Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september

480. Bijzettafel

Vintage Italiaans marmeren bijzettafel. Vierde kwart 20e eeuw.

481. Triptiek reisicoon, Rusland

Russisch driedelig reisicoon van brons met deels gegraveerde religieuze voorstellingen, begin 19e eeuw.

482. Dekselpot, China

Chinese porseleinen famille rose dekselpot met botanisch, floraal en vogeldecor. Eind 20e eeuw.

483. Kruk, Egypte

Egyptische houten kruk met koeienhuid en messing elementen, zogenaamde kamelenkruk uit de jaren 70.

484. Aquarel, Johan Faber

Aquarel van landschap met vaart en boerderijen door Johan Faber (1902-1979), voormalig lid van kunstenaarscollectief De Ploeg. Rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

485. Art Nouveau beeld, Duitsland

Art Nouveau biscuit porseleinen beeld van een moeder met kind met de titel 'Die Reue'. Duitsland, omstreeks 1915.

486. Breischede 1842

Kerfsnede breischede. Friesland, volkskunst gedateerd 1842.

487. Zilveren taartschep

Zilveren taartschep botanisch gedecoreerd door J. Gelderblom. Gemerkt lopende leeuw 2, minervakop. Schoonhoven en jaarletter P (1975).

488. Klokkenstel, Frankrijk

Witmarmeren klokkenstel met bronzen applicaties van Grimoux, Rennes voorzien van geëmailleerde wijzerplaat met florale guirlandes. Frankrijk, eind 19e eeuw.

489. Zeefdruk, Han Jansen

Zeefdruk getiteld “Brinkboerderij” door Han Jansen (1931-1994). Rechtsonder met potlood gesigneerd, jaren 80.

490. Kaart Groningen

Kopergravure van Groningen getiteld “La Ville de Groeningue” door Jacobus Harrewijn (Fecit), omstreeks 1750.

491. Friese staartklok

Friese staartklok, donker eikenhouten kast, beschilderde ijzeren wijzerplaat met dorpsgezicht, enkel gewicht en wekker met twee gewichten. Boven op de kast houten Atlasfiguur geflankeerd door twee keer de faam. 19e eeuw.

492. Friese staartklok

Friese staartklok, donker eikenhouten kast, beschilderde ijzeren wijzerplaat met zeilboten, enkel gewicht en wekker met twee gewichten. Boven op de kast messing bollen. 19e eeuw.

493. Friese staartklok

Friese staartklok, eikenhouten kast, beschilderde ijzeren wijzerplaat met dorpsgezicht, enkel gewicht en wekker met twee gewichten. Boven op de kast houten Atlasfiguur geflankeerd door twee keer de faam. 20e eeuw.

494. Stoelen, Montis

Vier lederen stoelen op wieltjes naar ontwerp van Gijs Pavavoine, gefabriceerd door Montis. Modelnaam Poker, kleur Sienna. Eind jaren 90.

495. Art Nouveau kachel, Prometheus

Art Nouveau koper en messing elektrische straalkachel van Prometheus. Aan de achterzijde gemerkt middels plaatje. Eerste kwart 20e eeuw.

496. Vloerlamp

Smeedijzeren Amsterdamse School stijl vloerlamp uitgevoerd in de manier van Winkelman en van der Bijl. Midden 20e eeuw.

497. Comtoise, Frankrijk

Franse comtoise met vouwslinger, wit geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers. Frankrijk, einde 19e eeuw.

498. Comtoise, Foucher à Cuillé Frankrijk

Franse comtoise door Foucher à Cuillé met vouwslinger, wit geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers. Frankrijk, einde 19e eeuw.

499. Stoelklok

Friese stoelklok, beschilderde ijzeren wijzerplaat met Romeinse-en Arabische cijfers en maanmechaniek, korte slinger, zeemeermannen op de achterplaat, enkel gewicht. 20e eeuw.

500. Kroonluchters

Twee glazen kroonluchters. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen