Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni
930. Kommen en schotels, China, Kangxi periode
Drie kommen en twee schotels, capucijner bruine buitenzijde en floraal geschilderde binnenzijde. Chinees Imari, Kangxi periode, omstreeks 1720.
931. Kop-en-schotels, China, Chien-lung periode
Drie famille rose kop-en-schotels met een Europese decoratie, China, Chien-lung periode, 1737-1795.
932. Theebus, Worcester
Worcester theebus met floraal decor, deksel ontbreekt. Engeland, omstreeks 1780.
933. Theepot, Worcester
Worcester porselein theepot, decor is een kopie naar Chinese voorbeelden uit Chien-lung periode. Engeland, omstreeks 1780.
934. Weerstation, Barigo
Barigo precisie weerstation met een barometer, thermometer en hygrometer onder een plexiglas stolp. Duits precisie-instrument uit tweede helft 20e eeuw.
935. Vaas en oorkan, Plateelbakkerij Zuid-Holland
Plateel vaas en oorkan door Plateelbakkerij Zuid-Holland, decornaam Rhodian. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding van modelnummers 719 en 817 en monogram plateelschilders. Jaren 30.
936. Bureaulamp, Sis
Crèmekleurige bureaulamp van het merk Sis. Duitsland, jaren 50/60.
937. Ets, Tjeerd Bottema
Ets getiteld "Molen bij Sassenheim" door Tjeerd Bottema (1884-1974). Rechtsonder gesigneerd met potlood. Tjeerd Bottema was lid van de Groninger Kunstkring De Ploeg, eerste helft 20e eeuw.
938. Ets, Johan Faber
Ets van het Gronings landschap door Johan Faber (1902-1979). Rechtsonder met potlood gesigneerd. Faber was lid van de Groninger Kunstkring De Ploeg, tweede helft 20e eeuw.
939. Kopergravure Groningen 1750
Kopergravure van de stad Groningen getiteld “La Città di Groninga, Capitale della Provincia”. De stad Groningen gezien vanuit het westen, op de voorgrond een spinnende herderin met vee. Rechtsboven de tekst Tom.XI. Te dateren omstreeks 1750.
940. Beeld Guanyin, China
Chinees hand gesneden houten beeld voorstellende Guanyin op een draakfiguur. Midden 20e eeuw.
941. Trompet, Jerom Thibouville
Franse trompet gemaakt door Jerom Thibouville Parijs met parelmoer op de vingerknoppen en in originele koffer. Omstreeks 1900.
942. Eierkoker
Koperen eierkoker gedecoreerd met haan, met brander staand op messing voet, omstreeks 1900.
943. Speelgoedboot
Blikken stoomboot Neptune gemaakt door Modern Toy's. Japan, jaren 50.
944. Theebus
Handgeschilderde Makkumer aardewerken theebus met panelen naar Chinees voorbeeld, 19e eeuw.
945. Zilveren bonbonschaaltje
Ajour gezaagde bonbonschaaltje op vier pootjes. Gemerkt met meesterteken, lopende leeuw II, minervakop en jaarletter Q (1976).
946. Halsketting
Halsketting met koraal kralen en gouden slot, 14 karaat gemerkt. Gouden slot ingelegd met koraal. Eind 19e eeuw.
947. Tentoonstellingsposter, Karel Appel
Tentoonstellingsposter Karel Appel op board geplakt door Galerie Nova Spectra uit 1971.
948. Cloisonné wandborden, Japan
Een paar grote gecontourneerde Japanse cloisonné borden met floraal decor, inlegwerk en goudspikkels. Omstreeks 1900.
949. Zilveren soeplepel 1869, Van Kempen
Zilveren soeplepel met inscriptie, monogram en datering 1870. Gemerkt meesterteken VK (Van Kempen), lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter K (1869).
950. Dekseldoos, Han Boerrigter
Dekseldoos van Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) met decor van een vlinder. Gesigneerd aan de onderzijde, tweede helft 20e eeuw.
9725 CT Groningen