Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023
1052. Schilderij, Jules Rambo
Schilderij van de Expo Brussel met Atomium door Jules Rambo (Limal 1896 – Schaarbeek 1974). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder getiteld Expo 58 en gesigneerd Rambo. Datering 1958.
1053. Zilveren naaldenkoker
Zilveren naaldenkoker, beide delen gemerkt met zwaardjes. Eerste helft 20e eeuw.
1054. Kandelaar, Arts and Crafts
Arts and Crafts smeedijzeren penkandelaar, betreft een groot model kandelaar. Jaren 30/40.
1055. Tegels
Twee tableaus oud-Hollandse aardewerken, handbeschilderde en geglazuurde tegels en negen afzonderlijke handbeschilderde oud-Hollandse tegels. 19e eeuw.
1056. Zilveren fles-en wijnopener
Zilveren flesopener en kurkentrekker in één. Gemerkt zilver 900, midden 20e eeuw.
1057. Schilderij
Schilderij van wandelende boerin in het bos, olieverfschilderij op paneel. Linksonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.
1058. Houtgravure, Dirk van Gelder
Houtgravure “In Memoriam” door Dirk van Gelder (1907-1990). Linksonder in de plaat gesigneerd en rechtsonder met potlood gesigneerd. Datering 1946.
1059. Tegeltableau
Tegeltableau met zes ingelijst transferprint tegels met voorstelling van man met paard. Vierde kwart 20e eeuw.
1060. Armbanden, Tibet
Messing- en zilverkleurige armbanden. Omgeving Tibet, 20e eeuw.
1061. Schrijfkist
Engelse houten schrijfkist met attributen waaronder inktpotten, pen, lakstempels en meer. 20e eeuw.
1062. Herenhorloges, Festina en Opel
Twee herenhorloges, een Festina Chrono Bike Quartz en een Monda Watch uitvoering Opel met quartz uurwerk. Begin 2000.
1063. Serveerschalen, Anchorglass
Twee melkglazen serveerschalen op voet. Gemerkt met originele sticker Anchorglass. U.S.A., jaren 50/60.
1064. Lot snijwerk
Lot houtgestoken snijwerk in de vorm van onder andere een slang, konijn en paard. 20e eeuw
1065. Zilveren kaarsenstandaards, Schrolz
Twee zilveren kandelaren in twee pits variant en een om te bouwen driepits variant (roos element kan verwijderd worden) door Schrolz. Gemerkt 925 Sterling en naam van de fabrikant Schrolz. Duitsland. tweede helft 20e eeuw.
1066. Bureaulamp, Philips
Bureaulamp naar ontwerp van Louis Kalff, modelnaam Romeo. Gefabriceerd door Philips, jaren 50.
1067. Ets, Dirk van Gelder
Ets van wier op het strand door Dirk van Gelder (1907-1990). Linksonder gemonogrammeerd in de plaat en rechtsonder gesigneerd met potlood. Jaren 70/80.
1068. Lot curiosa
Twee messing Arts & Crafts Engelse lijsten en een Neogotisch messing voorwerp en een koperen Victoriaans ornament. Begin 1900.
1069. Herenhorloges, Longines en Prisma
Twee herenhorloges; een Longines horloge met bi-colour schakel horlogeband en voorzien van quartz uurwerk, jaren 80. Hierbij een Prisma Dolphin 100 handmatig opwindbaar herenhorloge met fixo-flex horlogeband, jaren 60.
1070. Gandhi en kwispedoor
Een messing gandhi en een messing kwispedoor uit Sumatra. Indonesië 20e eeuw.
1071. Clown
Murano stijl ambachtelijk vervaardigde glazen clown, 21e eeuw.
1072. Lot curiosa
Lot jacht curiosa met een runderhoornen drinkbeker, een Belgische koper-en messing hoorn en een tinnen kruithoorn. 20e eeuw.
1073. Netsukes
Lot met houtgestoken netsukes in de vorm van onder andere een vleermuis, slang en insect. 20e eeuw.
1074. Wedgwood Jasperware
Lot Wegwood Jasperware bestaande uit twee dekseldoosjes, een kandelaar, pintray en poederdoos. Aan de onderzijde gemerkt. Engeland, jaren 70/80.
1075. Karaffen, Gero
Twee knijpflesmodel whiskykaraffen met tinnen montuur door Gero, Zeist. Ontwerp Georg Nilsson, jaren 30.
1076. Plastiek, Aldo Londi
Keramieken plastiek van gezadeld fantasiepaard, gebakken chamotteklei overdekt met bloedrood glazuur. Ontwerp Aldo Londi, uitvoering Ceramiche Bitossi, Montelupo Italië. Periode eind jaren 60.
9725 CT Groningen