Veiling: Veiling 45 sessie 3, woensdag 13 december 2023
1202. Dekseldoosje met inhoud
Houten floraal handbeschilderd dekseldoosje gevuld met snijwerk van hout, meerschuim en been. 20e eeuw.
1203. Thee- en lepeldoosje
Houten thee-en lepeldoos met marqueterie van verschillende houtsoorten en parelmoer, 20e eeuw.
1204. Bijbels met zilveren slot
Twee bijbels; een bijbel uit 1866 met zilveren sluiting en een bijbel uit 1853 met zilveren florale rand.
1205. Bridgedoos
Houten bridge speldoos met fiches, jaren 50/60.
1206. Broche en dekseldoosjes
Twee zilveren dekseldoosjes, geëmailleerde doosje gemerkt 925 en het florale dekseldoosje met een meesterkeur. Broche annex hanger is gemerkt Sterling. 20e eeuw.
1207. Kralentas met kettingen
Kralentas opgebouwd uit houten meerkleurige kralen gevuld met meerdere kettingen, armband en halssieraad. 20e eeuw.
1208. Pleet koffie-en theepot
Verzilverde koffie- en theepot met florale decoratie en tuit in draakvorm. Tweede helft 20e eeuw.
1209. Vloerlamp, Jonisk Design
Vloerlamp van kunststof en metaal, ontwerp van Carl Öjerstam voor Jonisk Design. Uitgevoerd door IKEA, eind 20e eeuw.
1210. Art Deco schenkkan, Schneider
Glazen Art Deco schenkkan door Schneider met geëtst merk. Frankrijk, jaren 20/30.
1211. Tegel postzegelkunst, G.J. van Bilderbeek
Van postzegelfragmenten in elkaar geplakt tafereel met vogels en boom op melkglas, door G.J. van Bilderbeek. Begin 20e eeuw.
1212. Speculaasplank
Houten speculaasplank met een houtgestoken vrouw met vogel, 20e eeuw.
1214. Lot bestek
Lot benen bestek waaronder een trancheerset, mergpijpschraper, een aanzetstaal, heft en vouwbeen. Begin 1900.
1215. Bureaulamp
Bronskleurige bureaulamp in hoogte verstelbaar en met dimmer. Eind 20e eeuw.
1216. Memorabilia Koningshuis Engeland
Twee keramieken Bell’s whisky flacons, een whiskyglas en postzegels in verband met The Royal Wedding 1981. Flacons uit 1982 en 1986.
1217. Lot speelgoed
Lot speelgoed waaronder een viewmaster, een Table Croquet, twee kwartet spelen, miniatuur speelkaarten, dominostenen, stereokijker en schaakstukken. 20e eeuw.
1218. Olielampen, Frankrijk
Twee olielampen uitgevoerd in opalineglas en gebronsde zinklegering, gedecoreerd met portretten van Napoleon. Frankrijk, omstreeks 1900.
1219. Schalen en serveerschalen, Rosenthal
Rosenthal Empire porseleinen set bestaande uit dekselschaal, kom en twee serveerschalen. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
1220. Rolluikkastje, Meisinger Duitsland
Miniatuur rolluikkastje gevuld met tandartsboortjes voor de tandartspraktijk van de Duitse fabrikant Meisinger Dazf. Jaren 20/30.
1221. Lot langspeelplaten
Lot met circa twintig 78 toeren langspeelplaten in koffer. Midden 20e eeuw.
1222. Wajangpop in tas, Indonesië
Wajangpop van leder en hoorn, tezamen met een batik uitstraling tas. Indonesië, eind 20e eeuw.
1223. Prenten, Jan Toorop
Drie Jan Toorop prenten, een isografie getiteld "Bezonkenheid, Meditatie en Vuur", in de plaat gesigneerd en gedateerd 1923. Christus Eucharisticus 1909 kleurenlithografie met potlood gesigneerd en een kleurenlithografie Heilige Communie 11, linksonder gedateerd 1920 en ondertekend.
1224. Hoge hoeden, Carl Willers
Twee inklapbare hoge hoeden gemerkt Carl Willers, Oldenburg. Daarbij een vlinderstrik en de originele hoedendoos. Duitsland, midden 20e eeuw.
1225. Kandelaren, Indonesië
Twee messing kandelaren. Indonesië, begin 1900.
1226. Modelboten
Houten modelboten van de veerboot Sier en een coaster. Eind 20e eeuw.
9725 CT Groningen