Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni
679. Masker
Aardewerken bruin gepatineerd Aziatisch ornament masker. 20e eeuw.
680. Vogels, Leonardo
Twee kristallen vogels met gestreept decor door Leonardo. Duitsland, eind 20e eeuw.
681. Psalmboek en bijbels
Convoluut van vier Christelijke werken waaronder een Psalmboek 1875, uitgave Oude Testament 1848, uitgave Nieuwe Testament 1846 en De getrouwe leerling van Jezus Christus 1846. Twee uitgaven met zilveren sluiting.
682. Gouden ring
8 karaat gouden ring met een steen van rookkwarts, goud gemerkt 333. Midden 20e eeuw.
683. Wandkleed, Maya Wildevuur
Textiel wandkleed door Maya Wildevuur (1944-2023). Vierde kwart 20e eeuw.
684. Dienblad, Art Nouveau
Porseleinen Art Nouveau dienblad met floraal decor en voorzien van nikkelen montuur met handvatten. Aan de onderzijde voorzien van modelnummers. Eerste kwart 20e eeuw.
685. Ketting met hanger en armband, Pentti Sarpaneva Finland
Ketting met hanger en armband door Pentti Sarpaneva. Gemerkt aan de achterzijde, made in Finland, jaren 70.
686. U.S. Army Colour party, Britains
Britains rode vensterdoos met vier handbeschilderde tinnen soldaten van the U.S. Army Colour Party. Catalogusnummer 7306 uit 1987.
687. Romeinse munten
Lot met tien bronzen Romeinse munten, 2e-4e eeuw n. Chr., bodemvondsten.
688. Vuurbokken
Twee antieke smeedijzeren vuurbokken met koperen applicaties. Eind 19e eeuw.
689. Schilderij, Paulus Noomen
Abstract schilderij door Paulus Noomen (1968), gemengde techniek op paneel. Verso gesigneerd en gedateerd 2018.
690. Schaal
Glazen ambachtelijk gevormde schaal met wit spiraal decor. Eind 20e eeuw.
691. Vaas, A.D. Copier
Glazen vaas met verticaal geribde structuur naar ontwerp van Andries Dirk Copier, modelnaam GL 1437. Gefabriceerd door de Glasfabriek Leerdam in de jaren 50.
692. Schilderij, Cis Koetse
Schilderij van vrouwelijk naakt door Cis Koetse (1943), acrylverf op papier. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2004.
693. Britains
Uit de W. Britains Collection het Middlesex Colour Party bestaande uit vier hand beschilderde tinnen soldaten en een wachtershuisje in originele verpakking, catalogus nummer 8700 uit 1989.
694. Schilderij, Reinhart Dozy
Schilderij van een bloemstilleven met hortensia door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947), olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw. Provenance: collectie zoon van de kunstschilder.
695. Schaal, Indonesië
Bronzen Javaanse schaal. Majapahit periode, Indonesië, 13-16e eeuw.
696. Servies, Villeroy & Boch
Porseleinen servies van Villeroy & Boch bestaande uit theepot, twee dekselpotten, melk- en suikerstel en een asbak. Modelnaam “Acapulco” en voorzien van polychroom floraal decor met vogels. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummers. Made in Luxembourg, jaar van ontwerp 1968.
697. Eikeltjeskan en boterpot
Tinnen eikeltjeskan en een tinnen boterpot met schroefdeksel gemerkt Reijenga Groningen aan de binnenzijde van het deksel. 19e eeuw.
698. Boek, Lokesh Chandra
Boek “The Esoteric Iconography of Japanese Mandalas” door Lokesh Chandra. Uitgegeven door Jayyed Press, New Delhi in 1971.
699. Bureaulamp, Bauhaus
Bauhaus bureaulamp met metalen lampenkap en verzwaarde metalen lampenvoet. Aan de onderzijde gemerkt DRGMa. Duitsland, jaren 30.
701. Vazen, Jeroen Bechthold
Set van vier keramieken vazen naar ontwerp van keramist Jeroen Bechthold, modelnaam “Quartett”. Keramiek met een witte matte glazuur en uitgevoerd door Flora Keramiek uit Hardenberg. Jaren 80.
702. Annagroen glaswerk
Convoluut uraniumglas met schenkkan, vijf drinkglazen, bloemenvaas en hyacintvaas. Tweede kwart 20e eeuw.
703. Vaasjes, Mobach
Twee keramieken vaasje voorzien van iriserende glazuur door Mobach, Utrecht. Grotere vaas naar ontwerp van Joke Stroes aan de onderzijde gemerkt en gefabriceerd omstreeks 1985. Kleinere Mobach lusterglazuur vaas, midden 20e eeuw.
9725 CT Groningen