Veiling: Veiling 45 sessie 2, dinsdag 12 december 2023

Plastiek

Keramisch plastiek in de vorm van vruchten. Anoniem, jaren 60/70.

Gouden tientje Willem III 1875

Gouden tientje Willem III uit 1875, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken bijl. Op de voorzijde van de munt is het portret van Willem III, kijkend naar rechts afgebeeld. Op de munt staat de tekst "GOD ZIJ MET ONS" en "KONING WILLEM DE DERDE".

Gouden ring met granaat

14 karaat gouden damesring met granaat, gemerkt meesterteken PW en eikenblad. 20e eeuw.

Potloodtekening, Martin Tissing

Potloodtekening door Martin Johannes Tissing (1936-2018), beschrijft een proces tussen 1966-1971. Linksonder getiteld, gesigneerd en gedateerd 1971.

Ets, Jan Montyn

Ets door Jan Montyn (1924 Oudewater - Amsterdam 2015). Rechtsonder gesigneerd met datering 1970 en linksonder vermelding oplagenummer 4/15.

Ets, Adriaen van Ostade

Ets van Adriaen van Ostade getiteld "De oude man met stok". Rechtsonder gemonogrammeerd A.v.O, eind 19e eeuw.

Krijttekening, L. van Gaal

Krijttekening van een bloemstilleven, rechtsonder gesigneerd L. v. Gaal. Midden 20e eeuw.

Zilveren visbestek, Van Kempen, Begeer & Vos

Twaalf persoons zilveren visbestek Van Kempen, Begeer & Vos. Gemerkt V met halve maan, lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter C (1937). Geheel in originele doos.

Lithografie, Bram van Velde

Lithografie door Abraham Gerardus (Bram) van Velde (Zoeterwoude-Rijndijk 1895 - Grimaud Franrijk 1981). Rechtsonder gesigneerd met potlood en links vermelding van het oplagenummer 58/75. Derde kwart 20e eeuw.

Wandmasker, Afrika

Afrikaans hardhouten wandmasker waarvan het bovengedeelte gedecoreerd met olifantenkop. Omgeving Kenia, 20e eeuw.

Slingerglas

Engels Georgian slingerglas met witte spiraalslinger en enkele knoop, 18e eeuw.

Schenkkan en bekertjes, Adri Baarspul

Keramieken bruin geglazuurde schenkkan met twee bekertjes door Adriana (Adri) Baarspul (Amsterdam 1940- Landsmeer 2020). Gesigneerd Adri en gedateerd 1971.

Schilderij, Han Jansen

Schilderij in gemengde techniek met abstracte voorstelling door Han Jansen (1931-1994). Rechtsonder gesigneerd Han Jansen en gedateerd 1968.

Potloodtekening

Potloodtekening van Groninger boerenerf. Rechtsonder gesigneerd, 20e eeuw.

Beeld krijger, China

Messing beeld van Chinese krijger te paard met bijpassend miniatuur Kungfu Wushu wapen set. China eerste helft 20e eeuw.

Bwa Hawk masker, Burkina Faso

Houten etnografisch Bwa havik/vlinder masker uit Burkina Faso, betreft een groot formaat masker. Afrika, 20e eeuw.

Plastiek, Adri Baarspul

Beschilderd keramieken ei op een stand ring door Adriana Catharina (Adri) Baarspul (1940-2020). Gesigneerd Adri 58, 20e eeuw.

Vaas, Mobach

Keramieken vaas door Mobach Utrecht, betreft een groot formaat vaas. Aan de onderzijde gesigneerd Mobach, jaren 50.

Vaas, Piet Knepper

Cilindrische groene geribbelde vaas, ontwerp van Piet Knepper en uitgevoerd door Mobach Utrecht. Het betreft een groot formaat vaas, aan de onderzijde gemerkt met monogram Knepper en Mobach. Jaren 70.

Krijttekening

Abstracte pastelkrijttekening met geometrische patronen. Anoniem, jaren 60/70.

Yoruba Ibori or Ile Ori, Afrika

Traditioneel Afrikaans Yoruba Ibori or Ile Ori "huis van de ziel" gemaakt van kralen en kaurischelpen. Midden 20e eeuw.

Mantelklok, Art Deco

Eikenhouten Art Deco mantelklok met verchroomde becijfering en wijzers met een palissanderhouten omranding. Jaren 30.

Vaas, Piet Knepper

Keramieken taps toelopende vaas, ontwerp Piet Knepper en utgevoerd door Mobach Utrecht. Het betreft een groot formaat vaas, aan de onderzijde gemerkt met monogram Piet Knepper en Mobach, Utrecht. Jaren 70.

Zilveren fotolijstjes

Vier zilveren gekeurde fotolijstjes. Midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen