerste helft 20e eeuw.

Etsen, Joep Hommerson

Twee etsen van schelpen en een pad door Joep Hommerson (Alkmaar 1947). Beide etsen zijn rechtsonder gesigneerd, vermelding van oplagenummers 30/18 en 30/8 en gedateerd 1968.

Ets, Johan Hemkes

Ets van de Nederlands Hervormde Kerk te Veendam door Johannes (Johan) Hemkes (1894-1988). Rechtsonder met potlood gesigneerd en gedateerd in de plaat 1946.

Olielamp en kruiken

Drie Mochica Inca aardwerken gebruiksvoorwerpen bestaande uit een olielampje en twee kruikjes, Zuid-Amerika.

Houtskooltekening, Jansen

Houtskooltekening van berken in een landschap. Linksonder gesigneerd Jansen, midden 20e eeuw.

Beeld, Art Deco

Art Deco beeld van een voetballer uitgevoerd in zinklegering met bronskleurige patina, geheel op marmeren basement. Jaren 30/40.

Plastiek, Johnny Rolf

Aardewerken geglazuurde cilindrische plastiek van Johnny Rolf (Den Haag 1936), jaren 70.

Vaas, Rosenthal

Porseleinen vaas met floraal decor en paradijsvogel door Rosenthal. Aan de onderzijde gemerkt Rosenthal Kronach Germany en modelnummers 2092/4 en 1627 11. Derde kwart 20e eeuw.

Pop, Marlaine Verhelst

Carnavaleske sprookjespop door poppenmaakster Marlaine Verhelst. Met origineel etiket en gedateerd 1979.

Lot snijwerk

Zeven uit tagua noot gesneden figuren waaronder kikkers, pad en konijn. Tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen