Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni

654. Japanse figuren

Vijf tweedimensionale Japanse figuren met handbeschilderd hoofd en kleding gemaakt van Japanse stoffen. Midden 20e eeuw.

655. Kaarten en plaatjes

Pop-upkaarten, kaarten en plaatjes. Eerste helft 20e eeuw.

656. Kopergravure Friesland 1690

Cartografische ingekleurde kopergravure getiteld “ Dominii Frisiae Tabula, inter Flevum et Lavicam” door B. Schotano à Sterringa. Omstreeks 1690.

657. Vaas, Henri Breetvelt

Gouda Plateel vaas naar ontwerp van Henri Breetvelt (1864-1923), decornaam Goniala. Aan de onderzijde gemerkt met symbool Plateelbakkerij Zuid Holland, signatuur Breetvelt en decornaam. Begin 20e eeuw. Het betreft een groot formaat vaas.

658. Theeservies, Thomas

Porseleinen theeservies naar ontwerp van Hertha Bengtson door Thomas (onderdeel van Rosenthal) bestaande uit vijf theekoppen, vier schotels, melk- en suikerstel en theepot. Modelnaam Kiruna Camargue. Duitsland, jaren 70.

659. Bureaulamp, Herda

Vintage oranje bureaulamp van lampenfabrikant Herda, Amsterdam, jaren 70.

660. Schilderij, Jan Schaeffer

Schilderij van havengezicht Rotterdam door Jan Schaeffer (1923-2018). Olieverfschilderij op doek, linksonder gesigneerd. Derde kwart 20e eeuw.

661. Vaas, Groninger Steenfabriek ADCO

Lichtgroen geglazuurde keramieken bolvaas, model 1003. Uitvoering Groninger Steenfabriek ADCO, midden 20e eeuw.

662. Reclameobject, Giorgio Armani

Reclameobject van Giorgio Armani met goudkleurige bril en kunststoffen tortoise brillendoos display. Betreft een object op groot formaat. Geproduceerd door Luxottica S.p.a. Italië, begin 20e eeuw.

663. Beeldjes, Goebel

Zeven porseleinen crèmekleurige beeldjes van Goebel, zogenaamde maandbeeldjes; representanten voor de verschillende maanden van het jaar. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Duitsland, gefabriceerd in 1978.

664. Vaas

Rode mondgeblazen trompetvormige kristallen vaas met botanisch decor en zwarte noppen, aan de onderzijde weggeslepen pontil aanwezig. Tsjechië, tweede helft 20e eeuw.

665. Schilderij, Chris de Bruijn

Schilderij van een bosgezicht met waterpartij door Chris de Bruijn Junior (1901-1974), olieverfschilderij op board. Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

666. Foto, Feike Otto van der Zee

Foto getiteld “Black” door Feike Otto van der Zee. Linksonder achterzijde getiteld, gesigneerd, vermelding oplagenummer 1/3 en gedateerd 2015.

667. Bureaulamp, Japan

Blauwe Space Age bureaulamp, voorzien van TL lamp door National Matsushita Electric, Japan. Lamp is tevens te gebruiken als wandlamp. Ontwerp stamt uit 1969.

668. Teddybeer, Educa

Teddybeer met lichtblauwe strik. Fabrikant Educa (Eduard Cramer, Thüringen). Oost-Duitsland, derde kwart 20e eeuw.

669. Art Nouveau dienblad met onderzetters, Villeroy & Boch

Art Nouveau porseleinen dienblad met onderzetters met klaproos decor door Villeroy & Boch. Set bestaande uit een dienblad, twee grotere onderzetters en twaalf kleinere onderzetters, ales voorzien van een nikkelen montuur. Aan de onderzijde gemerkt Villeroy & Boch, Dresden, eerste kwart 20e eeuw.

670. Schilderij, H. Bijlaert

Schilderij van boerenerf met kippen op een nazomerse dag door H. Bijlaert, olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

671. Horloge, Alessi

Design unisex polshorloge van Alessi naar ontwerp van Alberto Meda. Quartz horloge, 21e eeuw.

672. Vaas, Derk Holman

Aardewerken beige geglazuurde vaas door Derk Holman (1916-1982). Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 140. Derde kwart 20e eeuw.

673. Art Deco schenkkannen, Mobach

Drie Art Deco keramieken schenkkannen door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummers 502, 418 en 12. Jaren 30.

674. Yixing vazen, China

Twee Yixing vazen gedecoreerd met geëmailleerd floraal- en vogeldecor en Chinese karakters. Aan de onderzijde gemerkt met Chinese karakters. Begin 20e eeuw.

675. Vaas, Meindert Zaalberg

Blauwe keramieken geglazuurde vaas door Meindert Zaalberg, aan de onderzijde gesigneerd Zaalberg. Jaren 70/80.

676. Lampenvoet, Walter Gerhards

Vintage West-Germany keramieken vloerlamp met Azteken decor en deels voorzien van bruisglazuur door Walter Gerhards KG (Ransbach-Baumbach). Betreft een groot formaat lampenvoet. Gefabriceerd midden jaren 70.

677. Locomotief, Lehmann

Modeltrein locomotief L.G.B. modelnummer 2774, geschikt voor elektrische spoorbaan en gefabriceerd door Lehmann. Aan de onderzijde gemerkt, Made in West Germany, jaren 80.

678. Lokeend

Houten lokeend, 20e eeuw.

9725 CT Groningen