Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

Gouden broche met citrien

14 karaat gouden broche met citrien, broche is getoetst op 14 karaat, speld verguld. 19e eeuw.

Kruik, Afrika

Afrikaans aardewerk bolvormige kruik. Midden 20e eeuw.

Kruik, Peru

Peruaans Mochica Inca aardewerken kruik met bolle bodem.

Gouden tientje Wilhelmina 1912

Zilveren penning, Chris van der Hoef

Zilveren herdenkingspenning van de Nieuwe Rotterdamsche Courant met de tekst "Licht en Waarheid" en op de achterzijde "Alle Hoop is nog niet verloren" Huize Appel. Ontwerp Chris Van der Hoef uit 1929, gemerkt met monogram Chris van der Hoef en aanduiding zilver in de rand.

Houtsnede, Franz Marc

Houtsnede getiteld “Tierlegende” door Franz Marc (1880-1916), 20e eeuw.

Gouden tientje Willem III 1876

Zilveren fotolijstjes

Drie zilveren fotolijstjes met houten rug en steun. Gemerkt zilver, midden 20e eeuw.

Holy Bible

Heilige bijbel met kanttekeningen, parallelle verwijzingen en de verkorte commentaren van Henry & Scott met een reeks illustraties in chromolithografie. Uitgegeven door William Collins, Sons & Co Glasgow. Gestempelde lederen band met nieuwe gladde rug, messing beslag met bijbehorende klampen en goud op snee. 19e eeuw.

Stijgbeugel tuit vat, Peru

Peruaanse Chavin Cupisnique stijl aardewerk stijgbeugel tuit vat.

Aquarel, Gouke Notebomer

Aquarel met abstracte voorstelling getiteld “Nachtstück” door Gouke Notebomer (Sneek 1947- Groningen 2009). Verso informatie en datering 1990.

Beeld Ibeji Yoruba, Nigeria

Afrikaans houten Ibeji tweelingbeeld versiert met drie kralenkettingen en het kenmerkende punt hoofd, Yoruba Nigeria, midden 20e eeuw.

Ets, Jan Montyn

Ets door Jan Montyn (Oudewater 1924 - Amsterdam 2015). Rechtsonder gesigneerd, vermelding oplagenummer 15/15 en datering 1965.

Papegaai

Murano stijl glazen papegaai in rode kleurslag, 21e eeuw.

Dekselpot, Rosenthal

Keramieken dekselpot, ontwerp van Dorothy Hafner en uitgevoerd door Rosenthal Studio-Linie Germany. Modelnaam Flash, Duitsland, jaren 80/90.

Gouden tientje Willem III 1875

Gouden tientje Willem III uit 1875, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken bijl. Op de voorzijde van de munt is het portret van Willem III, kijkend naar rechts afgebeeld. Op de munt staat de tekst "GOD ZIJ MET ONS" en "KONING WILLEM DE DERDE".

Zilveren koffiepot, The Goldsmiths & Silversmiths Company

Sterling zilveren koffiepot met houten handvat door The Goldsmiths & Silversmiths Company Limited, 112 Regent Street, London. Gekeurd met Sterling silver leeuw, Leopards Head (London), meesterkeur en jaarletter Q (1931).

Zilveren soeplepel, 1938

Zilveren soeplepel door zilverfabriek Voorschoten. Gemerkt meesterteken V met maan, lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter D (1938).

Beeld Lobi, Burkina Faso

Afrikaans houten vrouwen beeld met gespreide armen van het Lobi volk Burkina Faso. Midden 20e eeuw.

Munt 8 Realus Carolus III, 1788

Zilveren 8 Realus munt Carolus III, gedateerd 1788. Vermelding een zijde; CAROLUS III DEI GRATIA en andere zijde; HISPAN ET IND REX.

Krijttekening, L. van Gaal

Krijttekening van een bloemstilleven, rechtsonder gesigneerd L. v. Gaal. Midden 20e eeuw.

Locomotief, Märklin

Locomotief Deutsche Bundesbahn van Märklin, spoor HO, modelnummer 3093. In originele verpakking, Duitsland, jaren 70/80.

Dienblad en bekers, Johan van Loon

Keramieken dienblad met bruin geglazuurd gedeelte tezamen met vijf bekertjes door Johan van Loon (1934-2000). Aan de onderzijde gemonogrammeerd en gedateerd 1970.

9725 CT Groningen