Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

Zilveren ringen

Zeven zilveren ringen met verschillende stenen. Gemerkt zilver, 20e eeuw.

Aquarel, J.H. Keizer

Aquarel van boerderij met hooischuur aan het water door J.H. Keizer. Rechtsonder gesigneerd J.H. Keizer, tweede kwart 20e eeuw.

Collage postzegels

Collage van internationale postzegels met het thema dagbladen, 20e eeuw.

Kralentasjes

Twee kralentasjes, een blauw tasje met decoratie en binnenin een gestikt tasje en een bruin rechthoekige kralentasje met bandpatroon. Eerste helft 20e eeuw.

Pastelkrijttekening, Bernard Leemker

Pastelkrijttekening van twee Spaanse dames in flamenco kleding door Bernard Leemker (1899-1990). Linksonder gesigneerd met vermelding -schets-. Midden 20e eeuw.

Reebok

Geprepareerde reebokkop met gewei op houten wandbevestiging. Tweede helft 20e eeuw.

Pleet bestek, Huize Maas Groningen

Set verzilverd bestek gemerkt Huize Maas, Groningen, betreft elf pleet vorken en zeven pleet lepels met langgerekte getordeerde steel. Aan de achterzijde gemerkt met vermelding jaarletter R (1927).

Drinkglazen en koekjespot, Floris Meydam

Koekjespot en zes drinkglazen met geslepen accenten, modelnaam Typha. Ontwerp Floris Meydam en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Gemerkt met sticker, jaar van ontwerp 1958.

Kistje, Duitsland

Houten kistje met deksel met jachtthema uit het Schwarzwald. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.

Poster James Ensor

Poster van James Ensor in digitale grafische druktechniek, 21e eeuw.

Karaffen, Baccarat

Drie kristallen gefacetteerde karaffen met stoppen en zilveren omranding door Baccarat, aan de onderzijde gemerkt Baccarat, France. Frankrijk, omstreeks 1925.

Paraplustandaard

Paraplustandaard van geperforeerd metaal, toegeschreven aan Tjerk Reijenga en uitgevoerd door Pilastro. Jaren 60.

Alcoholische versnaperingen

Drie flessen alcoholische versnaperingen; een Jamaica Rum Blackwell, een Tunesische digestieve drank Thibarine en een manderijnlikeur Manderine Napoleon. 21e eeuw.

Windlicht, Holmegaard

Glazen windlicht met originele kaars en lederen grip, ontwerp Maria Berntsen en uitgevoerd door Holmegaard. Denemarken, 21e eeuw.

Spirituosen

Drie ongeopende flessen spirituosen; een rum van Pampero, een brandy Gran-Garvey en een Grand Armagnac Jeanneau. 21e eeuw.

Lot kristal met zilveren voet

Lot van acht kristallen voorwerpen waaronder een schenkkan, drinkglazen en serveerschaaltjes. Zilveren gemerkte voeten, voornamelijk zwaardjes. 20e eeuw.

Zoetwaterparels

Vijf geregen strengen zoetwaterparels. Midden 20e eeuw.

Vaas, Oostenrijk

Porseleinen vaas in Chinoiserie stijl, gemerkt W in een kruik, Austria en modelnummer 235/30. Tweede kwart 20e eeuw.

Inktstellen

Twee inktstellen, een marmeren Art Deco inktstel en een verzilverd Art Nouveau inktstel met florale elementen voorzien van een glazen inktpothouder, met gegraveerde naamsvermelding Sigurd Dahl. Eerste helft 20e eeuw.

Lot aziatica

Lot aziatica met benen- en stenen voorwerpen waaronder een kikker, pad, hond, Boeddha’s en floraal snijwerk. 20e eeuw.

Ets, Ids Wiersma

Ets getiteld “Oude Standaardmolen bij Rottevalle” door Ids Wiersma (1878-1965). Linksonder in de plaat gesigneerd en gedateerd 1920, rechtsonder met potlood gesigneerd.

Kralen

Lot houtgestoken kralen waaronder in de vorm van apen, haan, uil, varken en slang. 20e eeuw.

Nanking vazen, China

Drie polychrome Chinese Nanking porseleinen vazen gedecoreerd met een strijder tafereel. China, begin 1900.

Kralen

Zes gestoken benen kralen waaronder in de vorm van een hond, geit en paard, 20e eeuw.

Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes met onder meer een haan, vissen en kat. Japan, 20e eeuw.

9725 CT Groningen