Veiling: Veiling 47 sessie 2 dinsdag 18 juni

854. Zijdebeschilderingen, Ank Oudejans

Twee zijdebeschilderingen in Japanse portretten stijl door Ank Oudejans. Verso informatie, voorzijde vermelding zijdebeschildering en gedateerd 1995.

855. Wandbord, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Keramieken floraal gedecoreerd wandbord door Plateelbakkerij Zuid-Holland, decornaam Orak. Aan de achterzijde gemerkt, vermelding van modelnummer 2965/30 en monogram plateelschilder. Midden 20e eeuw.

856. Fotoalbum

Jugendstil fotoalbum gevuld met portretten vanaf begin 1900 uit de omgeving Veendam.

857. Huqqs en tabakspotten

Twee houten gedraaide polychrome huqqs uit Noord-Soedan met paddenstoelvormige greep; een attribuut bij de Soedanese huwelijks ceremonie. Tevens twee tabakspotten. 20e eeuw.

858. Imari dekselvazen, Japan

Twee Japanse porseleinen Imari dekselvazen, een balustervormige en hexagonaal vormige vaas gedecoreerd met botanische motieven en Foo hond als greep. Japan, eind 19e eeuw.

859. Foto’s

Twee zwart-wit foto’s. Anoniem, jaren 80/90.

860. Halter

Gietijzeren halter, jaren 20/30.

861. Schilderij, Hendrik Breedveld

Schilderij van een scheepswerf met kerktoren door Hendrik Breedveld (1918-1999), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1942.

862. Naaimachine, Gritzner

Een elektrische naaimachine van Gritzner. Duitsland, derde kwart 20e eeuw.

863. Mantelklok, Frankrijk

Marmeren Franse mantelklok met floraal gedecoreerde geëmailleerde wijzerplaat tezamen met twee kandelaren met bronskleurige messing montuur. Wijzerplaat gemerkt Pasquier-Besnard, Angers. Frankrijk, tweede helft 19e eeuw.

864. Lampetstel, Societé Ceramique Maestricht

Keramieken lampetstel door de Societé Ceramique te Maastricht. Made in Holland, jaren 20/30.

865. Schilderij, Daniël Tavernier

Schilderij van een blokhut interieur door Daniël Tavernier (1964), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1993.

866. Schilderij, Julius Jacobus van de Sande Bakhuyzen

Schilderij van zandweg met boer en kar door Julius Jacobus van de Sande Bakhuyzen (1835-1925), olieverfschilderij op linnen. Rechtsonder gesigneerd, begin 20e eeuw.

867. Art Nouveau vaasjes

Convoluut met zes miniatuur Art Nouveau Gouda plateel vaasjes, vaasje aan de onderzijde gemerkt Regina met modelnummers. Tevens een miniatuur vaas Flora Arnhem. Eerste helft 20e eeuw.

868. Koffer met inhoud

Koffer met kinderboeken, midden 20e eeuw.

869. Vrachtauto, Tri-ang

Metalen vrachtauto’s door Tri-ang Engeland. Banden gemerkt Tri-Ang, made in England. Betreft een vrachtauto op groter formaat. Engeland, jaren 50/60.

870. Schenkkannen, Art Deco

Vier Art Deco glazen schenkkannen; een uraniumglazen, kobaltblauwe en twee amberkleurige met verticale ribbelstructuur. Tweede kwart 20e eeuw.

871. Vaas en asbak, Max Verboeket

Driehoekige kristallen vaas met golvende rand naar ontwerp van Max Verboeket, inwendig met donkerblauw en oranje sliertdecor. Aan de onderzijde gesigneerd en vermelding van het modelnummer H14. Daarnaast een kristallen asbak met groen-paars sliert decor. Gefabriceerd door de Kristalunie Maastricht, jaren 60

872. Fauteuil, Gerard van den Berg

Licht beige lederen fauteuil naar ontwerp van Gerard van den Berg en gefabriceerd door Montis, modelnaam Charly. 21e eeuw.

873. Presse-papier, Svoboda

Kristallen presse-papier met inwendige paarse slinger door Svoboda Karlov, voorzien van originele sticker. Tsjechië, vierde kwart 20e eeuw.

874. Vloerlamp, Anvia

Vintage vloerlamp met bruine spot door lampenfabrikant Anvia te Almelo. Geproduceerd in de jaren 70.

875. Blokkendozen, Duitsland

Twee blokkendozen van Duitse makelij met de Berbis Model Holz Baukasten en een tweede doos met gekleurde blokken. Tweede kwart 20e eeuw.

876. French army 3rd Zouaves, Britains

Uit de W. Britains Special Collectors Edition Crimean War Series acht handbeschilderde tinnensoldaten van de French army 3rd Zouaves. Catalogusnummer 00167 uit 1999.

877. Lot curiosa

Lot curiosa met een onderzetter met oud-Hollandse tegel, theekistje, pistool, camera, verrekijker, soldeerbout, tinnen strooier, marmeren eieren, bureauklokje, luchtpomp, stereokijkers en vier geplastificeerde prenten van Scheveningen. 20e eeuw.

878. Vazen, Art Deco

Drie Boheemse Art Deco vazen in spatterglas techniek. Tsjechië, jaren 30.

9725 CT Groningen