Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

1102. Opbergdoos

Handbeschilderde blauwe spaanhouten opbergdoos met prentje. Duitsland, eind 19e eeuw

1103. Kastkommen, Engeland

Vier Engelse Lustreware kastkommen naar Adam Buck, met afbeelding van moeder en kind met twee honden. Tweede kwart 19e eeuw.

1104. Spijkervaas, Floris Meydam

Helderglazen spijkervaas, ontwerp Floris Meydam en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Jaren 60.

1105. Kop-en-schotels en bord, China, Chienlung periode

Lot Chinees famille rose porselein met Lowestoft decor bestaande uit vijf kop-en-schotels, een schotel en een bord. Chienlung periode, 18e eeuw.

1106. Grafiek, Henri Verstijnen

Grafiek van een reiger door Henri Verstijnen (1882-1940). Rechtsonder gesigneerd in de plaat, tweede kwart 20e eeuw.

1107. Buideltasjes

Twee ge­we­ven buideltasjes met een pa­troon van veel­kleu­ri­ge bloe­men van kra­len, voor­zien van een trek­koord. Omstreeks 1900.

1108. Tsuba, Japan

Bronzen Samoerai tsuba gedecoreerd met krijger. Japan, 20e eeuw.

1109. Schenkkan met bekers, Societé Ceramique Maastricht

Keramieken schenkkan met zes bekers door Societé Ceramique, Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt. made in Holland, tweede kwart 20e eeuw.

1110. Affiche, H.N. Werkman

Affiche met de titel "The Next Call" door Hendrik Nicolaas Werkman. Gedateerd in de poster 1 september 1925, betreft een latere uitgave.

1111. Tsuba, Japan

Bronzen Samoerai tsuba gedecoreerd met draak en parel. Japan, 20e eeuw.

1112. Hoornen des overvloeds

Twee messing tafelstukken, Hoornen des Overvloeds, met runderhoorn. Zuid Europees, derde kwart 20e eeuw.

1113. Zilveren ringen

Acht zilveren ringen met verschillende stenen. Gemerkt zilver, 20e eeuw.

1114. Glaswerk, Bohemen

Boheems glaswerk bestaande uit twee wijnrode geslepen kristallen vazen, een koudgeschilderde schenkkan, een beker en een piece du table. Begin 20e eeuw.

1115. Ets, Jan Veth

Ets van jong boerenmeisje met oorijzers en kap, geheel omrand door Jugendstil kader, door Jan Veth (1864-1925). Rechtsonder met potlood gesigneerd en links gedateerd 1893.

1116. Pauwenborden

Twee Delfts blauwe aardwerken handgeschilderde pauwenborden, Aan de achterzijde gesigneerd MP 5, 18e eeuw.

1117. Theeservies, Potterij Zaalberg

Keramieken theeservies door Potterij Zaalberg, bestaande uit theepot, theelicht, tien kop-en-schotels, melkkan en suikerpot. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.

1118. Servies, Potterij Zaalberg

Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit twee serveerschalen, vier soepkommen met schotel en een kan. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.

1119. Servies, Potterij Zaalberg

Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit vijf eierdopjes, vier kommen met schotel, twee serveerschalen, schaal met onderzetter, jampot, mosterdpot en peper- en zoutstel. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.

1120. Servies, Potterij Zaalberg

Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit twee kaarsenstandaards, twee kommen met schotel, twee serveerschalen, zes kommen, twee eetborden en een dekselpotje. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.

1121. Vaas

Aardewerken geel en oranje floraal gedecoreerde geglazuurde vaas. Jaren 50/60.

1122. Servies, Potterij Zaalberg

Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit twee dekselschalen, acht kommen, vier eetborden en kommetje met handvatten. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.

1123. Glasobject, Willem Heesen

Glazen vlam door Willem Heesen (1925-2007). Gesigneerd aan de onderzijde Oude Horn, eind 20e eeuw.

1124. Beeld, Corry Ammerlaan-van Niekerk

Bronzen beeld van twee gestileerde mensen met zon door Corry Ammerlaan-van Niekerk, 21e eeuw.

1125. Etagère, China

Houten Chinese etagère, eind 20e eeuw.

1126. Foo dogs, China

Twee keramieken groen-geel geglazuurde beelden van Foo Dogs. China, tweede helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen