Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

Mantelklok

Mantelklok in Westminster model voorzien van Duits Franz Hermle uurwerk. Klok gemerkt Made in Holland, vierde kwart 20e eeuw.

Militair stopwatch, Dennison Engeland

Een stopwatch gebruikt in de Tweede Wereldoorlog door de Britse Royal Air Force met 360 graden verdeling. Gebruikt bij Market Garden. Gemarkeerd op de achterkant en gemarkeerd aan de binnenkant met Cuprel Dennison Watch Case Co Ltd made in England, 1943.

Halsketting met hanger en oorbellen

Halsketting met hanger en oorbellen, hanger en oorbellen uitgevoerd in titanium en 18 karaat goud, gemerkt 750 en ti-au. Omstreeks 2000.

Zilveren serveerlepel, 1902

Zilveren serveerlepel met getordeerde steel en geciseleerd handvat. Gemerkt met meesterkeur JS met hamer, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter S (1902).

Kroonluchter

Messing kroonluchter met acht lichtpunten. Eerste helft 20e eeuw.

Flacons, Elena Graure Manta

Twee glazen flacons met stop in vrouwelijke vormgeving door Elena Graure Manta (1956-1997). Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

Borden, China, Chienlung periode

Vijf Chinees porseleinen blauw-witte borden gedecoreerd met florale motieven. Chienlung periode, 18e eeuw.

Koebel, Frankrijk

IJzeren Alpen koebel met lederen draagband. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

Art Deco vazen, Legras

Twee glazen Art Deco spatterglas vazen door Legras, aan de onderzijde gemerkt Depose. Frankrijk, jaren 30.

Zilveren vislepel, 1940

Zilveren vislepel met ajour bewerkt patroon. Gemerkt met meesterkeur HH (Henk Hooijkaas), lopende leeuw 2, minervakop met m (Schoonhoven) en jaarletter F (1940).

Oorkan, Aardewerkfabriek Brouwers

Aardewerken groen geglazuurde oorkan door Aardewerkfabriek Brouwers. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer 875. Ontwerp W.C. Brouwers, omstreeks 1935.

Masker Djimini, Ivoorkust

Afrikaans houten Djimini masker van het Senoufo volk. Ivoorkust, midden 20e eeuw.

Schalen, Japan

Twee Japans porseleinen blauw-witte schalen gedecoreerd met pioenrozen. Eerste helft 20e eeuw.

Zeefdruk, Ruloff Manuputty

Zeefdruk met afgebeeld een figuur door Ruloff Manuputty (1926-2002). Linksonder vermelding oplagenummer 9/60, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1997.

Beeld, China

Spekstenen beeld met gesneden pagodes, bomen en bergpartijen. China, midden 20e eeuw.

Bestekcassette, Sola

Bestekcassette met compleet een twaalf persoons 90 verzilverd Sola bestekset met opscheplepels, trancheerset en messenslijper. In originele Gero-zilver kast. Derde kwart 20e eeuw.

Schaal, Holmegaard

Helderglazen schaal door glasfabriek Holmegaard, modelnaam Provence. Ongemerkte schaal ontworpen door Per Lütken in 1955. Denemarken, tweede helft 20e eeuw.

Aquarel, Claire Beelaerts van Blokland de la Court

Aquarel met Frans landschap getiteld “Boven Menton” door Claire Beelaerts van Blokland de la Court (1898). Rechtsonder gesigneerd, 20e eeuw.

Murano vaas, Barbini

Helderglazen Murano vaas door Barbini, gesigneerd aan de onderkant. Italië, eind 20e eeuw.

Kaststel, Porceleyne Fles

Delftsblauw kaststel bestaande uit twee vazen en dekselpot door de Porceleyne Fles te Delft. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers en monogram schilder, 20e eeuw.

Mantelklok, Warmink

Westminster mantelklok met maanmechanisme door Warmink, op de wijzerplaat gemerkt. Almelo, jaren 70/80.

Zilveren kandelaren

Twee één pits zilveren kandelaren. Gemerkt met onduidelijk meesterteken en zwaardje, derde kwart 20e eeuw.

Vaas, Max Verboeket

Kristallen Max Verboeket vaas met donkerblauwe- en paarse glasslierten. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer A32. Uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht, jaren 60.

Sabels, Frankrijk

Twee ijzeren Franse sabels met messing handvat. Gemerkt Manchaux, 19e eeuw.

Zilveren lepels

Lot zilveren lepels bestaande uit een djokja ajour bewerkte serveerlepel gemerkt 800, een roomlepel gemerkt meesterkeur HN* en zwaardje en een roomlepel met onduidelijk meesterteken, lopende leeuw 2 en onduidelijk minervakop. 20e eeuw.

9725 CT Groningen