Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023

1177. Lithografie De Huisdoctor

Ingelijste lithografie "De Huisdoctor" door Emrik & Binger Haarlem, omstreeks 1900.

1178. Bureaustoel

Donkergroene lederen bureaustoel in Chesterfield stijl. Eind 20e eeuw.

1179. Vloerlamp, Gispen

Gispen vloerlamp met opnieuw beklede lampenkap. Jaren 60/70.

1180. Bureaustoel

1181. Bureau, Engeland

Klassiek Engels mahoniehouten bureau, zogenaamde partnerdesk met aan beide zijden laden, bovenblad ingelegd met leder. Begin 21e eeuw.

1182. Kom

Aardewerken kom in blauw-wit kleurstelling met de tekst ‘Met zorg en vlijt krijgt man het land bevreid”, 18e eeuw.

1183. Lot pleet bestek

Lot verschillende merken pleet bestek, tweede helft 20e eeuw.

1184. Speelgoed paard

Speelgoed paard op wieltjes, eerste helft 20e eeuw.

1185. Schilderijlijst

Witte houten schilderijlijst, derde kwart 20e eeuw.

1186. Speelgoed waterrad

Speelgoed metalen waterrad met reservoir, midden 20e eeuw.

1187. Schilderijlijst

Zwarte houten lijst met goudkleurige binnenrand, begin 20e eeuw.

1188. Skeletklok

Messing skeletklok met quartz uurwerk door Emes, Seit 1879. Duitsland, jaren 80.

1189. Studentenalmanakken, Vindicat Groningen

Groninger studenten almanakken vanaf 1940 tot 1955 van de Studentenvereniging Vindicat. Daarbij het boek "Vlammomenten" over de 150-jarig bestaan van de studentenvereniging Vindicat 1815-1965.

1190. Lot curiosa

Lot curiosa met onder meer een zwarte bakelieten telefoon, leren tas, zegel, houten snijplanken en meer. 20e eeuw.

1191. Kaart Groningen

Kaart getiteld in kader “Groninga, opulenta populosa, et valide contra hostiles insultus munita Phrisie urbs Ptolemeo phileum, constracta et denominata a Grunno Anthenoris Regis Francorum fre. Anno ante incarnationem Christi CCCLXXVII ut Humbaldus scribit”. Oorspronkelijke kaart stamt uit periode 1581-1588, deze kaart 20e eeuw.

1192. Spijkerbollen, A.D. Copier

Twee helderglazen spijkerbol vazen, ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Jaren 50/60.

1193. Schilderijlijst

Goudkleurige klassieke schilderijlijst, houten frame met gipsopbouw. Eerste helft 20e eeuw.

1194. Lot postzegels

Lot postzegels met losse postzegels en meerdere postzegelalbums gevuld met nationale- en internationale zegels. 20e eeuw.

1195. Schilderij, W.J. Koppius

Schilderij van landschap met berkenboom door Wilbrandus Joannes Koppius (Blijham 1859-1945 Amsterdam). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Eerste kwart 20e eeuw.

1196. Prent, Frankrijk

Franse ingekleurde prent getiteld “L’ecole des femmes”. Frankrijk, jaren 50/60.

1197. Lot lijstwerk

Drie prenten in houten lijst, een ets door Arend Hendriks van Huis Ten Bosch, een prent getiteld “Weemoed” door C. Bisschop en een druk met vierentwintig portretten van vorsten. Eind 19e eeuw.

1198. Asbak, Val Saint Lambert

Rode kristallen asbak door Val Saint Lambert, gesigneerd aan de onderzijde. België, jaren 70.

1199. Schenkkannen

Twee bronskleurige witmetalen schenkkannen gedecoreerd met florale beschildering. Eerste helft 20e eeuw.

1200. Gebakstel

Kristallen geslepen gebaksstel; een serveerschaal met 2e gehalte zilveren hengsel en twaalf schaaltjes. Hengsel gemerkt met meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop D (Rotterdam) en jaarletter S (1928).

1201. Zilveren fotolijstjes

Vier fotolijstjes met Sterling zilveren lijst. Alle vier gemerkt 925, vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen