Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni
729. Vaas, Potterij Zaalberg
Aardewerken flesvaas voorzien van grijze glazuur met roze zweem door Potteriij Zaalberg. Aan de onderzijde gemerkt en symbool van Meindert Zaalberg. Derde kwart 20e eeuw.
730. Boek - De Katholieke Kerken van Nederland 1906
Uitgave “De Katholieke Kerken van Nederland” onder leiding van architect Dr. P.J.H. Cuypers met een beschrijvende tekst van Jan Kalf. Uitgegeven door Van Holkema & Warendorf, Amsterdam in 1906.
731. Royal Dublin Fusiliers, Britains
Uit de W. Britains Special Collectors Edition zes handbeschilderde tinnen soldaten van de Royal Dublin Fusiliers in een langwerpige doos. Catalogusnummer 8960 uit 1988.
732. Art Deco vazen, Kennemer Pottenbakkerij
Vier keramieken Art Deco vazen uitgevoerd door Kennemer Pottenbakkerij Velsen. Ontwerpen onder meer toegeschreven aan K. Mertens. Aan de onderzijde gemerkt met Velsen, KTP en vermelding van modelnummers 6, 32 en 175C, jaren 20/30.
733. Lot draadglas
Convoluut draadglas met gekleurde drinkglazen en karaf, vier schaaltjes met golvende rand en een karaf. Midden 20e eeuw.
734. Oleografieën
Twee oleografieën van moeders met kinderen. Jaren 20/30.
735. Hyacintvazen, Potterij Zaalberg
Drie vintage crèmekleurige keramieken hyacintvazen met horizontaal bruin-beige streepdecor door Potterij Zaalberg. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70.
736. Schilderij, Martinus Nefkens
Schilderij van een dorpsgezicht met kerk en wandelende vrouw door Martinus Nefkens (1866-1941), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd Nefkens, omstreeks 1900.
737. Schilderij, Martinus Nefkens
Schilderij van twee militairen met paarden en kanon door Martinus Nefkens (1866-1941), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd Nefkens, eerste kwart 20e eeuw.
738. Vaas, Max Verboeket
Kristallen vaas met blauw-paarse sliert decor naar ontwerp van Max Verboeket, aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 203.10. Uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht in de jaren 60.
739. Servies, Rörstrand
Convoluut Rörstrand servies, gedecoreerd met floraal decor, modelnaam Ostindia. Zweden, 20e eeuw.
740. Vaas
Beige-geel geglazuurde keramieken vaas. Anoniem, 20e eeuw.
741. Stolpen
Twee glazen stolpen met houten basement gevuld met kunstbloemen in porseleinen vaasjes. Frankrijk, begin 1900.
742. Vaasjes, Glasfabriek Leerdam
Drie glazen vaasjes naar ontwerp van Andries Dirk Copier en gemerkt met geëtst CL merk. Tevens een helder kristallen vaasje naar ontwerp van Cornelis de Lorm, gemerkt met geëtst merk. Alle vier objecten uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam, tweede kwart 20e eeuw.
743. Halfdolls
Vijf handbeschilderde porseleinen halfdolls. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.
744. Vaasje, Brouwer’s Aardewerkfabriek
Keramieken lichtokerkleurige geglazuurde vaas door Brouwer’s Aardewerkfabriek. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van het modelnummer D III. Tweede kwart 20e eeuw.
745. Aquatint, Willy Belinfante
Aquatint getiteld “de trap” door Willy Belinfante (1922-2014). Rechtsonder gesigneerd met potlood, linksonder vermelding van het oplagenummer 5/60. Vierde kwart 20e eeuw.
746. Theebus
Chinees porseleinen theebus met floraal decor en guirlandes, voorzien van zilveren dop, 18e eeuw.
747. Lithografie in Art Nouveau lijst
Lithografie van een stilleven met fruit in een floraal gedecoreerde Art Nouveau lijst. Linksonder in de lithografie een signatuur. Eerste kwart 20e eeuw.
748. Dienblad, China
Chinees verzilverd dienblad met pagode decor, 20e eeuw.
749. Lithografie, Emrik & Binger
Kleurenlithografie van pootje badende jongen met kreeft door Emrik & Binger. Linksonder op de steen gesigneerd in de plaat. Uitgeven door A. Akkeringa te Amsterdam. Omstreeks 1900.
750. Vazen, J.W. Rozendaal
Twee fumékleurige glazen vazen met verticale ribstructuur naar ontwerp van J.W. Rozendaal, modelnaam Mira. Uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht, jaar van ontwerp 1931.
751. Diorama
Modisch diorama van twee in 19e-eeuwse stijl geklede dames, gebruikmakend van textiel. Derde kwart 20e eeuw.
752. Vaas, Potterij Zaalberg
Keramieken licht okerkleurige vaas door Meindert Zaalberg (1907-1989). Aan de onderzijde gemerkt, gemonogrammeerd en symbool. Jaren 70.
753. Fotolijstjes
Vijf bronskleurige fotolijstjes met staander, begin 20e eeuw.
9725 CT Groningen