Veiling: Veiling 48 sessie 1 maandag 9 september
456. Nachtkastje
Cilindrisch mahoniehouten nachtkastje met lade en marmeren bovenblad. Eind 19e eeuw.
457. Foliostandaard, Engeland
Mahoniehouten foliostandaard. Engeland, 19e eeuw.
458. Bank, Gijs van der Sluis
Bank naar ontwerp van Gijs van der Sluis en gefabriceerd door Van der Sluis Stalen Meubelen, Culemborg. Modelnummer 540, een slaapbank met uittrekmechanisme, jaren 60/70.
459. Kinderstoel
Eikenhouten, deels lederen Nederlandse kinderstoel met onder het zitkussen een ingebouwde opening voor een po en met een voetenstoof. Eind 19e eeuw.
460. Spiegel, Frankrijk
Goudkleurige Louis VI stijl spiegel met kuif voorzien van druiven motief. Frankrijk, 19e eeuw.
461. Spiegel, Frankrijk
Empire spiegel met bronskleurige elementen. Frankrijk, 19e eeuw.
462. Kamelentas
Handgeknoopte wollen Oriëntaalse kamelentas, 20e eeuw.
465. Architectenstoel, Ahrend
Industriële architectenstoel naar ontwerp van Friso Kramer en Wim Rietveld voor Ahrend/De Cirkel. Ontwerp stamt uit de jaren ’60, gemerkt op de stelknop.
466. Art Deco suiker- en melkstel, Georg Nilsson
Verzilverd Art Deco suiker- en melkstel met dienblaadje naar ontwerp van Georg Nilsson en uitgevoerd door Gero te Zeist. Aan de onderzijde gemerkt Gero, monogram GN en jaarletter R (1927).
467. Schaal, Perzië
Perzische aardewerken schaal met centraal een vrouwenportret (Khânom Khorshid). Iran, 19e eeuw.
468. Beeld, Auro Belcari
Polychroom beschilderd composieten beeld van vrouw met bloemen naar ontwerp van Auro Belcari voor Dear, Italy. Gemerkt en gedateerd 1987 achterzijde beeld. Geheel op houten basement met sticker made in Italy.
469. Prent, Bernard-Romain Julien
Prent uit de serie Cours Elémentaire van Bernard-Romain Julien. Begin 20e eeuw.
470. Lot curiosa
Convoluut curiosa met tabakspot, houten vijzel, kandelaar, twee wandplaquettes met vogels, beeldje, speculaasplank en brillenkoker met bril. 20e eeuw.
471. Artefacten, Peru
Prehistorische artefacten, een bijlpunt en werpsteen, omgeving Peru. Pre-Inca tijdperk.
472. Schilderij
Schilderij naar George Dunlop Leslie getiteld “Sun en Moon flowers”, olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd P. Achielles. Derde kwart 20e eeuw.
473. Glaswerk
Convoluut glas en kristal met vijf geëtste Franse champagne coupes met monogram ST, een Frans wijnglas met geëtste guirlandes en monogram ST, zes kristallen geëtste likeurglazen, twee likeurglazen en een geslepen bierglas. 19e/20e eeuw.
474. Lot zilver
Convoluut zilver met een handtasje met zilveren sluiting, acht zilveren mokkalepeltjes omstreeks 1836, suikerlepel, theelepel Vindicat Atque Polit, theelepel Willem van Oranje en gedeelte sluiting van een Bijbel.
475. Torsieklok, Duitsland
Messing torsieklok met witte geëmailleerde wijzerplaat onder stolp. Duitsland, begin 1900.
476. Zilveren schaal, Indonesië
Djokja zilveren schaal, ajour bewerkt en gedecoreerd met lotusbloemen en bladmotieven. De bodem is versierd met een hamerslagmotief. Gekeurd 800 en meesterkeur TH, Indonesië, jaren 30.
477. Lot zilver
Convoluut zilver bestaande uit twee asbakken waarvan één gemerkt Siam sterling, een theezeef met lekbakje gemerkt 800 en flessenhouder gemerkt 800. Indonesië en Thailand, tweede kwart 20e eeuw.
478. Zilveren onderzetters, Indonesië
Zes Djokja zilveren onderzetters, bodem gedecoreerd met een hamerslagmotief. Gemerkt 800 en meesterkeur. Indonesië, tweede kwart 20e eeuw.
479. Curiosa
Curiosa met Art Deco glazen met paarse voet, schenkkan, glazen onderzetters en geëmailleerde pindaset en zeven Art Deco persglazen bordjes.
480. Bijzettafel
Vintage Italiaans marmeren bijzettafel. Vierde kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen