Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023
1102. Opbergdoos
Handbeschilderde blauwe spaanhouten opbergdoos met prentje. Duitsland, eind 19e eeuw
1103. Kastkommen, Engeland
Vier Engelse Lustreware kastkommen naar Adam Buck, met afbeelding van moeder en kind met twee honden. Tweede kwart 19e eeuw.
1104. Spijkervaas, Floris Meydam
Helderglazen spijkervaas, ontwerp Floris Meydam en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam. Jaren 60.
1105. Kop-en-schotels en bord, China, Chienlung periode
Lot Chinees famille rose porselein met Lowestoft decor bestaande uit vijf kop-en-schotels, een schotel en een bord. Chienlung periode, 18e eeuw.
1106. Grafiek, Henri Verstijnen
Grafiek van een reiger door Henri Verstijnen (1882-1940). Rechtsonder gesigneerd in de plaat, tweede kwart 20e eeuw.
1107. Buideltasjes
Twee geweven buideltasjes met een patroon van veelkleurige bloemen van kralen, voorzien van een trekkoord. Omstreeks 1900.
1108. Tsuba, Japan
Bronzen Samoerai tsuba gedecoreerd met krijger. Japan, 20e eeuw.
1109. Schenkkan met bekers, Societé Ceramique Maastricht
Keramieken schenkkan met zes bekers door Societé Ceramique, Maastricht. Aan de onderzijde gemerkt. made in Holland, tweede kwart 20e eeuw.
1110. Affiche, H.N. Werkman
Affiche met de titel "The Next Call" door Hendrik Nicolaas Werkman. Gedateerd in de poster 1 september 1925, betreft een latere uitgave.
1111. Tsuba, Japan
Bronzen Samoerai tsuba gedecoreerd met draak en parel. Japan, 20e eeuw.
1112. Hoornen des overvloeds
Twee messing tafelstukken, Hoornen des Overvloeds, met runderhoorn. Zuid Europees, derde kwart 20e eeuw.
1113. Zilveren ringen
Acht zilveren ringen met verschillende stenen. Gemerkt zilver, 20e eeuw.
1114. Glaswerk, Bohemen
Boheems glaswerk bestaande uit twee wijnrode geslepen kristallen vazen, een koudgeschilderde schenkkan, een beker en een piece du table. Begin 20e eeuw.
1115. Ets, Jan Veth
Ets van jong boerenmeisje met oorijzers en kap, geheel omrand door Jugendstil kader, door Jan Veth (1864-1925). Rechtsonder met potlood gesigneerd en links gedateerd 1893.
1116. Pauwenborden
Twee Delfts blauwe aardwerken handgeschilderde pauwenborden, Aan de achterzijde gesigneerd MP 5, 18e eeuw.
1117. Theeservies, Potterij Zaalberg
Keramieken theeservies door Potterij Zaalberg, bestaande uit theepot, theelicht, tien kop-en-schotels, melkkan en suikerpot. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.
1118. Servies, Potterij Zaalberg
Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit twee serveerschalen, vier soepkommen met schotel en een kan. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.
1119. Servies, Potterij Zaalberg
Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit vijf eierdopjes, vier kommen met schotel, twee serveerschalen, schaal met onderzetter, jampot, mosterdpot en peper- en zoutstel. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.
1120. Servies, Potterij Zaalberg
Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit twee kaarsenstandaards, twee kommen met schotel, twee serveerschalen, zes kommen, twee eetborden en een dekselpotje. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.
1121. Vaas
Aardewerken geel en oranje floraal gedecoreerde geglazuurde vaas. Jaren 50/60.
1122. Servies, Potterij Zaalberg
Keramieken servies door Potterij Zaalberg, bestaande uit twee dekselschalen, acht kommen, vier eetborden en kommetje met handvatten. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.
1123. Glasobject, Willem Heesen
Glazen vlam door Willem Heesen (1925-2007). Gesigneerd aan de onderzijde Oude Horn, eind 20e eeuw.
1124. Beeld, Corry Ammerlaan-van Niekerk
Bronzen beeld van twee gestileerde mensen met zon door Corry Ammerlaan-van Niekerk, 21e eeuw.
1126. Foo dogs, China
Twee keramieken groen-geel geglazuurde beelden van Foo Dogs. China, tweede helft 20e eeuw.
9725 CT Groningen