Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni

552. Tekening

Tekening van een schuit te water toegeschreven aan Jan Altink. Ongesigneerd, linksonder gedateerd 1946.

553. Art Nouveau vaasje, Plateelbakkerij Rozenburg

Art Nouveau vaasje met floraal decor door Plateelbakkerij Rozenburg, Den Haag. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding van modelnummer 610 en monogram. Eerste kwart 20e eeuw.

554. Dienblad, Jugendstil

Porseleinen Jugendstil dienblad met nikkelen montuur en handvatten. Aan de onderzijde voorzien van modelnummer 9010 48. Eerste kwart 20e eeuw.

555. Zilveren beker

Zilveren beker, gekeurd 835S, halve maan, kroon en meesterkeur. Duitsland, midden 20e eeuw.

556. Bakvormen

Twee koperen bakvormen met vertinde binnenzijde, omstreeks 1900.

557. Kaart La Seigneurie de Groningue 1696

Kopergravure kaart getiteld “La Seigneurie de Groningue” door Nicolas Sanson, uitgegeven door Pierre Mortier onder supervisie van Alexis-Hubert Jaillot in Atlas Nouveau te Amsterdam. Te dateren 1696.

558. Zilveren dekseldoos 1818

Zilveren dekseldoos met geciseleerd bandpatroon, gekeurd meesterteken 2W in een ster, onduidelijke minervakop en jaarletter i (1818).

560. Dekselpotten, China

Twee bronzen cloisonné dekselpotten met floraal decor. China, midden 20e eeuw.

561. Vaasje, Arnhemsche Fayencefabriek

Gouda plateel vaasje door Arnhemsche Fayencefabriek. Onderzijde gemerkt Arnhem en initialen plateelschilder DRC, eerste helft 20e eeuw.

562. Schaal, Kosta Boda

Kristallen schaal op voet met donkerbruin gemarmerd decor door Kosta Boda. Aan de onderzijde gemerkt. Zweden, eind 20e eeuw.

563. Merklap 1809

Achter glas ingelijste merklap, gewerkt in kruissteek met gekleurd katoen op fijn stramien van beige katoen. Met alfabet, levensboom en oud-Hollandse symbolen, gedateerd 1809.

564. Vaas

Blauwe keramieken bolvaas met craquelé decor. Aan de onderzijde gemonogrammeerd, eind 20e eeuw.

565. Schilderij Modehuis Vopel Groningen

Schilderij van de Martinitoren en Grote Markt 22 uitgevoerd in bont. Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van modehuis Vopel, Fabriek en Magazijn in Pelterijen, gevestigd tot 1945 aan de Grote Markt 22 later aan de Grote Markt 4 te Groningen. Te dateren 1942.

566. Uilenkannetje, ontwerp Chris van der Hoef voor Aardewerkfabriek De Kat

Aardewerken uilenkannetje, ontwerp Christiaan Johannes (Chris) van der Hoef en uitgevoerd door Aardewerkfabriek De Kat Bergen op Zoom. Periode 1914-1930.

567. Bijbels

Drie bijbels bestaande uit een Duitse Bijbel, Die Bibel, onder die Hanze Heilige Schrift uit 1784 in lederen band. Een tweede Nederlandstalige Bijbel in lederen band, 17e/18e eeuw. Een derde Bijbelse uiteenzetting David in twaalf boeken door Lucreatia Wilhelmina van Merken uit 1767.

568. Vaas, Bohemen

Kristallen Boheemse vaas met geslepen decor en voorzien van een 8 karaat gouden band met emaille florale beschildering. Handcut in Slovakia, eind 20e eeuw.

569. Vaasjes, Groninger Steenfabriek ADCO

Drie keramieken vaasjes waarvan twee met horizontale ribbelstructuur door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummers 1031, 1012 en 16. Jaren 60.

570. Tekening, J. Altink

Studie tekening voor op te zetten landschappelijk schilderij van Jan Altink (1885-1971). Rechtsonder gesigneerd J. Altink. Midden 20e eeuw.

571. Zilveren pepermuntdoosje 1862

Een zilveren pepermuntdoosje met geciseleerde bewerking. Gemerkt met onduidelijk meesterteken, lopende leeuw 2 en jaarletter C (1862).

572. Amsterdamse School snavelkan, Plateelbakkerij Zenith

Gele Amsterdamse School snavelkan naar ontwerp van Willem Stuurman en uitgevoerd door Plateelbakkerij Zenith te Gouda. Aan de onderzijde vermelding modelnummer 471, jaren 30.

573. Art Nouveau vaasje, J.W. Mijnlieff

Art Nouveau keramieken vaasje door Faience- en Tegelfabriek Holland te Utrecht, naar ontwerp van Jan Willem Mijnlieff. Monogram in blad, aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer 692 en F. Begin 1900.

574. Object d’Art, K. Schalken

Object d’Art in gemengde techniek. Rechtsonder gesigneerd K. Schalken en gedateerd 1981.

575. Zilveren koektrommel 1818

Zilveren koektrommel met florale band decor. Gekeurd met meesterkeur 2W in een ster, onduidelijke minervakop, jaarletter I (1818).

576. Zilveren lodereindoosje 1838

Zilveren lodereindoosje met geciseleerd decor door A.J. van Froon, Eexta. Gekeurd meesterteken AF, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter D (1838).

577. Plaquette, Domien Ingels

Bronzen plaquette paardensport met opschrift R-C-E Gand door Domien Ingels (1884-1946). Rechtsonder gesigneerd in de plaquette. België, omstreeks 1900.

9725 CT Groningen