Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

Locomotief, Märklin

Nederlandse Spoorwegen locomotief van Märklin, spoor HO, model 3055. In originele verpakking, Duitsland, jaren 70/80.

Masker Igbo, Nigeria

Afrikaans houten masker van Igbo Afbogho Mmuo, geest van de maagd, in wit-zwarte pigmenten. Nigeria, midden 20e eeuw.

Beeld, L. Piedboeuf

Art Deco beeld uitgevoerd in zinklegering van dame met bal, gesigneerd L. Piedboeuf. Tweede kwart 20e eeuw.

Vazen, Rosenthal

Twee bruine porseleinen "paper bag " vazen, ontwerp van Tapio Wirkkala en uitgevoerd door Rosenthal Duitsland. Oorspronkelijk ontwerp stamt uit 1977, 21e eeuw.

Schilderijen

Twee miniatuur olieverfschilderijen op eikenhouten paneel met landschappelijke voorstellingen, Hollandse school 19e eeuw.

Nupe pot, Nigeria

Afrikaans donkere terracotta aardewerken Nupe pot met ronde bodem en verfraaid met ingekraste- en reliëf patronen. Nigeria midden 20e eeuw,

Zilveren bestek

Lot zilveren bestek bestaande uit vier eetlepels, een taartschep en vork. Betreft gemerkt en gekeurd zilver, 20e eeuw.

Zilveren pepermuntdoosje

Zilveren pepermuntdoosje met geciseleerd deksel voorzien van floraal motief met cartouche. Gemerkt meesterkeur AD8, lopende leeuw 2 en minervakop. Eind 19e eeuw.

Zilveren pillendoosje, 1937

Zilveren pillendoosje in Jakobsschelp vormgeving. Gemerkt met een onduidelijk meesterteken, lopende leeuw 2, minvervakop en jaarletter C (1937).

Lot zilver

Lot zilver bestaande uit zes zilveren lepels, kaasduimen, drie servetringen, naaldenkoker en een luciferdoos. Betreft gemerkt zilver, 20e eeuw.

Karaf, A.D. Copier

Kristallen karaf naar ontwerp van A.D. Copier, modelnummer 24314. Geëtst logo van vliegtuigbouwer Fokker, jaar van ontwerp 1963.
Literatuur: Leerdam Glas 1878-2003, A van der Kley-Blekxtoon, 4e druk. pagina 131 afbeelding 173.

Slingerglas

Engels Georgian slingerglas met witte spiraalslinger, 18e eeuw.

Slingerglazen

Twee Engels Georgian slingerglazen met witte spiraalslinger, 18e eeuw.

Zilveren lodereindoosje, 1858

Zilveren lodereindoosje met floraal gedreven motieven in de cartouches. Gemerkt meesterteken R, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter Y (1858).

Satsuma vaas, Japan

Japanse Satsuma vaas uit de Meiji periode met vergulde- en geëmailleerde florale decoratie en figuren in hoog reliëf. Begin 20e eeuw.

Kop-en-schotels, Makkum

Set van twaalf Makkumer aardewerken kop-en-schotels gedecoreerd met jongens, meisjes en vogels. Aan de onderzijde gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

Wierookbrander, China

Chinese Shoushan spekstenen beeld, tevens wierookbrander met meerdere Foo Dogs op sokkel. Midden 20e eeuw.

Gunungan, Ki Ledjar

Van buffelleer gesneden Gunungan (wajang) door Ki Ledjar, Aan de ene kant een afbeelding van een poort die wordt bewaakt door twee Râkshasa met zwaarden en en aan de andere kant is een laaiend vuur afgebeeld, het symbool voor chaos en de hel. Indonesië, tweede helft 20e eeuw.

Krukken, Dirk van Sliedrecht

Vier lage krukken met pitrieten gevlochten zitting op buisframe. Ontwerp Dirk van Sliedrecht en gefabriceerd door Rohe, Noordwolde, jaren 60.

Zeilboot

Helderglazen Murano stijl glazen zeilboot met bruin kleurige fok, 21e eeuw.

Vogels en penselenbeker

Vijf hoornen vogels en een hoornen penselenbeker, gedecoreerd met bamboe en vogels. 20e eeuw.

Almanakken Provincie Groningen

Acht provinciale almanakken Groningen vanaf 1906 t/m 1953 door Bakker, Veendam en Haselhoff, uitgave door B. Jacobs Groningen.

Snuff bottles, China

Drie glazen snuff bottles gedecoreerd en van binnen beschilderd met Chinese voorstellingen en karakters. Eind 20e eeuw.

Tekeningen, Frédéric Bruly Bouabré

Serie van vijfentwintig ingekleurde tekeningen door Frédéric Bruly Bouabré (Ivoorkust 1923-2014). Met certificaat, achterzijde gesigneerd en gedateerd 2009.

Lithografieën Carte Vivante de Restaurateur

Vier kleuren lithografieën getiteld "Carte Vivante de Restaurateur" naar J. J. Grandville (pseudoniem voor Jean Ignace Julien Gérard). Rechtsonder vermelding Petitjean Gr. Paris, lithografieën stammen uit de jaren 30.

9725 CT Groningen