Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni

829. Vazen, A.D. Copier

Twee vazen naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Een fumékleurige vaas in gladde optiek met modelnummer GL1750 en een blauwgrijze vaas met modelnummer KN2099. Gefabriceerd doornGlasfabriek Leerdam, midden 20e eeuw.

830. U.S. Marine Corps, Britains

Britains rode vensterdoos met tien handbeschilderde tinnen soldaten van The U.S Marine Corps. Catalogusnummer 7303 uit 1987.

831. Schaal, Zaalberg

Bruine aardewerken schaal met bruisglazuur door Zaalberg. Aan de onderzijde gemerkt Zaalberg Holland, jaren 70.

832. Vaas, Chris Lanooy

Grijze gevlekte vrijgeblazen kristallen unica vaas naar ontwerp van Christiaan Johannes Lanooy, modelnummer A118. Aan de onderzijde gesigneerd C.J. Lanooy, vermelding modelnummer en Leerdam Unica. Uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam omstreeks 1927.

833. Dienblad en onderzetter, Jugendstil

Porseleinen Jugendstil onderzetter en dienblad gedecoreerd met floraal decor en voorzien van vernikkeld montuur met handvatten. Aan de onderzijde vermelding van decornummer 1574, eerste kwart 20e eeuw.

834. Gemberpot, China

Chinese porseleinen handbeschilderde gemberpot met landschappelijk decor en zeegezicht, 19e eeuw.

835. Ets, Cornelis van der Woerd

Ets getiteld “Binnen Dieze te ‘s Hertogenbosch” door Cornelis Marinus van der Woerd (1901-1994). Rechtsonder vermelding van titel en oplagenummer 61/100, rechtsonder met potlood gesigneerd. Derde kwart 20e eeuw.

836. Schaal, Frankrijk

Handbeschilderde porseleinen schaal op poten met floraal decor. Frankrijk 19e eeuw.

837. Dekselpot, Ronding Keramiek

Geglazuurde aardewerken dekselpot door Ronding Keramiek, 's-Hertogenbosch. Aan de onderzijde gemerkt, vierde kwart 20e eeuw.

838. Aquarel, Frans Boomsma

Aquarel van vrouwelijk naakt met kaarslicht door Frans Boomsma (1956). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1984.

839. Aquarel, Frans Boomsma

Aquarel van vrouwelijk naakt met appel door Frans Boomsma (1956). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1984.

840. Vaas, Carina Riezebos

Driedubbel laags kristallen vaas naar ontwerp van Carina Riezebos. Uitgevoerd door Royal Leerdam Crystal, begin 21e eeuw.

841. Schilderij, H.J. Jaspers

Schilderij van zeilboten op het Comomeer door H.J. Jaspers, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, jaren 60-80.

842. Imari dekselvazen, Japan

Convoluut van vijf porseleinen Imari balustervormige dekselvazen met handbeschilderd floraal decor. Japan, begin 1900.

843. Prent Groningen

Reproductie van een steendruk van Groningen vanaf de Grote Markt richting Martinitoren omstreeks 1857 getiteld Grote Markt 1857”. Naar een tekening van Sybolt Berghuis. Litho oorspronkelijk uitgevoerd door Steendrukkerij J.H. V.d Weijer, Groningen, omstreeks 1860. Deze uitvoering eind 20e eeuw.

844. Vaas, China

Chinees porseleinen vaas gedecoreerd met kraanvogels en bamboe. Midden 20e eeuw.

845. Mounted regimental segeant major, Britains

Uit de W. Britains Premier Series ontworpen door Charles Biggs doosje met een handbeschilderde tinnen cavalerist. Catalogusnummer 8916 uit 1995.

846. Vaas, Potteij Zaalberg

Keramieken vaas met crèmekleurig-bruine bruisglazuur door Potterij Zaalberg. Aan de onderzijde gemerkt. Jaren 60/70.

847. Art Deco vaas, Kennemer Pottenbakkerij

Keramieken Art Deco vaas uitgevoerd door Kennemer Pottenbakkerij Velsen, ontwerp toegeschreven aan K. Mertens. Aan de onderzijde gemerkt met Velsen, KTP en van modelnummer 115, uitgevoerd omstreeks 1930.

848. Beeld, A. Santini

Beeld van David met katapult op marmeren basement, materiaal resin. Gesigneerd aan de achterzijde A. Santini. Onderzijde basement sticker Sculptor A. Santini. Italië, vierde kwart 20e eeuw.

849. Schilderijen

Twee landschappelijke schilderijen van akker met landweg en slootgezicht, acrylverf op linnen. Rechtsonder gesigneerd C.B Visser en gedateerd 1993 en 1994.

850. Ets, Hendrik Lesage

Ets van paarden in havengebied door Hendrik Lesage (1885-1975). Rechtsonder met potlood gesigneerd, jaren 30/40.

851. Schaal, Potterij Zaalberg

Keramieken bruin geglazuurde schaal op voet met blokjes en boog decor door Potterij Zaalberg, binnenzijde geglazuurd in crèmekleur. Aan de onderzijde gemerkt Zaalberg, jaren 70.

852. Imari dekselvazen, Japan

Twee handbeschilderde Japanse Imari porseleinen dekselvazen. Begin 1900.

853. Schalen, Potterie Zaalberg

Twee keramieken blauw geglazuurde schalen door Potterie Zaalberg. Aan de onderzijde gemerkt, vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen