Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni

628. Hanglamp, Art Deco

Art Deco hanglamp met chromen armatuur, geheel voorzien van drie lichtroze glazen lampenkappen met zilveren band decor. Frankrijk, jaren 30.

629. Staafbarometer, J.J.B.L.M. Lisbon

Mahoniehouten staafbarometer J.J.B.L.M. Lisbon, RN Desterro 16 a 22 met Engelse weersaanduiding. Tweede helft 20e eeuw.

630. Vazen en jardinière, Fayencefabriek Arnhem

Twee handbeschilderde plateel vazen en een jardinière door Fayencefabriek Arnhem naar ontwerp van Klaas Vet, decornaam Penséé. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummers GH202 en 219. Uitgevoerd tussen 1915-1920.

631. Beeld, August Moreau

Witmetalen bronskleurig beeld van cupido en bloemenmeisje getiteld “La Jeunesse” van August Moreau (1834-1917). Frankrijk, omstreeks 1900.

632. The second Life Guards, Britains

Uit de W. Britains Special Collecters edition een langwerpige doos met vier handbeschilderde cavaleristen van The Second Life Guards. Catalogusnummer 8829 uit 1994.

633. Hanglampen, Art Deco

Twee Art Deco gematteerde glazen hanglampen met floraal decor. Frankrijk, jaren 30.

634. Vloerlamp, Dijkstra

Vintage vloerlamp van de Amsterdamse lampenfabrikant Dijkstra met twee verstelbare plexiglazen rookkleurige bollen. Nederland, jaren 70.

635. Mir tapijt

Handgeknoopt Mir tapijt, overwegend blauw centraal vlak. Achterzijde label, vierde kwart 20e eeuw.

636. The royal Scots Dragoon Guards, Britains

Doos met vijf handbeschilderde tinnen soldaten en drie cavaleristen van de The Royal Scots Dragoon Guards uit de Britains Special Limited Edition. Catalogusnummer 5290 en oplagenummer 2942/7000 uit 1990.

637. Kaarsenstandaard, Jugendstil

Messing éénpits Jugendstil kandelaar met koperen nagels, in de stijl van Eisenloeffel. Jaren 1910-1920.

638. Asbakken, China

Drie bronzen cloisonné asbakken met floraal decor. China, tweede helft 20e eeuw.

639. Baluchi tapijt

Handgeknoopt Baluchi tapijt. Afghanistan, midden 20e eeuw.

640. Art Nouveau vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Keramieken Art Nouveau plateel pijpvaas door Plateelbakkerij Zuid-Holland. Aan de onderzijde gemerkt, vermelding modelnummer 585 en monogram plateelschilder M.L van der Heydt. Jaarletter 1918.

641. Confederate cavalry, Britains

Uit de W. Britains Special Collectors Edition The American cival war Confederate Cavalerie, vier handbeschilderde tinnen cavaleristen in een langwerpige doos. Catalogusnummer 8853 uit 1995.

642. Tapijten

Drie handgeknoopte tapijten, twee Pakistaanse tapijten en een Turks tapijt. 20e eeuw.

643. Wandbord en schaal, Art Deco

Oranje keramieken Art Deco wandbord door Kennemer Pottenbakkerij Velsen, aan de achterzijde gemerkt Velsen, KTP en vermelding van modelnummer 53/2, gefabriceerd omstreeks 1930. Tevens een tweede keramieken Art Deco schaal voorzien van spuitglazuur.

644. Olifant, Vilca Italië

Kristallen olifant, Vilca Italy Crystal Art Glass. Gemerkt middels sticker en gravering onderzijde en zijkant. Italié, vierde kwart 20e eeuw. Betreft een beeld op groter formaat

645. Kutani vaas, Japan

Porseleinen Kutani vaas gedecoreerd met botanisch- en vogel decor. Japan, omstreeks 1900.

646. Tafel- en carbidlampen

Twee metalen carbidlampen waarvan één gemerkt Veeno, een fietsenmerk uit Bedum en een Ditmar. Alsook een Maximette tafellamp op petroleum, Made in Austria. Tweede kwart 20e eeuw.

647. British sergeant of the Dorset Yeomanry, Britains

Uit de W. Britains Premier Series ontworpen door Charles Biggs, doosje met een handbeschilderde tinnen WW I soldaat met fiets. Catalogusnummer 8940 uit 1997.

648. Hanglamp, Art Deco

Art Deco hanglamp met chromen armatuur met houten ringen, geheel voorzien van vier glazen lampenkappen met horizontaal ribpatroon en lichtkleurig spatterglas decor. Frankrijk, jaren 30.

649. Hanglamp, Art Deco

Art Deco hanglamp met glazen gemarmerde lampenkap. Jaren 30/40.

650. Bord, Japan

Japans porseleinen bord beschilderd met floraal decor en twee feniksen. Aan de achterzijde gesigneerd met vis en gemerkt met vierkant merkje. Begin 20e eeuw.

651. Vaas

Keramieken vaas met polychroom floraal decor. Aan de onderzijde gemerkt, Zuid-Europees, jaren 60.

652. Jardinière, Art Nouveau

Art Nouveau koperen jardinière in bootvorm geflankeerd door twee dames. Ongemerkt, Duitsland/Oostenrijk omstreeks 1900.

9725 CT Groningen