Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni
879. Schilderij
Schilderij van een toren met omliggende bebouwing in waterspiegeling, olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd, datering omstreeks jaren 20/30.
880. Schalen, Westraven
Twee keramieken geglazuurde schalen met horizontale ribbelstructuur door Westraven, Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer 313. Derde kwart 20e eeuw..
881. Wandconsoles
Twee eikenhouten wandconsoles met portretten in Middeleeuwse stijl, eerste helft 20e eeuw.
882. Lot glaswerk
Convoluut kristal en glas met onder andere een kaasstolp, gemberpot, schaaltjes, potjes, peperstrooier, schaaltje en serveerschaal op verhoogde voet. Eerste helft 20e eeuw.
883. Fotolijstjes
Vijf metalen staande fotolijstje met portretten, periode 1900-1960.
884. Voorraadpotten in staander
Zes glazen voorraadpotten met bakelieten deksel in metalen staander. Midden 20e eeuw.
885. Sherwood Foresters, Britains
Uit de W. Britains Special Collectors Edition twee doosjes met elk twee handbeschilderde tinnen soldaten van de Sherwood Foresters. Catalogusnummer 8814 en 8815 uit 1992.
886. Speeltafel
Mahoniehouten inklapbare speeltafel met vilten bovenblad. Midden 20e eeuw.
887. Vazen Art Deco
Vier Art Deco glazen vazen, jaren 30/40.
888. Bakelieten lampen
Twee bakelieten fittingen met gloeilamp, waarvan de kleinere met modelnaam Philips Exterminator, een insecten verdelgingslamp uit de jaren 50.
889. Stereo-installatie, Yamaha
Stereo-installatie van Yamaha; een reciever type RX-396RDS en een Compact Disc Player type CDX-396.
Set is te dateren omstreeks 2005.
890. Wandbordjes, Porceleyne Fles
Vier Delftsblauwe floraal beschilderde wandbordjes door de Porceleyne Fles, Delft. Aan de achterzijde gemerkt en vermelding van modelnummers. Vierde kwart 20e eeuw.
891. Droppelmina’s
Drie tinnen kraantjespotten met komforen. Twee onbeschilderde kraantjespotten gemerkt Metawa en Kurz & Co, (Tiel) 20e eeuw en een beschilderde kraantjespot met gietijzeren kolenkomfoor beschilderd met goudkleurig pauw decor, 19e eeuw.
892. Schilderij
Schilderij van een zeegezicht naar voorbeeld van Ole Hansen. Vierde kwart 20e eeuw.
893. Imari lampenvoet en olielamp, Japan
Porseleinen Imari lampenvoet en olielamp met messing monturen en voorzien van floraal handbeschilderd decor. Japan, 19e/20e eeuw.
894. Stereo-installatie, Arcam
Stereo-installatie bestaande uit versterker en cd-speler van Arcam, de A28 Intergrated Amplifier en de CD33 Compact Disc Player. Gefabriceerd omstreeks 2008.
895. Geweien
Gewei van hert en ree op houten wandplaten, 20e eeuw.
896. Ketels en stoven
Twee koperen ketels en twee houten stoven met messing inzetstukken, 19e/20e eeuw.
897. Tekening
Tekening van landschap met molen. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.
898. Pasteltekening, Bé Kracht
Pasteltekening getiteld “Matsloot bij het Leekstermeer” door Bé Kracht (1933). rechtsonder gesigneerd, verso informatie. 21e eeuw.
899. Lithografie, P.H. Schipperus Pinx
Kleurenlithografie getiteld “Octoberdag” door P.H. Schipperus Pinx. Uitgegeven door Gebroeders van Rijkom, Amsterdam, jaren 30.
900. Merklap
Merklap op stramien van katoen, rechtsonder gemonogrammeerd WB. Eind 19e eeuw.
901. Aquarel, Dirk Douwe Osinga
Aquarel getiteld “L.D.L.S. begroet door Jong Leven” door Dirk Douwe Osinga (1913-1997), leerling van Piet van der Hem. Linksonder gesigneerd en gedateerd november 1951.
902. Ets, Rob van Straaten
Kleurenets getiteld “Fregat” van Rob van Straaten (1926-2012). Linksonder met potlood gesigneerd en vermelding van het oplagenummer 1-10. Vierde kwart 20e eeuw.
903. Zilveren ringen
Twintig zilveren ringen, diverse zilverkeuren. Tweede helft 20e eeuw/begin 21e eeuw.
9725 CT Groningen