Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni
779. Tafelschikking houders
Vijf messing houders in verschillende diervormen voor tafelschikking. Tweede helft 20e eeuw.
780. Schaal, Art Deco
Bakelieten Philite Art Deco schaal met glasinzet. Aan de onderzijde vermelding van modelnummer. Gefabriceerd door Philips in de jaren 30.
781. Vaas, Mobach
Aardewerken vaas door Mobach, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 70/80.
782. Zeefdruk, Peter Diem
Zeefdruk getiteld “Bonte koeien” van Peter Diem (1945). Rechtsonder met potlood gesigneerd met vermelding van oplagenummer 2151/4000, 21e eeuw.
783. Prent Corneille
Prent van een werk van Corneille, gedateerd 2000.
784. Cache-pot, Potterij Zaalberg
Rood-roze aardewerken cache-pot met Art Deco stijl nokken onderzijde, door Potterij Zaalberg. Aan de gemerkt Zaalberg en Holland. Midden 20e eeuw.
785. Dienblad, Art Nouveau
Art Nouveau porseleinen dienblad met vernikkeld montuur, aan de achterzijde gemerkt met modelnummer 1187. Duitsland, jaren 20/30.
786. Zilveren lepels en parfumflesje met zilveren dop
Convoluut zilver met een parfumflesje gemerkt met zwaardje, roomlepel met vogel getoetst op zilver, poederstrooier gemerkt onduidelijk meesterteken, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter H (1817), roomlepel gemerkt meesterkeur AK*47, lopende leeuw 2, minervakop en jaarletter H (1892).
787. Schilderij, Sonja Haas
Schilderij met twee Oosterse personen door Sonja Haas, gemengde techniek op papier. Achterzijde informatie en datering 1977.
788. Lithografie
Lithografie getiteld “De filosoof” naar een ets van Rembrandt. Rechtsonder stempel Albertina Facsimile. Gedrukt namens het Weense Museum Albertina, jaren 20/30.
789. Vazen, Plateelbakkerij Zuid-Holland
Twee keramieken vazen, een Art Deco pompoenvormige bolvaas met Muvelee decor naar ontwerp van Leendert Johan Muller, uitgevoerd door Plateelbakkerij Zuid-Holland en gemerkt met nummer en stempel van Koninklijke Plateelbakkerij Zuid- Holland Gouda, eind jaren 20. Daarnaast een keramieken vaas door Plazuid, decornaam Flevo, aan de onderzijde gemerkt met vermelding van het modelnummer 094/4, jaren 50/60.
790. Glaswerk
Kristallen waaiergeslepen koekjespot, een Fries draadglas theebus, serveerschaaltje en kom. 20e eeuw.
791. Beeld Shiva
Bronzen groen gepatineerd Oost-Aziatisch Shiva beeld. Vierde kwart 20e eeuw.
792. Hyacintvazen, Glasfabriek Leerdam
Zeven glazen hyacintvazen waarvan vier met lusterglans en horizontale ribbeldecor. Gefabriceerd door de Glasfabriek Leerdam, tweede kwart 20e eeuw.
793. Schilderijen
Twee schilderijen, een pijp rokende man en een Zuid-Europees stadsgezicht. Beide schilderijen olieverf op paneel. Anoniem, 19e/20e eeuw.
794. Zeefdruk, Faneh
Zeefdruk getiteld “Les oies du village”. Rechtsonder gesigneerd Faneh, linksonder vermelding van het oplagenummer 185/195. Tweede helft 20e eeuw.
795. Schilderij, Reinhart Dozy
Schilderij van een jongen in spencer door Reinhart Dozy (Nijmegen, 28 september 1880 – Elp, 27 januari 1947), olieverfschilderij op zinkplaat. Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.
796. Vazen, Potterij Zaalberg
Drie keramieken vazen voorzien van glansglazuur door Meindert Zaalberg. Aan de onderzijde gesigneerd. Jaren 60/70.
797. Melkkan, Groninger Steenfabriek ADCO
Crèmekleurige melkkan door de Groninger Steenfabriek ADCO. Aan de onderzijde gemerkt met vermelding van modelnummer 1504, jaren 50/60.
798. Epistel
Ingelijste handschreven tekst met zegel, 20e eeuw.
799. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer een porseleinen onderzetter, Rowenta tafelaansteker, Hadson aansteker, kaarsenhouders, tangen, bronzen asbak, metalen clip, messenleggers, vleesprikkers en twee overige tafelaanstekers. 20e eeuw.
800. Vazen, Art Deco
Vier helderglazen Art Deco vazen. Grotere met horizontale ribbel vaas betreft Doyen België, overige vazen glasfabriek Leerdam. Jaren 30.
801. Vaas, Mobach
Blauwe geribbelde keramieken vaas door Mobach Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding van modelnummer, derde kwart 20e eeuw.
802. Schilderij
Schilderij van een havengezicht met stedelijke bebouwing in expressionistische stijl, olieverfschilderij op triplex. Anoniem, midden 20e eeuw.
803. Bureaulampen
Twee lichtgrijze industriële stijl verstelbare bureaulampen, 21e eeuw.
9725 CT Groningen