Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

1027. Lot porselein, China

Lot Chinees porselein bestaande uit verschillende blauw-witte kop-en-schotels waaronder uit de Kangxi periode. China 18e/19e eeuw.

1028. Theekommen, China

Drie eierschaal porseleinen Chinese theekommen met transferprint afbeeldingen van vogels. Met bijbehorende dozen, eind 20e eeuw.

1029. Bonbonnière en schaal

Kristallen bonbonnière met diamantslijpsel en een glazen schaal met schotel, 20e eeuw.

1030. Houtsnede, Johannes Mulders

Houtsnede van een boeren samenkomst door Johannes Mulders (1899-1989). Rechtsonder met potlood gesigneerd, midden 20e eeuw.

1031. Kleedje en kralenwerk, Afrika

Afrikaans raffia-textiel kleedje met hierbij een Yoruba kralenwerk, midden 20e eeuw.

1032. Wandplaquette Jasperware

Groene Duitse Jasperware reliëf plaquette met romantische voorstelling van vrouw met cupido. Aan de achterzijde gemerkt met modelnummers 7705 en 88. Duitsland, omstreeks 1900.

1033. Taartscheppen

Veertien verzilverde- en metalen taartscheppen. Midden 20e eeuw.

1034. Wandconsoles

Twee houtgestoken wandconsoles in de vorm van classicistische kapitelen. Derde kwart 20e eeuw.

1035. Borden, China, Chienlung periode

Vijf handbeschilderde Chinese blauw-witte porseleinen borden. Chienlung periode, 18e eeuw.

1036. Tegels

Vier handbeschilderde oud-Hollandse tegels gedecoreerd met florale motieven in blauw-wit en mangaankleur. 18e eeuw.

1037. Kussen en mouwhouders

Een geborduurd kussen gedecoreerd met kralen en twee met kralen bezette mouwhouders. Eerste helft 20e eeuw.

1038. Kaart Groningen

Kaart van de provincie Groningen getiteld “Tabulae dominii Groeningae quae et complectitur maximam partem Drentiae”, deels met de hand ingekleurd. Komt voor in "Nieut-Kaert-Boeck van de XVII Nederlandse Provincien" van Frederick de Wit, circa 1680.

1039. Theekistje en lepeldoosje

Een mahoniehouten theekistje en een mahoniehouten lepeldoosje, 19e eeuw.

1040. Koekjespotten, Art Deco

Drie Art Deco keramieken koekjespotten. Duitse herkomst, jaren 30.

1041. Zilveren pijpenragers

Vijf zilveren pijpenragers, allen gemerkt met verschillende keuren. Eerste helft 20e eeuw.

1042. Vazen, China

Drie polychrome Chinees Satsuma stijl porseleinen vazen. Aan de onderzijde gemerkt Made In China, derde kwart 20e eeuw.

1043. Sluitgewichten

Set van twee messing- en twee bronzen sluitgewichten. eerste helft 20e eeuw.

1044. Vulpen en ballpoint Osmia, Faber-Castell

Set Osmia Faber-Castell, een vulpen type 882 EF en ballpoint type 189 in rood lederen etui. Duitsland, jaren 50.

1045. Keramiek, Potterij Zaalberg

Keramieken set door Potterij Zaalberg, Zoeterwoude. Bestaande uit vier serveerschalen met deksel, twee soepkommen met schotel en drie kleine schotels. Gemerkt aan de onderzijde Zaalberg, jaren 70/80.

1046. Lot pleet

Verzilverd bestek bestaande uit Gero Zilmeta gebaksvormen, serveerlepel, vleesvorken, botermes en zes messenlegers. Tevens een floraal vormgegeven cakeprikker Zilpla. Midden 20e eeuw.

1047. Masker Djimini, Ivoorkust

Afrikaans houten Djimini masker van het Senoufo volk. Ivoorkust, midden 20e eeuw.

1048. Bureaulamp

Vintage rode bureaulamp met chromen elementen en hardhouten verwerking in de basis. Jaren 60.

1049. Horlogekast met zakhorloges

Horlogekast met drie laden gevuld met dertig replica zakhorloges, stammen uit de Editions Atlas Reproducties serie. Begin 21e eeuw.

1050. Horlogekast met zakhorloges

1051. Vaas, Marei

Marei keramieken vaas voorzien van druipglazuur, modelnummer 9902. Duitsland (Rheinbach), jaren 60.

9725 CT Groningen