Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni
526. Beeld, Peter Winquist
Keramieken beeld van een vogel door Peter Winquist en uitgevoerd door Arabia. Finland, jaren 60.
527. Miniatuur psalmboek
Miniatuur psalmboek, uitgegeven bij Johannes Allart te Den Haag in MDCCCXII (1812). Psalmboek voorzien van lederen kaft met zilveren sluitingen met gegraveerd G.H.B.H. en j688.
528. Vaas, Jan Sylwester Drost
Kristallen vaas in geel-oranje kleurslag door de Poolse glaskunstenaar Jan Sylwester Drost (1934-2014). Vierde kwart 20e eeuw.
529. Beeld
Serpentijnen beeld van een Afrikaanse jongedame met gevlochten paardenstaart op houten basement, 20e eeuw.
530. Gouden tientje Willem III 1875
Gouden tientje Willem III uit 1875, bevat 900/1000 goud en gemerkt met muntmeesterteken bijl. Op de voorzijde van de munt is het portret van Willem III, kijkend naar rechts afgebeeld. Op de munt staat de tekst "GOD ZIJ MET ONS" en "KONING WILLEM DE DERDE".
531. Vaas, J.W. Rozendaal
Uraniumglazen vaas naar ontwerp van J.W. Rozendaal, modelnaam Mira. Uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht, jaar van ontwerp 1931.
532. Olifant, Steiff
Olifant van Steiff, modelnaam Eli, gemerkt met Knopf in het oor en papieren label. Duitsland, gefabriceerd omstreeks 2006. Middelgroot formaat.
533. Vos en varken, Steiff
Twee Steiff vilt dieren, een vos en varken op houten kegel, replica’s van Steiff dieren uit 1897. Gemerkt met Knopf in het oor en label. Gefabriceerd in Duitsland in 2005.
534. Zilveren dienblad 1818
Zilveren dienblad met wijnranken motief omranding. Gekeurd met meesterteken 2W in ster, 2 met takken (gehalte zilverkeur gebruikt tussen 1815 en 1832, Zuidelijke Nederlanden, nu België), minervakop en jaarletter I (1818).
535. Zilveren theepot, Engeland
Engelse Sterling zilveren theepot. Gekeurd met Sterling Leeuw, Leopard’s head (London), meesterkeur en jaarletter g (1902).
536. Zilveren lepels en spiegeleischep, Van Kempen
Zes zilveren lepels en een spiegeleischep, model dubbel filet. Lepels gekeurd met meesterteken VK met halve maan (Van Kempen), lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter Q (1900).
Spiegelei schep gekeurd met meesterteken VK (Van Kempen), lopende leeuw 2, minervakop met een C (Den Haag) en jaarletter V (1930).
537. Vaasje, De Porceleyne Fles
Handbeschilderd keramieken vaasje met maisdecor door De Porceleyne Fles. Aan de onderzijde gemerkt met intialen plateelschilder JT (Joost Thooft), monogram plateelschilder en jaarletter V (1900).
538. Zilveren visbestek, Van Kempen
Zilveren twaalfdelig visbestek, model Haags Lofje door zilverfabriek Van Kempen. Gekeurd met meesterteken VK (Van Kempen), lopende leeuw 2, minervakop met een B (Utrecht) en jaarletter I (1943).
539. Art Deco kommetje, Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen
Art Deco keramieken kommetje met oranje-mintkleurig decor door Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen te Utrecht. Ontwerp J.C. van Ham, aan de onderzijde gemerkt met logo, modelnummer B43 en monogram JVH. Gefabriceerd omstreeks 1930.
541. Tortoise doosje, dekseldoosje en haardscherm poppenhuis
Tortoise doosje, miniatuur theedoos model, een dekseldoosje met benen dominostenen en miniatuur haardscherm voor een poppenhuis. Omstreeks 1900.
542. Bevrijdingsvaasje, A.D. Copier
Oranje persglazen bevrijdingsvaasje naar ontwerp van Andries Dirk Copier en uitgevoerd door Glasfabriek Leerdam in 1945.
543. Pentekening, Reinhart Dozy
Pentekening van het Oranjekanaal door Reinhart Dozy (Nijmegen, 1880 – Elp, 1947). Rechtsonder gesigneerd Dozy. Verso informatie en vermelding van datering 1926.
544. Jugendstil vaasje, Eskaf Steenwijk
Jugendstil vaas van de Eerste Steenwijker Kunst Aardewerk Fabriek (ESKAF) te Steenwijk naar ontwerp van W.H. van Norden. Aan de onderzijde gemerkt met ankermerk, vermelding van het modelnummer 34 en monogram van de plateelschilder. Periode 1917-27.
545. Beeld, Miloslav Janku
Kristallen stier in blauw-zeegroene kleurslag in Sommerso techniek door Miloslav Janku. Tsjechië, jaren 60/70.
546. Schaal, Max Verboeket
Kristallen driepunt schaal met paars-blauwe sliert decor naar ontwerp van Max Verboeket en uitvoering Kristalunie Maastricht. Jaren 60.
547. Vaas, A.D. Copier
Lichtgrijze kristallen vaas met tincraquelé naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Sonoor collectie, modelnummer VS1101. Uitvoering Glasfabriek Leerdam, ontwerp stamt uit 1950
548. Schilderij, Reinhart Dozy
Schilderij van een landschap met bomen en bebouwing op de achtergrond door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947), olieverfschilderij op board. Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.
549. Gouden dameshorloge, Pontiac
Gouden dameshorloge Pontiac modelnaam Patricia. Serienummer 60668 407 585, gekeurd 14 karaat. Pontiac Patricia Swiss made, jaren 50/60.
550. Tekening, Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman
Tekening met aquarel elementen van een straatscène Amsterdam door Erasmus Bernhard van Dulmen Krumpelman (1897-1987). Aquarel op papier, rechtsonder gesigneerd v Dulmen. Jaren 20/30.
551. Merklap
Merklap met geborduurde dieren, engeltjes, kinderen en botanische decor, 19e eeuw.
9725 CT Groningen